Шпалери в зал прямокутний

0 0

Шпалери в зал прямокутний

60 фото-ідей як комбінувати шпалери в залі

Облаштовуючи квартиру, особливу увагу в першу чергу потрібно приділити стінам. Адже саме вони будуть створювати основу інтер’єру, задавати колірну гамму. Меблі та додаткові елементи декору встановлюються вже пізніше і повинні поєднуватися зі стінами, щоб кімнати виглядали цілісними.

Тут не будемо розсіюватися на всю квартиру, а зосередимо увагу на найбільшому її приміщення – вітальні або залі. Саме в цю кімнату ви приводите гостей, тут можете розслабитися після роботи, влаштувати домашній кінотеатр або чаювання.

перевага комбінування

Можна відразу піти в магазин, подивитися різні варіанти шпалер і вибрати найкращий. Але в такому варіанті є кілька мінусів:

 • очі будуть розбігатися від достатку, а оскільки ви точно не знаєте, що шукаєте, буде досить-таки складно зробити вибір;
 • вибрані таким чином шпалери можуть абсолютно не виправдати ваших очікувань після поклейки , так як колір в рулоні і на кожній стіні може виглядати зовсім по-різному.

Тому краще спочатку трохи розібратися в поєднанні кольорів, співвіднести це зі своїми уподобаннями і вибрати відповідний варіант, а вже потім йти вибирати щось підходяще в будівельному магазині.

Якщо ви не знайшли потрібно орнаменту в магазині, зробіть своїми руками малюнок і візерунки на стіні – тут майстер клас!

Як підібрати шпалери за кольором, за контрастом, по малюнку

В першу чергу потрібно визначитися з колірною гамою, а вже потім думати про наявність малюнка. Подумайте, які відтінки ви віддаєте перевагу: теплі або холодні.

 • Теплі зроблять приміщення більш жвавим і яскравим.
 • Холодні – допоможуть візуально розширити приміщення (що особливо актуально для квартир-хрущовок, або інших малометражек).

Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися балансу між теплими і холодними тонами, інакше приміщення може виглядати занадто душно або дуже вже негостинно.

 1. Якщо у вас добре освітлена, сонячна кімната, приглушите її трохи холодними тонами, якщо ж похмура – додайте в неї тепла.
 2. Також вибираючи колір, враховуйте, що ви будете його бачити кожен день . Це кофточку можна вибрати будь-світленьку, хоч яскраву, і надягати під настрій, а весь інший час зберігати в шафі. З шпалерами так не вийде, тому вибирайте не просто колір, який подобається, а й який не набридне до наступного ремонту.

Якщо ви вирішили, що одного кольору буде недостатньо, то можна вибрати кілька, поєднаних між собою.

Можна комбінувати родинні кольору (з одного або сусідніх між собою секторів колірного кола), або контрастні (з діаметрально протилежних секторів).

РАДА: Якщо вирішите використовувати шпалери з малюнком – не перестарайтеся, стіни не повинні різати очі . Особливо обережно потрібно поставитися до малюнку в маленьких квартира х (наприклад, хрущовках), так як він може візуально зменшити приміщення, особливо це стосується великих яскравих малюнків (великі контрастні квіти і в цьому дусі).

Споріднені кольори

Якщо Ви не впевнені в своїх дизайнерських здібностях, поєднання родинних квітів (одноколірних або аналогічних) – це найпростіший спосіб! Ви точно не помилитеся а таке рішення буде виглядати завжди стильним.

контрастні кольори

На цьому фото хороший приклад поєднання контрастних кольорів. Тут присутні не дуже помітний малюнок, але і однотонні шпалери в такому поєднанні виглядали б гармонійно.

Способи комбінування шпалер

Після ознайомлення з основними аспектами поєднання кольорів, потрібно переходити від теорії до практики і приступати безпосередньо до вибору шпалер. Існує кілька способів їх комбінації:

 1. Малюнок + однотонний колір
 2. 2 малюнки
 3. Геометрія + один колір чи малюнок

Який би з них ви не вибрали, головне створити гармонійно поєднується, приємний інтер’єр, який задовольнить ваші уподобання і зробить будинок по-справжньому затишним. Щоб розібратися в можливих варіантах, давайте розглянемо їх більш детально.

