Суміщений зал з кухнею фото

0 0

Суміщений зал з кухнею фото

30 прикладів вдалого дизайну кухні, об’єднаної з залом

Кухня, поєднана з залом, – вигідне рішення невеликих квартир, в сособенності старої, совтской споруди. У новій просторій кімнаті можна зробити відразу кілька функціональних центрів – зону приготування їжі, вітальню і їдальню.

Здійснити ідею щодо об’єднання кухні і вітальні найлегше в своєму будинку.

Жителям квартир доведеться спочатку отримати дозвіл на перепланування (як перенести кухню в житлову кімнату?), Тому що є багато технічних моментів, пов’язаних з безпекою. Наприклад, не можна повністю об’єднати вітальню і газифікувати кухню. Але можна зробити напівпрозору або скляну перегородку.

Часто такі проекти зустрічаються в багатоквартирних будинках типової споруди минулого століття – хрущовках, для яких характерні дуже маленькі кухні. Стіна, що відокремлює вітальню, тут не є несучою, тому є можливість за всіма правилами зробити ремонт суміщених приміщень.

Перепланування в хрущовці

Що ще потрібно врахувати при суміщенні, дивіться у відео:

Плюси і мінуси об’єднання

Тим, кого не лякають клопоти, фінансові витрати часу з отриманням дозволу, повинні також бути готові до деяких мінусів такого планування:

 • запахи їжі, які з часом просочать текстиль (оббивку дивана, подушки, штори і т.д.). Допоможе в цьому випадку потужна витяжка, яку потрібно частіше звичайного чистити;
 • шум від техніки. Гостям або домочадцям, які днем ​​захочуть відпочити у вітальні, це може доставляти дискомфорт. Проблему з галасливою технікою можна вирішити, придбавши більш дорогі варіанти;
 • безлад. Якщо ви готувалися до прийому гостей, готували, накрили стіл у вітальні, то немає нічого страшного в тому, що не встигли, наприклад, прибратися в робочій зоні. У суміщеному приміщенні не можна дозволити відкласти прибирання, тому що навіть легкий безлад завжди на виду. Для того, щоб прикрити ділянку з брудним посудом, можна встановити декоративну перегородку, як на фото нижче.

Об’єктивно оцінивши мінуси, можна сказати, що сенс затівати роботу з перепланування є, якщо :

 • кухня до 8 кв.м., а сім’я велика і всім членам сім’ї неможливо вміститися тут;
 • для зберігання посуду і іншого кухонного начиння потрібно більше місця, необхідний великий гарнітур. У цьому випадку, як правило, не вистачає квадратних метрів під комфортну обідню зону;
 • ви часто приймаєте гостей. Можна швидко накрити стіл, адже їдальня поруч, а після трапези можна приємно провести час в стильно оформленій вітальні.

У суміщеної кухні-вітальні легко втілити практично будь-який дизайн. Головне – стилістична єдність.

скандинавський стиль

Кухня в стилі бару. Від вітальні її відділяє широка перегородка, що прикриває обідню зону

Як правильно зонувати?

Зонування необхідно, щоб виділити кожен функціональний центр, надавши тим самим всьому приміщенню упорядкований, гармонійний вигляд. Для цього є різні прийоми:

 1. перегородка. Може не тільки приховати безлад в робочій зоні, а й служити декоративним елементом;

Інтер’єр стилі лофт У приватному будинку

 1. острів, обідній стіл і барна стійка.

Острів може також служити і обідньою зоною, барною стійкою. За ним можна розташувати столову або диван.

 1. колір і обробка.

Із застосуванням різних оздоблювальних матеріалів потрібно бути обережними новачкам. Цегляна кладка або її імітація доречна не у всіх стилях, і така обробка погано поєднується з шпалерами. Подібних правил багато, і врахувати їх все складно.

Цегляна кладка на одній зі стін може зонувати вітальню В інтер’єрі добре уживуться разом природні матеріали – дерево, камінь, метал.

