Шпалери в маленький зал комбіновані

0 0

Шпалери в маленький зал комбіновані

60 фото-ідей як комбінувати шпалери в залі

Облаштовуючи квартиру, особливу увагу в першу чергу потрібно приділити стінам. Адже саме вони будуть створювати основу інтер’єру, задавати колірну гамму. Меблі та додаткові елементи декору встановлюються вже пізніше і повинні поєднуватися зі стінами, щоб кімнати виглядали цілісними.

Тут не будемо розсіюватися на всю квартиру, а зосередимо увагу на найбільшому її приміщення – вітальні або залі. Саме в цю кімнату ви приводите гостей, тут можете розслабитися після роботи, влаштувати домашній кінотеатр або чаювання.

перевага комбінування

Можна відразу піти в магазин, подивитися різні варіанти шпалер і вибрати найкращий. Але в такому варіанті є кілька мінусів:

 • очі будуть розбігатися від достатку, а оскільки ви точно не знаєте, що шукаєте, буде досить-таки складно зробити вибір;
 • вибрані таким чином шпалери можуть абсолютно не виправдати ваших очікувань після поклейки , так як колір в рулоні і на кожній стіні може виглядати зовсім по-різному.

Тому краще спочатку трохи розібратися в поєднанні кольорів, співвіднести це зі своїми уподобаннями і вибрати відповідний варіант, а вже потім йти вибирати щось підходяще в будівельному магазині.

Якщо ви не знайшли потрібно орнаменту в магазині, зробіть своїми руками малюнок і візерунки на стіні – тут майстер клас!

Як підібрати шпалери за кольором, за контрастом, по малюнку

В першу чергу потрібно визначитися з колірною гамою, а вже потім думати про наявність малюнка. Подумайте, які відтінки ви віддаєте перевагу: теплі або холодні.

 • Теплі зроблять приміщення більш жвавим і яскравим.
 • Холодні – допоможуть візуально розширити приміщення (що особливо актуально для квартир-хрущовок, або інших малометражек).

Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися балансу між теплими і холодними тонами, інакше приміщення може виглядати занадто душно або дуже вже негостинно.

 1. Якщо у вас добре освітлена, сонячна кімната, приглушите її трохи холодними тонами, якщо ж похмура – додайте в неї тепла.
 2. Також вибираючи колір, враховуйте, що ви будете його бачити кожен день . Це кофточку можна вибрати будь-світленьку, хоч яскраву, і надягати під настрій, а весь інший час зберігати в шафі. З шпалерами так не вийде, тому вибирайте не просто колір, який подобається, а й який не набридне до наступного ремонту.

Якщо ви вирішили, що одного кольору буде недостатньо, то можна вибрати кілька, поєднаних між собою.

Можна комбінувати родинні кольору (з одного або сусідніх між собою секторів колірного кола), або контрастні (з діаметрально протилежних секторів).

РАДА: Якщо вирішите використовувати шпалери з малюнком – не перестарайтеся, стіни не повинні різати очі . Особливо обережно потрібно поставитися до малюнку в маленьких квартира х (наприклад, хрущовках), так як він може візуально зменшити приміщення, особливо це стосується великих яскравих малюнків (великі контрастні квіти і в цьому дусі).

Споріднені кольори

Якщо Ви не впевнені в своїх дизайнерських здібностях, поєднання родинних квітів (одноколірних або аналогічних) – це найпростіший спосіб! Ви точно не помилитеся а таке рішення буде виглядати завжди стильним.

контрастні кольори

На цьому фото хороший приклад поєднання контрастних кольорів. Тут присутні не дуже помітний малюнок, але і однотонні шпалери в такому поєднанні виглядали б гармонійно.