Малюнок + однотонний колір

При такому поєднанні, найчастіше шпалери з малюнком наносять тільки на одну стіну , а на інші просто однотонні. Це допоможе зробити певний акцент, але не буде виглядати занадто строкато.

 • Малюнок може бути як з родинних квітів до однотонних шпалер, так і з контрастних .
 • Стіна з яскраво вираженим контрастним малюнком буде виглядати схоже на величезну картину .

Нижче підібрані цікаві варіанти такого комбінування, можете вибрати якийсь із них за основу при створенні дизайну вітальні.

Тут використовувався чітко виділяється квітковий принт. Зверніть увагу, що меблі, килимки і подушечки підібрані саме з тих квітів, з яких складається малюнок.

Візерунок може бути як дрібним, так і великим, абстрактним або конкретним.

Також відзначте, що стіни з яскравим малюнком, незавантажені елементами декору (картинами або фото), максимум дзеркало і то має бути дуже акуратно підібрано. Підтримуйте простоту і гармонію. Перевантажений інтер’єр буде сильно стомлювати.

Але якщо вам хочеться все ж, що то повісити на стіну, дивіться матеріал – 30 ідей як прикрасити порожню стіну!

Хороший приклад поєднання контрастних кольорів, так як при відсутності блакитний тюлі коричневі шпалери виглядали б занадто похмуро.

З геометричним орнаментом

Конкуренцію квітковим принтам, малюнків і абстрактним орнаментів можуть скласти геометричні елементи. Але ви повинні бути впевнені в тому, що строгі лінії не будуть вас пригнічувати, і дадуть спокійно розслабитися.

Зигзаги, ромби, лінії, овали, кола і т.д. – чудовий вибір для любителів чіткості і порядка.В цьому випадку теж можна пробувати цікаві колірні поєднання.

2 малюнки

Сполучення двох малюнків виглядають оригінально і незвично. Для спальні це було б занадто помітно, але для вітальні при правильному підборі дуже навіть добре.

На цьому фото відразу і контраст кольорів, і поєднання квіткового принта і геометричного. Холодний чорний на лініях і теплий червоний на пелюстках.

Тут теж поєднання квіткових орнаментів з геометричними, але вже в одній колірній гамі – використовувалися родинні кольору.

Один з малюнків може бути виражений значно яскравіше за одною, в такому випадку виходить схоже на варіант малюнок + однотонні шпалери. Схожі орнаменти, виконані в різних кольорах, також добре доповнюють один одного.

методи комбінування

одна стіна

Найпростіший спосіб в поєднанні шпалер. Як вибрати стіну? Звичайно ж ту якої ви найбільше хочете привернути увагу. Зазвичай це стіна біля або за диванів залі.

Картина або рама

Якщо в разі зі стіною, повністю обклеєна шпалерами з малюнком, вона виглядає схоже на картину, то тут шпалери і є картиною. Такий собі величезний полотно з надрукованим малюнком.

Можна просто наклеїти шпалери певного розміру, або зробити по краях рамку.

У формі смуг

Цікавий спосіб комбінування – у формі окремих смуг. Для цього випадку шпалери краще підібрати контрастні з активним малюнком, так як це буде основний акцент!

Акцент на ніші

Для квартир в яких є ніша в залі – відмінний варіант обіграти її контрастний шпалерами і кольором. Також не погано нішу підсвітити додатковим джерелом. Особливо це важливо якщо ніша в далеке від вікна.

коротке резюме

Щоб підсумувати, згадаємо головні моменти, на які варто звернути увагу при виборі шпалер:

 • Враховувати розмір і освітленість приміщення
 • Поєднання квітів
 • Особисті уподобання.