Ті ж нюанси стосуються і колірних поєднань. В інтер’єрі допустимо використовувати не більше трьох різних кольорів, доповнених їх відтінками. Також необхідно знати вдалі поєднання, наприклад, сірого з жовтим, помаранчевим або червоним; білого з фіолетовим і ін.

Який би спосіб зонування не був вибраний, кухня і зал повинні бути оформлені в одному стилі.

Приклади сучасних інтер’єрів і кілька порад

 • У хрущовці.

 • Маленька кухня-вітальня 18 кв.м.

При невеликій площі необхідно зробити акцент на функціональності. Меблів і техніки повинно бути мінімум, але ці предмети повинні брати на себе відразу кілька завдань.

Вбудована техніка не порушує єдності стилю, не псує загальний вигляд

 • Простора кухня, поєднана з залом

Дизайн в приватному будинку

Текстильне оформлення залежить не тільки від площі, а й від стилю. Красиво виглядають щільні гардини в підлогу, але з огляду на специфіку приміщення – його швидку загрязняемость, текстиль (в т.ч. наволочки, чохли на стільцях і дивані) потрібно прати частіше звичайного. Тому купуйте якісні варіанти, які будуть довше зберігати свій привабливий вигляд.

Дизайн кухні суміщеної з залом

Сьогодні, як ніколи, актуальним є питання, пов’язаний з тим, який дизайн кухні суміщеної з гостинним залом найкраще вибрати. Адже такого роду об’єднання є досить поширене дизайнерське рішення, успішно застосовується не тільки в хрущовці, але і в розкішних апартаментах. У статті – дизайн кухні суміщеної з залом.

Дизайн кухні суміщеної з залом

Дизайн кухні суміщеної з залом

Головне завдання об’єднання кухні з залом для прийому гостей полягає в візуальному збільшенні приміщення. Щоб домогтися бажаного результату слід детально розібратися з безліччю нюансів, ніж ми зараз і займемося.

Кухня в хрущовці і її особливості

Кухонна зона, яка була об’єднана з вітальнею, багатьом полюбилася через:

 • істотного розширення простору;
 • зручності організації прийому гостей, а також проведення різноманітних торжеств;
 • отримання добре освітленого і обставлений приміщення;
 • можливості забезпечення вільного переміщення по кімнаті;
 • привабливого, інноваційного дизайну інтер’єру;
 • надання можливості мамі, зайнятої цим на кухні, наглядати за малюками, що грають посеред вітальні.

Кухня поєднана з залом в хрущовці

Особливу увагу під час планування

Варто зазначити, що процес облаштування великий за габаритами кімнати, де будуть об’єднані три різні функціональні зони досить складний. Кінцевим результатом має бути кімната, яка цілком і повністю буде справлятися зі своїми завданнями. Приміщення повинно бути зручним, максимально комфортним, а також відрізнятися гармонійністю, унікальністю і збалансованістю дизайну інтер’єру.

Зонування кухні з залом за допомогою барной стійки

Під час планування потрібно не тільки підібрати підходящу колірну палітру, а також стиль, який буде використовуватися для інтер’єру залу, а й ретельно продумати, як буде розташовуватися (компонуватись) меблевий гарнітур і предмети декору.

Білосніжна кухня поєднана з залом

Під час ремонту кухні-вітальні необхідно звернути увагу на деякі фактори. Тому як для створення максимально практичного, функціонального, а також комфортного приміщення слід врахувати:

 • габарити і форму кімнати;
 • кількість дверних і віконних прорізів.

Даний фактор робить істотний вплив не тільки на місце розташування меблів або предметів декорування, але також на вибір основної колірної палітри, і на необхідну кількість приладів освітлення:

 • розміщення щодо інших приміщень;
 • бюджет, який ви можете витратити на реконструкцію;
 • присутність людей похилого віку, інвалідів або ж маленьких діток в будинку.

Дизайн кухні суміщеної з залом

Не залежно від того, який бюджет ви можете вкласти в ремонт, якими габаритами володіє кімната, де ви бажаєте розташувати кілька різних функціональних сегментів, а також наскільки складна ваша переробка під час її реалізації, будьте впевнені, що величезна кількість різних добірок з Інтернету зможе допомогти з цим і ви не зупините пошуки відповідного дизайну інтер’єру.