Способи комбінування шпалер

Після ознайомлення з основними аспектами поєднання кольорів, потрібно переходити від теорії до практики і приступати безпосередньо до вибору шпалер. Існує кілька способів їх комбінації:

 1. Малюнок + однотонний колір
 2. 2 малюнки
 3. Геометрія + один колір чи малюнок

Який би з них ви не вибрали, головне створити гармонійно поєднується, приємний інтер’єр, який задовольнить ваші уподобання і зробить будинок по-справжньому затишним. Щоб розібратися в можливих варіантах, давайте розглянемо їх більш детально.

Малюнок + однотонний колір

При такому поєднанні, найчастіше шпалери з малюнком наносять тільки на одну стіну , а на інші просто однотонні. Це допоможе зробити певний акцент, але не буде виглядати занадто строкато.

 • Малюнок може бути як з родинних квітів до однотонних шпалер, так і з контрастних .
 • Стіна з яскраво вираженим контрастним малюнком буде виглядати схоже на величезну картину .

Нижче підібрані цікаві варіанти такого комбінування, можете вибрати якийсь із них за основу при створенні дизайну вітальні.

Тут використовувався чітко виділяється квітковий принт. Зверніть увагу, що меблі, килимки і подушечки підібрані саме з тих квітів, з яких складається малюнок.

Візерунок може бути як дрібним, так і великим, абстрактним або конкретним.

Також відзначте, що стіни з яскравим малюнком, незавантажені елементами декору (картинами або фото), максимум дзеркало і то має бути дуже акуратно підібрано. Підтримуйте простоту і гармонію. Перевантажений інтер’єр буде сильно стомлювати.

Але якщо вам хочеться все ж, що то повісити на стіну, дивіться матеріал – 30 ідей як прикрасити порожню стіну!

Хороший приклад поєднання контрастних кольорів, так як при відсутності блакитний тюлі коричневі шпалери виглядали б занадто похмуро.

З геометричним орнаментом

Конкуренцію квітковим принтам, малюнків і абстрактним орнаментів можуть скласти геометричні елементи. Але ви повинні бути впевнені в тому, що строгі лінії не будуть вас пригнічувати, і дадуть спокійно розслабитися.

Зигзаги, ромби, лінії, овали, кола і т.д. – чудовий вибір для любителів чіткості і порядка.В цьому випадку теж можна пробувати цікаві колірні поєднання.

2 малюнки

Сполучення двох малюнків виглядають оригінально і незвично. Для спальні це було б занадто помітно, але для вітальні при правильному підборі дуже навіть добре.

На цьому фото відразу і контраст кольорів, і поєднання квіткового принта і геометричного. Холодний чорний на лініях і теплий червоний на пелюстках.

Тут теж поєднання квіткових орнаментів з геометричними, але вже в одній колірній гамі – використовувалися родинні кольору.

Один з малюнків може бути виражений значно яскравіше за одною, в такому випадку виходить схоже на варіант малюнок + однотонні шпалери. Схожі орнаменти, виконані в різних кольорах, також добре доповнюють один одного.

методи комбінування

одна стіна

Найпростіший спосіб в поєднанні шпалер. Як вибрати стіну? Звичайно ж ту якої ви найбільше хочете привернути увагу. Зазвичай це стіна біля або за диванів залі.

Картина або рама

Якщо в разі зі стіною, повністю обклеєна шпалерами з малюнком, вона виглядає схоже на картину, то тут шпалери і є картиною. Такий собі величезний полотно з надрукованим малюнком.

Можна просто наклеїти шпалери певного розміру, або зробити по краях рамку.

У формі смуг

Цікавий спосіб комбінування – у формі окремих смуг. Для цього випадку шпалери краще підібрати контрастні з активним малюнком, так як це буде основний акцент!

Акцент на ніші

Для квартир в яких є ніша в залі – відмінний варіант обіграти її контрастний шпалерами і кольором. Також не погано нішу підсвітити додатковим джерелом. Особливо це важливо якщо ніша в далеке від вікна.