Сподіваємося, що для вас процес вибору шпалер пройде спокійно і швидко, а результат буде виглядати чудово і кожен день радувати, створюючи справжній домашній затишок.

Комбінація шпалер: сучасні варіанти і правила застосування в інтер’єрі. 105 фото і відео майстер-клас поклейки

Сучасний інтер’єр відрізняється оригінальністю і втіленням в життя найсміливіших ідей. Домогтися такого результату можна за допомогою комбінація шпалер. Завдяки такому рішенню інтер’єр ставати жвавим і динамічним.

Варто відзначити, що дане нововведення в сферу дизайну зовсім недавно вважалося неприйнятним. Але в останні роки комбінування шпалер різних стилів і забарвлень можна зустріти все частіше.

Правила комбінування шпалер

У дизайні сучасного стилю вітаються комбінації всіляких варіацій. Це не тільки поєднання різних колірних палітр, а й об’єднання протилежних матеріалів і текстур.

Варто відзначити, що завдяки комбінації шпалер в інтер’єрі створюються не тільки декоративні ефекти, але і візуально змінюється розмір і площа приміщення.

Подібне поєднання допоможе зонувати приміщення, а при вдалому його використанні можна замаскувати недоліки. Але для досягнення максимального результату необхідно знати певні правила.

Позбавляємося від недоліків

Щоб акцентувати увагу на певному місці в кімнаті, візуально виділити його, досить наклеїти шпалери яскравого забарвлення, або з оригінальним яскравим малюнком.

Завдяки такому прийому увагу всіх відвідувачів кімнати буде залучати виділена зона. При цьому недоліки, присутні в інших ділянках приміщення, не будуть так значимі.

Чим сильніше ви бажаєте приховати недоліки, тим більше яскравий малюнок основної частини кімнати необхідно вибрати. Запозичити ідеї можна з фото комбінованих шпалер.

принципи зонування

Створення в кімнаті різних функціональних зон, не тільки красиве, а й практичне рішення. Існують різні способи виконання цього завдання.

Найпростіший і доступний спосіб – використовувати дизайн комбінованих шпалер. Функціональну зону виділяють за допомогою контрастного кольору, шпалер з контрастним малюнком.

Не бійтеся експериментувати, ви отримаєте самі сміливі та оригінальні рішення.

Вибір методу зонування залежить від призначення зони, яку необхідно виділяти, а також від наявності перегородок в приміщенні.

Наприклад, коли ми комбінуємо шпалери в залі, або дитячій кімнаті, щоб розділити її на рівні частини, рекомендується обклеїти половину кімнати в яскравий колір, а другу – в більш стриманих відтінках.

Для завершення завдання встановіть декоративну перегородку.

Комбіновані шпалери в зал: ідеї дизайну, прийоми комбінування

Візуальні ефекти творять з простором чудеса. Використання комбінованих шпалер в оформленні вітальні допомагає створити домашню атмосферу, що розташовує на дружні бесіди та сімейні посиденьки.

Основні правила поєднання

Комбіновані шпалери у вітальні служать фоном для облаштування решти інтер’єру. Формують базову простір для стильних ідей. Грамотне поєднання фактури, малюнка і кольору полотна шпалер допомагає домогтися бажаного результату без втрати грошей і часу.

При виборі такого виду оздоблювального матеріалу для стін необхідно знати основні правила комбінацій:

колірна палітра – орієнтуємося на сторони світу, в кімнаті з вікнами на північ перевага віддається теплим тонам, на південь – холодним;

подібне до подібного – при виборі орнаменту на шпалерах варто відразу враховувати деталі інтер’єру, колір меблів і текстилю. Важливо представляти загальну картину облаштування вітальні. Наприклад, малюнок на стіні може перегукуватися з предметами декору, або геометричні фігури на одній зі стін схожі з принтом на диванних подушках;

візуальні ефекти – позбутися від почуття порожнечі в кімнаті допоможе малюнок з великими деталями. Додадуть простору “повітря” шпалери легких, акварельних відтінків з дрібним орнаментом.