Штучний камінь в обробці стін у вітальні суміщеної з кухнею в хрущовці

способи зонування

Для чіткого розмежування функціональних зон застосовуються різноманітні колони, балки, арки, опори, що дають чітке розуміння, де розташовуються кордону зони, але жодним чином не приховують її. У переважній більшості сучасних будинків і квартир такого роду поділу піддається кухня.
Прекрасним рішенням для поділу кухні, суміщеної з вітальнею, буде установка ширми. Так, безсумнівно, ширма являє собою систему, призначену для зберігання речей, але за рахунок цього можна як розмежувати різні зони, так і обзавестися практичними, місткими шафками, де зручно зберігати безліч різного кухонного інвентарю.

Зонування кухні і залу за допомогою гіпсокартонних конструкцій та візуальних ефектів на стелі

Наступним поширеним методом створення невидимих кордонів залу і кухонного простору є виділення їх з допомогою підвісної стелі. Найчастіше над зоною, призначеної для приготування їжі, встановлюються більш низькі стелі, де буде монтуватися освітлення.
Слід зазначити, що крім функціонального навантаження, такого роду деталі також можуть виконувати функцію, що декорує роль. Особливо, якщо стеля має якусь незвичайну форму, на нього нанесений малюнок або він забарвлений яскравою текстурной фарбою.

Один з найбільш очевидних і поширених варіантів поділу простору на сегменти полягає у виборі різного підлогового покриття для кожного з них. Важливий нюанс полягає в тому, що для кухонної зони слід вибирати легко змиваються матеріали, що відрізняються стійкістю до фізичних пошкоджень і дії вологи. В даному випадку прекрасним вибором буде лінолеум, керамограніт або ж кам’яна плитка. Що стосовно підлогового покриття вітальні, то вона може бути оформлена в абсолютно будь-якому варіанті, починаючи від килимів та закінчуючи паркетом з дерева або ж плиткою.

Кухонна техніка захована в шафі

Останнім поширеним способом відділення зони кухні та їдальні від залу є установка барної стійки. Даний елемент може використовуватися як місце для прийому їжі, опора для дивана із залу. Основна перевага такого методу розташування меблів полягає в економному використанні кімнатного простору.

Дизайн залу поєднаного з невеликою кухнею

Варіації розташування кухні в залі

Сьогодні найбільш поширений дизайн кухні, суміщеної з залом, в хрущовці полягає в розміщенні кухонної зони в однієї зі стін приміщення. В даному випадку використовується Г-образні компонування меблів або ж все кухонне гарнітура розташовується в один ряд.

Економія місця в кухні за допомогою розкладного столу

Непоганим рішенням буде розміщення кухонної зони в кутку вітальні. Відмінною особливістю даного методу розташування кухні є універсальність, тому як прекрасно підходить для просторих великогабаритних кімнат і для хрущовок. Очевидно, що для розташування кухні найкраще використовувати Г-подібну або кутову меблеву планування.

Якщо кімната, яку ви збираєтеся розділити на кілька різних сегментів, досить довга, то ідеальним рішенням буде розміщення кухні в однієї з найбільших сторін. Гідність такого способу розташування полягає в його зручності. Наприклад, господиня, яка займається цим на кухні, може безперешкодно спілкуватися з гостями, а під час організації вечірок і різних свят можна буде зручно подавати закуски, «не випадаючи» при цьому з кола спілкування.

Кухню можна заховати в шафу, зручно при поєднанні двох зон: кухні і залу

Кухня в шафі

На окрему увагу заслуговує досить оригінальний спосіб маскування кухонного сегменту, поєднаного з залом, який називається «кухня в шафі». Дана методика передбачає розташування щодо компактного кухонного гарнітура всередині ніші, яка закривається дверима стулчастого типу. Такого роду конструкції можна зручно ховати, якщо до вас прийшли гості або якщо ви вирішили влаштувати вечірку або торжество. Будь-який інший час двері імпровізованій ніші може бути розкрита.