Ідеальним буде варіант придбання шпалер для комбінування у одного виробника. Тоді товщина і якість полотна візуально не відрізнятимуться один від одного. У багатьох великих будівельних магазинах є стенди з виставковими зразками можливих поєднань.

З варіантом комбінації краще визначитися будинку. Як правило, в магазині очі розбігаються, і складно визначитися з вибором без наслідків переробки.

Основні прийоми комбінування

Комбінування шпалер в залі допомагає не тільки “заховати” візуальні недоліки приміщення. Індивідуальне поєднання різних фактур і малюнків дозволяє створити унікальний інтер’єр, підкреслити його стиль і спрямованість.

Грамотне поєднання декількох видів шпалер вирішує відразу кілька дизайнерських проблем:

Приховує архітектурні недоліки поверхонь. Наприклад, вітальня з неідеальної геометрією стін – вибираємо стіну з найменшою кількістю вад і робимо на ній акцент. Клеїмо шпалери з оригінальним малюнком (3Д або фотошпалери), а інші три декоруємо в стримані тони. Таким чином, одна стіна буде забирати на себе всю увагу, відволікаючи від недоліків трьох інших;

Підкреслює просторові особливості вітальні. Наприклад, вузький зал стане візуально ширше, якщо оформити дві довгі стіни полотном світлих відтінків, а вузькі – темних;

Зонує приміщення. Зал не завжди є тільки кімнатою для прийому гостей. Тут облаштовують обідню зону, куточок для дитячих ігор або кабінет. Розділити візуально кімнату на функціональні зони допоможе контрастний колір і оригінальний малюнок на полотні.

На даний момент в дизайні існує кілька способів комбінування шпалер на стіні.

вертикальне поєднання

Новий погляд на класичний спосіб приклеювання полотна. Не потребує особливих людських ресурсів, і не займає багато часу. Важливо підібрати гармонійне поєднання кольорів. Як правило, їх не більше 2-3.

Варіант №1 Смужки клеяться через одну, наприклад, одне полотно буде безпосередньо з вертикальними смугами, а друге – нейтральне, грає фоном для першого.

Варіант №2 Підбирається один колір шпалер, але різного ступеня насиченості. В цьому випадку, комбінація стриманого тону по відношенню до активного повинна бути в співвідношенні 2: 1.

Вертикальне поєднання полотен відмінно підійде для залу з недостатньою висотою стелі.

горизонтальне поєднання

Такий варіант поклейки шпалер гармонійно виглядає в класичному стилі інтер’єру. Для створення рівної лінії горизонту рекомендується заздалегідь на стіні малювати лінію-орієнтир. Місце стиків декорується дерев’яним плінтусом.

У традиційному варіанті використовується правило – темний низ, світлий верх. Для нижньої частини стіни підбираються шпалери з вертикальним малюнком, для верхньої – абстрактний або рослинний. Цікаво виглядає варіант з дерев’яними панелями в цокольній частині.

декоративні вставки

Ефектний дизайнерський прийом для інтер’єру в стилі нео класика. Підійде для вітальні з невеликою кількістю габаритної меблів. Оздоблювальні роботи проводяться в два етапи. На першому стіну обклеюють полотном з нейтральним малюнком. На другому – частина стіни декорується шпалерами з контрастним і фактурним принтом. Краї полотна оформляються дерев’яною рамою або молдингом. Важливий момент – вставка і фонові шпалери повинні гармоніювати один з одним.

Це прийом можна використовувати і в інтер’єрах інших стилістичних напрямків. І зовсім не обов’язково оформляти рамою всі чотири стіни. Досить виділити тільки на одній зону з малюнком, надрукованим на полотні.

Форма вставки теж має значення. Строгість класичного стилю підкреслить традиційна прямокутна форма. Помпезність бароко – арочні конструкції, а оригінальність хай-тека – поєднання декількох геометричних форм.

Акцент на ніші

Незвичайне планування, дивні виступи і незручні ніші при потрібному підході перетворюються з нестачі інтер’єру в його “родзинку”. Архітектурні особливості не варто ховати, в цьому випадку їх потрібно виділяти. Залежно від розміру ніші, її можна перетворити в полку для спортивних нагород або сімейних фотографій.

Вигідно привернути увагу до такого об’єкта допоможе контрастне поєднання різнофактурних шпалер. Для поглиблення краще вибирати динамічні сюжети 3Д картин або масштабних фотографій на полотні. Інший простір декорується відповідним за кольором полотном спокійних відтінків.

одна стіна

Варіант, який став дуже популярний за останні роки. Фото шпалери при такому варіанті оформлення відмінно впишуться в інтер’єр. До вибору малюнка на центральній стіні необхідно підходити вибірково. Панорамні фотографії природи або міські пейзажі дають нудного інтер’єру динаміки, є продовженням вітальні. Простір как-будто знаходиться в русі.

Абстрактні малюнки на одній зі стін є центром тяжіння вітальні. Близько цієї стіни рекомендується облаштовувати зону місця зустрічі (диванчики з журнальним столиком або обідню групу).

клаптева комбінація

У цій техніці немає особливих правил, комбінація будується фантазийно і підлаштовується під оформлення інтер’єру вітальні. Клаптева поєднання полотна є аналогом технології “печворк”, де малюнок створюється з розрізнених шматочків і шматочків. В основі ідеї такого комбінування шпалер – акцентування уваги на маленьких деталях, і просторове бачення загальної картини. По суті клаптева комбінація – це мозаїка. Для створення гармонійної композиції досить 3-4 фактур і колірних рішень.

Важливий момент – не варто поєднувати бюджетні і елітні варіанти полотна. Вони мають різну фактуру і не підходять один до одного за якісними характеристиками.

способи комбінування

Вітальня – місце зустрічі для всіх членів сім’ї, тому так важливо звернути увагу на екологічність оздоблювальних матеріалів. При довгої експлуатації шпалери з неякісної сировини здатні отруювати повітря в приміщенні шкідливими парами.

Тому при покупці полотна необхідно оцінювати не тільки естетичні якості полотна, але і його склад.

Шпалери з паперу вважаються найбільш екологічними, але мають ряд недоліків – недовговічні, і схильні до дії УФ-променів.

Вініл володіє багатою палітрою кольору, при тривалому використанні не втрачає своїх фарб під впливом сонячних променів. Головний недолік такого виду шпалер – вони не пропускають повітря.

Оригінальний вигляд фольгованого полотна заслужено привертає увагу. Воно відмінно вписується в сучасний і класичний стилі інтер’єру. Служить додатковою звукоізоляцією для стін. Охолоджує приміщення в спекотні літні дні, а взимку, навпаки, допомагає зберегти тепло.

Текстильні шпалери здатні перетворити безлике приміщення в розкішну вітальню. Десятки варіантів орнаментів і кольорів дозволяють оформити простір під будь-який запит. Полотно стійке до дії УФ-променів і забруднень.

Комбінувати шпалери з різних матеріалів – вищий пілотаж. У традиційному варіанті поєднання полотна підбираються за трьома основними параметрами.

Як за допомогою шпалер перетворити зал – вибираємо дизайн

Комбінування шпалер різного кольору і текстури – це модно. Виглядає свіжо і стильно, характеризує власника як людину творчу, оригінального і сучасного.

Для чого використовується комбінування шпалер в залі?

 1. Зміна візуального сприйняття простору. Темні і світлі ділянки працюють на стиск і розширення.
 2. Зонування. Навіть візуальне виділення, наприклад, зони відпочинку, вже робить приміщення більш зручним.
 3. Акцентування і маскування недоліків.
 4. Заміна декоративних панно і елементів. Кімната з різними шпалерами не виглядає нудно і не потребує складного декорі.