Кухонне начиння легко ховається в шафу-купе

Слід зазначити, що якщо плита або панель розташовується (вбудована) всередину кухонного острова, то витяжку потрібно розміщувати безпосередньо над нею, вмонтувавши її в стелю. Краще віддавати перевагу безшумному, але в той же час і потужному пристрою, так це дозволить не заважати домочадцям проводити своє дозвілля в вітальні і вберегти м’які меблі від просочування запахами кухні.

Кухня в шафі – нічого зайвого в інтер’єрі

стилістичні рішення

Для гармонійного і комфортного дизайну кухні, суміщеної з залом, в хрущовці важливо дотримуватися якогось певного стилю в усіх функціональних зонах або ж підбирати подібні і близькі за концепцією. Непоганим рішенням буде як підстава взяти один стиль і пізніше до нього додавати деякі елементи з інших дизайнерських рішень. Але врахуйте, що робити це потрібно або в якості одиничного акценту, або ж повсюдно, не виділяючи при цьому особливості за допомогою яскравого кольору або способу виконання.

Зонування кухні і залу за допомогою острова

Також хорошим дизайнерським рішенням буде класичне оформлення. Адже класика завжди буде користуватися надзвичайною популярністю і повагою, особливо якщо це стосується кухні. На сьогоднішній день популярний білосніжний варіант її виконання. Гідність стилю полягає в простоті поєднання обробки і меблів вітальні.

Багатство колірних рішень

У просторому приміщенні, де поєднано кілька різних функціональних сегментів, зовсім просто заплутатися і помилитися з вибором кольорів. Щоб уникнути цього краще підібрати один будь-якої нейтральний світлий тон для фарбування всіх стін кімнати, після чого в подальшому розбавляти отриману палітру, використовуючи для цього яскраві елементи декору і незвичайні меблі.

Кольорові рішення в дизайні кухні суміщеної з залом

Гармонійно і вельми оригінально буде виглядати кімната, де колірні відтінки перегукуються в різних функціональних сегментах. Наприклад, журнальний столик, виконаний з нефарбованого дерева і розміщений у вітальні, буде прекрасно доповнювати столову групу, яка була виконана в подібному стилі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Дизайн вітальні, суміщеної з кухнею

Ідея поєднання кухні і вітальні в дизайнерському середовищі зовсім не новина. Подібний прийом найчастіше використовують, коли площа приміщення маленька і його потрібно хоча б візуально розширити. Але останнім часом з’єднання кімнат зустрічається і в просторих квартирах, де думка про устройтсво відкритого простору притягує власників житлоплощі, бажаючих показати свою прихильність сучасному дизайну. Як поєднати вітальню і кухню, щоб новостворене простір виглядало привабливо?

Ідеї ​​поєднання залу і місця для готування в сучасних стилях

Найчастіше це мінімалізм і скандинавський типи оформлення об’єднаного простору. Саме ці стилі відрізняються лаконічністю, що вельми актуально для малогабаритних квартир.

Особливості скандинавського стилю для суміщеної вітальні і кухні

Короткий світловий день, характерний і для РФ, шведи і норвежці компенсують світлими тонами матеріалів обробки і меблів. Домінуючий колір – білий. Його особливість полягає в гармонірованіі з будь-якими відтінками. До того ж цей на предметах, забарвлених в цей колір, не так помітна пил. Щоб не зробити з поєднаною кухні «лікарняну палату», можна додати сірий, світло-блакитний, бежевий або м’ятний відтінки. Акцентувати елементи декору найкраще жовтим, зеленим, або синім кольором. Що можна сказати про обробку?

 • Стать. Краще, якщо він буде зроблений з натуральних дощок. Підійде і ламінат, що імітує дерево. Якщо прийнято рішення застосувати плитку, то вибирайте холодний і світлий тон.
 • Стіни. У разі використання фарби перевагу варто віддати кольором яєчної шкаралупи або топленого масла. При обклеювання стін шпалерами купуйте однотонні вироби скандинавських фірм – не помилитеся! Можна використовувати і малюнки, але бажано розмістити їх тільки на одній зі стін, щоб не перевантажувати інтер’єр вітальні суміщеної з кухнею.
 • Стеля. Неважливо, підвісний він або натяжна: головне, щоб був світлим, краще білим (матовим).
 • «Фартух». Найбільш підходящі варіанти – дерев’яні панелі, скло або мозаїка з невеликих плиток.