Шпалери в залі – оптичні ілюзії

Їх слід врахувати при комбінуванні великих площ і виділення ніш. Найбільш зручні в плануванні квадратні, просторі приміщення. Складніше – вузькі, витягнуті. Комбінуючи шпалери, дотримуйтесь наступних правил:

 • Якщо в просторій кімнаті низька стеля, його роблять світлим, стіни – темними. Створюється враження більш високої стелі.
 • Приміщення з невеликою площею і високими стелями – шпалери з горизонтальними смугами. Горизонтальні смуги розтягують простір вшир і роблять стелю більш низьким.
 • Низька, широка, можливо, прямокутна кімната – шпалери з великим вертикальними смугами. Вони витягнуть стіни, зроблять стелю більш високим.
 • Дрібний малюнок, що повторюється на шпалерах збільшує кімнату, великі малюнки – зменшують, роблять більш затишною.
 • Світла меблі на темному тлі створює враження більш широкої та просторої кімнати.
 • Ділянки, обклеєні шпалерами з динамічним малюнком (смуги, клітка, горох, повторюваний візерунок) будуть здаватися більше, ніж такі ж за розміром, але однотонні.
 • При чергуванні світлих і темних смуг шпалер, світлі будуть здаватися ширше.
 • Кольорова стіна на тлі інших світлих буде здаватися ближче – поставте тут меблі для відпочинку, вона буде в центрі уваги.

Основні прийоми комбінування шпалер в залі

Як саме можуть бути використані шпалери різних малюнків в залі?

 1. Різний малюнок / візерунок / колір для різних стін. Наприклад, диван кольору екрю розташований біля стіни, обклеєної темно-синіми шпалерами, інші стіни – широкі і вузькі чергуються вертикальні смуги в біло-синіх тонах. Темний колір однієї стіни підкреслює і виділяє куточок для відпочинку.
 2. Вертикальні і горизонтальні вставки і смуги. Один з найпопулярніших варіантів комбінування шпалер. Освіжає інтер’єр, з легкістю дозволяє виділити потрібну зону. Причому заповнювати зону контрастними шпалерами повністю не обов’язково. Іноді достатньо двох вертикально розташованих бордюрів біля дивана.
 3. «Картини» з шпалер. Щодо великі шматки шпалер контрастного кольору наклеюються на потрібне місце, стики закривають декоративною рамою. Можна не обмежувати себе у виборі кольорів, навпаки, чим яскравіше контраст стін з «картинами», тим краще.
 4. Бордюри. Розташовуються або під стелею, або (частіше) в нижній частині стіни. Готові бордюри використовують і для вертикалей (оформлення кута, двері, предмета меблів, дзеркала).
 5. Техніка «петчворк». Шпалери нарізають шматками потрібної величини, наклеюють внахлест в потрібному порядку. В результаті – декоративне панно, яке урізноманітнює нудну поверхню гладкою стіни над диваном, або в будь-якому іншому занадто вільному місці.
 6. Оформлення виступів і ніш. У вітальні – біля фальш-каміна, ніші для телевізора, біля дивана, в спальні – біля ліжка.

Правила поєднання малюнків і візерунків шпалер в залі

При обробці вітальні різними шпалерами слід врахувати ряд правил. Помилки можуть дорого коштувати – є ризик створити безглуздий, позбавлений смаку дизайн.

 • Колір. Краще не більше двох. Візерунки тон в тон. Безпрограшно: однотонні шпалери на одній стіні, двоколірні з квітковим або геометричним візерунком – на інший.
 • Є нейтральні кольори, які добре підтримають кількох партнерів: білий, чорний, бежевий.
 • Якщо візерунки однакові, наприклад, горох, вони повинні бути різного розміру. Уникайте враження мерехтіння – це втомлює і для очей, і для психіки.
 • Геометричні класичні візерунки (горошок, смужка, клітина і лапка) відмінно поєднуються між собою. Головне – витримати стиль і колірну гамму, поєднувати дрібне з великим.
 • Не переборщити. Стіни – фон для меблів і аксесуарів.

Основи колористики шпалер для залу

Гармонія в перекладі з грецького – співзвуччя. Зрозуміло, що «мелодія» може бути різною, головне, щоб вона радувала око. Поєднуйте шпалери:

 1. Шпалери для залу в спорідненої гармонії. Тобто, кілька різних кольорів, які включають в себе один і той же головний колір. Наприклад, жовтий, жовто-оранжевий, оранжево-червоний (головний колір – жовтий). Обов’язково вони повинні бути різними за ступенем світлості, інакше поєднання гармонійним не буде.
 2. Шпалери для залу в полярній гармонії. Фіолетовий – жовтий, червоний-зелений, синій-оранжевий, синій-жовтий. Ця гармонія вважається найбільш приємною для людського ока, який відчуває себе дискомфортно без середнього сірого кольору, а змішання саме полярних квітів дає загальне враження сірого.
 3. Шпалери для залу в монохромного гармонії (наприклад, світло-коричневі і темно-коричневі, або різні тони синього) для інтер’єру складна. Один колір – стомлює, але додавання нейтрального (білий, бежевий, чорний), або додаткового кольору змінює картину кардинально. Сміливо обклеювати кімнату шпалерами в синьо-білій монохромного гамі і купуйте меблі білого кольору.

Комбінування текстур шпалер в залі

Як тільки мова заходить про додаткове параметрі – текстура, відразу розумієш, наскільки легко комбінувати шпалери тільки за кольором і малюнком. Експерименти з фактурою стін досить ризиковані. Головне правило початківців: поєднувати гладке з фактурним. Дивовижно можуть виглядати гладкі смуги бузкового і сірого кольору, що обрамляють візерункове полотно в сріблясто-бузкових тонах з опуклим малюнком.

Не рекомендується поєднувати кілька складних фактур. Це виправдано тільки якщо дві поверхні мають «багато спільного» (колір, візерунок).

Декоративні шпалерні вставки для залу

Стіни готують, потім повністю обклеюють шпалерами основного кольору. Зазвичай це світлий нейтральний відтінок, хоча немає строгого правила. Потім наклеюється шматок потрібної форми контрастного кольору. Це прямокутник, квадрат, але ніщо не заважає прикрасити стіну елементом, вирізаним у вигляді арки або групою декоративних кіл з шпалер, що нагадують оригінальну настінну композицію.

Чим оформити краю вставки? підійдуть:

Поєднання шпалер двох кольорів в залі: кращі рішення

Модні нескладні ідеї оформлення стін в залі за допомогою комбінування шпалер:

 • Квітковий візерунок + горох
 • Квіти + смужки
 • Однотонні + квіти + смужки
 • Геометричний візерунок + однотонні шпалери

Цікаві варіанти поєднань шпалер в залі:

1. Яскраві поєднання. Фіолетовий, бірюзовий, жовтий, соковитий зелений – шпалери в смужку і в графічний візерунок в таких відтінках виглядають задерикувато. Врахуйте: такий інтер’єр зобов’язує. Меблі та аксесуари обов’язково в тон.

2. Чорно-білий. Ідеально – білі шпалери плюс великі ділянки в ненав’язливий графічний малюнок.

3. Синій плюс білий. Або блакитний плюс білий. Актуальна тенденція 2017-2018 роки. Незважаючи на те, що синій колір класично вважається занадто спокійним, сучасний біло-синій інтер’єр виглядає свіжо, завзято і весело. Додавайте жовті, яблучно-зелені і коричневі акценти – трендовий образ гарантований.

4. Вишня (марсала). Цей колір – чудовий партнер для натурального дерева. Дуже смачний, затишний, шикарний і теплий інтер’єр. Поєднуйте відтінки вишні з смарагдовими, салатовим тонами, кольором морської хвилі.

5. «А-ля натюрель». Будь-які бежеві, коричневі, золотисті відтінки, як і раніше безпрограшні. Тільки не забудьте про акценти. Доповнюйте нейтральну гаму чорним, білим, складними відтінками синього і фіолетового. Для більш сміливих – червоні акценти.