Мінімалізм для інтер’єру вітальні суміщеної з кухнею

Це стиль, найбільш відповідний для людей з активним життєвим ритмом. Напрямок дизайну нагадує модерн і одночасно має деякі елементи японської культури (кольори – чорний, білий, червоний). Мінімалізм характеризується:

 • невеликою кількістю меблів і майже повною відсутністю декору;
 • правильною геометрією всіх великих предметів, розташованих в суміщеної з кухнею вітальні;
 • скупий кольоровою гамою: не більше трьох головних відтінків (нейтрального характеру);
 • вбудованою побутовою технікою;
 • хорошим освітленням.

Один з основних моментів стилю – відсутність нарядності, властивою класиці або Провансу. При обробці суміщених вітальні і кухні рекомендується використання сучасних матеріалів – пластику, металу і скла, що поєднуються з природним каменем і деревом. Розмежувати дві зони можна за допомогою дворівневого стелі, якщо дозволяє висота його основи. Пол найкраще зробити з однотонного світлого і великого кахлю без малюнка, а в залі – за допомогою ламінату.

Плюси і мінуси суміщених вітальні і кухні

Основна перевага описуваного поєднання – отримання додаткових квадратних метрів за рахунок ліквідації стіни. Але є й інші плюси: в ході готування можна розмовляти з домочадцями, гостями. А зайва площа дозволить навіть відокремити додаткову зону для прийому їжі. І ще один момент: вся квартира буде здаватися просторіше. Але є і мінуси:

 • поширення запахів по всьому приміщенню під час готування;
 • звуки від працюючої побутової техніки (можна підібрати якісні малошумливі моделі);
 • необхідність ретельного продумування освітлення, щоб більш чітко відокремлювати зони один від одного.

Поєднання їдальні, кухні і вітальні

Найбільш оптимально розміщення цих приміщень в такий спосіб: в торці (куті) єдиного приміщення розміщується кухня, потім їдальня і далі – зал. Робочу зону (кухню) можна облаштувати одним з трьох способів.

 1. Встановлюється кухонний гарнітур у вигляді літери «Г» в кутку і розгортається навпроти вікна. Стиль оформлення підходить будь-який, т. К. Зона отримає хороше освітлення. Роздільником зі столовою може служити барна стійка.
 2. Гарнітур ставиться в ряд. Поставити кухонні меблі необхідно у найбільш довгої стіни. В цьому випадку в їдальні рекомендується поставити великий стіл.
 3. П-образне розміщення меблів практикується в разі неправильної конфігурації приміщення. Тут замість розмежовує барної стійки можна встановити обідній стіл.

Вітальня повинна бути більш різко відокремлена від кухні і їдальні. В цьому випадку для розмежування зон використовують диван. Також поділ рекомендується підкреслити за допомогою використання підлогового покриття, освітлення і стельової багаторівневої конструкції.

Методи зонування простору

Для розмежування простору зазвичай використовуються інструменти, що вже стали традиційними. Їх варто розглянути докладніше.

 1. Зонування кольором. Тут мається на увазі відсутність фізичних перегородок. Щоб розділити зони, можна в ході обробки застосувати однаковий колір, але з різними відтінками, які і будуть визначати межі. В такому ж плані використовується фактура оздоблювального матеріалу (декоративної штукатурки або пластикових панелей).
 2. Меблі. Шафами зручно відокремити кухню, якщо розставити їх кутом. А кордон оформити обіднім столом, щоб простіше було його настилати. Цікаве рішення – розмежування зон шафою-вітриною, поверненим в сторону їдальні (в ньому можна розставити посуд, цікаві штучки).
 3. Барна стійка. У магазинах можна підшукати її модель, спеціально зроблену для подібних цілей. В цьому випадку барна стійка є не тільки роздільником зон, а й компактним місцем для прийому їжі, а також сховищем пляшок, келихів і інших дрібниць.
 4. Подіум. Використовується як домінуючий елемент. На ньому облаштовують як кухню, так і зону відпочинку. Необов’язково подіум робити прямокутним: краще виглядає напівкруглий варіант. Ще один плюс подіуму полягає в можливості маскування комунікацій і електропроводки.
 5. Освітлення. Тут використовуються різні типи світильників. Над обіднім столом, який по можливості встановіть біля вікна, найкраще повісити люстру. Кухонні меблі, розташовану в робочій зоні, доречно висвітлювати точковими приладами, а місце відпочинку можна оформити бра в «союзі» з тими ж точковими світлодіодними лампами.