Технічні нюанси Як правильно клеїти різні шпалери?

 • Як правило, бордюри і вузькі смуги наклеюють поверх шпалер.
 • Перший шар шпалер повинен добре просохнути.
 • Бажано використовувати спеціальний акриловий клей (наприклад, QUELYD Bordure).
 • Бордюр змочують водою, залишають п’ять хвилин, наносять клей і відразу ж приклеюють.
 • Ретельно опрацьовувати стики, їм буде максимум уваги.

Це стосується гладких поверхонь. Рельєфні шпалери і бордюри наклеюють прямо на стіну в першу чергу, потім обробляють інші частини стіни стик в стик. Користуються звичайним клеєм для шпалер. Розмітка виконується спеціальної лінійкою, з функцією обрізки.
Чи можна наклеїти шпалери на панелі, виготовлені з дерева, МДФ, на СИП-панелі, пластикові? Так, тільки поверхню потрібно попередньо підготувати. Наприклад, пластик обробляють абразивної мочалкою, скидаються пил, наносять грунт для пластика, потім покривають шаром адгезійної грунтовки.

Помилки для шпалер в зал

Навіщо наступати на граблі, якщо на них вже хтось наступав? Ось такі помилки допускають новачки:

 • Занадто багато одного кольору. Наприклад, бежевого, при цьому додаткові шпалери в занадто дрібний малюнок і видали здаються теж майже бежевими. Така кімната буде нудною і стомлюючої для очей.
 • Сумнівні поєднання кольорів. Дуже важко буде виглядати помаранчевий і рожевий, коричневий і фіолетовий, коричневий і рожевий. Якщо ви не геній колористики, не ризикуйте!
 • Невдале освітлення. Занадто темна кімната зведе нанівець всі зусилля. Іноді враження від кімнати дуже сильно змінюється при природному або штучному світлі. Дизайн потрібно продумати для будь-якого часу доби.
 • Надлишок аксесуарів. Це небезпечна помилка в будь-якому інтер’єрі, а в кімнаті, обклеєної різними шпалерами, особливо. Ніяких гір подушок, декількох пледів, заставлених підвіконь, або виставок з особистих фотографій. Або хоча б постарайтеся об’єднати дрібні пам’ятні речі єдиним оформленням. Наприклад, всі фото в однакових рамках, або зібрані в єдине панно.
 • Все кругом біле! Білий колір в моді, але відсутність яскравих аксесуарів зробить кімнату разюче сумній.
 • Надмірне зонування. Наприклад, в кімнаті вже є помітні фігурні перегородки для виділення окремої зони, але господарі обклеюють кожну з них різними, яскравими, контрастними шпалерами. Причому в одній зоні шпалери ще і смугасті (в інший – однотонні). Зона виділена навіть не два, а три рази. Це зайве.
 • Не ясно, який колір в приміщенні є основним. Це груба помилка, яка призводить до того, що інтер’єр виглядає утомливо і викликає відчуття дискомфорту. Особливо якщо мова йде про використання яскравих, соковитих кольорів (червоний, жовтий, королівський синій). Основне правило: головного кольору повинно бути не менше 60%.
 • Ігнорування відтінків контрастних кольорів. Сірий і помаранчевий, сірий і червоний, фіолетовий і зелений, фіолетовий і жовтий можуть бути поемою доброго смаку, а можуть виглядати недоладно і дратівливо. Тому що обрані дисгармоніюють відтінки (наприклад, чистий яскраво-жовтий і попелясто-фіолетовий).
 • Занадто багато яскравого кольору . Соковиті кольори потрібно дозувати акуратно, не варто перетворювати житлову кімнату в цирк.

Спираючись на перераховані вище правила, ви зможете створити свій, унікальне поєднання відтінків, візерунків і текстур. Сміливо користуйтеся прийомом поєднання шпалер. При вмілому підході такі комбінації ще довго будуть виглядати актуально, а вітальня – викликати захоплені коментарі друзів.

Leave A Reply

Your email address will not be published.