Але є і інші способи зонування, які хоч і не скрізь прийнятні, але при можливості їх використання робить новостворене приміщення більш комфортним і привабливим.

Суміщений зал з кухнею фото

Класичний дизайн кухні вітальні

Дизайн кухні вітальні 30 кв. м

Маючи великий простір, набагато легше створити житлове приміщення, яке відчувається естетично і свіжо, при цьому не захаращене зайвими меблями і декором. Основною перевагою 30 кв. м є можливість комбінувати відразу кілька повноцінних функціональних зон без втрати комфорту, естетики і корисності. Така кухня-вітальня дозволяє втілити незвичайні дизайнерські ідеї, скомбінувати стилі.

При зонуванні приміщення кухні-вітальні враховуйте особливості існуючого планування. Продумайте основні функціональні зони, обов’язково виділивши кухонну робочу для приготування їжі, їдальню і місце для прийому гостей або відпочинку. Для розмежування простору застосовуйте різні види обробки, стелажі, арки, перегородки або ширми. Незалежно від того, що має на увазі ваша концепція інтер’єру кухні-вітальні, важливо враховувати, щоб всі елементи інтер’єру гармоніювали один з одним.

Робочий простір актуально відокремлювати від основного приміщення за допомогою кухонного острова або сучасної барної стійки.

Дизайн кухні вітальні 20 кв. м

Планування кухні-вітальні площею 20 кв. м дозволяє ергономічно і функціонально розмістити дві або три зони. Один із способів планування, який вдало розмежує дві важливі зони – паралельний, тобто розташування на одній стороні робочого простору кухні, а на протилежній – зони відпочинку. Це дозволить залишити вільне місце в середині кімнати для їдальні групи. При цьому кухонний гарнітур може вибудовуватися в різну форму, але від цього вже буде залежати розташування «робочого трикутника».

Класична обідня зона – стіл зі стільцями – може розташовуватися на кордоні зон і бути при цьому максимально комфортною в експлуатації, в разі вибудуваного кухонного гарнітура лінійної, П- і Г-образної форм. Підкреслити злиття зон можна функціональним стелажем.

Дизайн кухні вітальні 18 кв. м

Дизайн кухні вітальні 15 кв. м

Планування маленької кухні-вітальні відразу на увазі ефективне використання кожного корисного метра. Якщо ви роздумуєте чи варто об’єднувати зони кухні і вітальні, то однозначно варто, адже таким чином виграєте площа. Завдяки вдалій перепланування, замість двох невеликих приміщень можна отримати один багатофункціональний простір, що відповідає всім вимогам відчуття краси, легкості і сполучає відразу кілька функцій. Найчастіше кухня і вітальня окремо мають нескладну форму, наприклад, занадто витягнуті, а об’єднавши їх разом відразу утворюють пропорційний квадрат.

Для кухні-вітальні 15 кв. м слід ще на етапі планування вибрати правильне і комфортне розташування меблів. Одним з вдалих прийомів можна назвати лінійне розташування – проста і зрозуміла розстановка, коли гарнітур кухні зводиться по одну сторону стіни, а столова група – у протилежному. Другий прийом, який допоможе не менше компактно розташувати меблі, це кутове розташування кухонного гарнітура по ланцюжку «робочого трикутника»: раковина – плита – холодильник. Що в підсумку дозволить розмістити їдальню групу або диван в залишився вільному просторі.

Leave A Reply

Your email address will not be published.