коротке резюме

Щоб підсумувати, згадаємо головні моменти, на які варто звернути увагу при виборі шпалер:

 • Враховувати розмір і освітленість приміщення
 • Поєднання квітів
 • Особисті уподобання.

Сподіваємося, що для вас процес вибору шпалер пройде спокійно і швидко, а результат буде виглядати чудово і кожен день радувати, створюючи справжній домашній затишок.

Як оформити невелику житловий простір: фото шпалер для маленької вітальні кількох стильових напрямків

Планування дизайну вітальні кімнати займає чимало часу: оскільки саме цей інтер’єр вважається центральним в будинку, дуже важливо передбачити, як нові елементи декору будуть сприйматися вами і вашими близькими.

Шпалери – основний матеріал, який використовується при декоруванні вітальні, і від їх відтінку, тематики і якості буде залежати успіх будь-якої вашої задумки. Коли вітальня обмежена в розмірах, створити стильний дизайн, який не викликає дискомфорту, ще складніше.

Погляньте на фото шпалер для маленької вітальні: в таких інтер’єрах можна задіяти матеріали багатьох відтінків, і сучасна мода практично не диктує умов щодо розміщення оздоблювальних матеріалів. Але якщо ви побоюєтеся, що з новими шпалерами ваша кімната буде сприйматися вже не такий просторій, як раніше – прислухайтеся до наших рекомендацій.

Принципи оформлення невеликих кімнат

Шпалери, що використовуються в житловому приміщенні, яке постійно будуть відвідувати не тільки ваші близькі, а й гості, повинні бути максимально якісними і зносостійкими.

Звичайно, можна знехтувати деякими характеристиками, обов’язковими для приміщень з більш складними умовами (наприклад, стійкість до вологи), але навіть в цій кімнаті є ризики випадкового псування зовнішнього вигляду шпалер.

Замінити одне полотно аналогічним буває не так просто: швидше за все, вам доведеться міняти всю обробку, тому радимо вам підстрахуватися – і відразу витратитися на більш якісний матеріал.

Щоб дизайн вашої вітальні протягом довгого часу залишався яскравим і оновленим, вибирайте шпалери, що витримують механічні пошкодження. Бажано, щоб зовнішній шар матеріалу не затирався, а випадкові подряпини не виділялися на тлі загального малюнка.

Шпалери не повинні вигоряти під дією сонця : в невеликій вітальні практично всі стіни будуть розташовуватися в близькості від вікна, і постійний контакт з променями вплине на стійкість відтінків.

Якщо ви плануєте збирати гостей саме в цій кімнаті – заздалегідь виберіть відповідну ділянку для отримання дозволу шпалерами, стійкими до забруднень. Бажано вибрати шпалери з миється покриттям, легко очищаються навіть від стійких плям.

З огляду на все характеристики, необхідні для збереження зовнішнього вигляду стін, найкращими варіантами для обробки вітальні невеликих розмірів стануть вінілові, шовкографія, бамбукові і текстильні матеріали. Текстиль вимагає більш дбайливого догляду, але завдяки приємному дизайну створить в інтер’єрі вітальні затишну атмосферу, що розташовує до відпочинку.

Ще одна особливість, на яку необхідно звернути увагу при виборі шпалер для маленького залу, – це їх вплив на сприйняття простору.

Наступні принципи обробки допоможуть вам зробити кімнату більш просторою і комфортною:

 • шпалери світлих відтінків мають властивість розширення розмірів кімнати, тому цей колір повинен бути присутнім обов’язково. Світлі шпалери можна поєднувати з яскравими і темними вставками , щоб оживити інтер’єр і підкреслити потрібний стиль;
 • темні і яскраві шпалери не використовуються в тісних кімнатах як фон. Але при поклейке на одній зі стін або на двох протилежних поверхнях вони підкреслять потрібний ефект: стіни зорово віддаляться і звільнять простір;
 • великі візерунки на стінах будуть «з’їдати» вільне місце в кімнаті. Замініть такі шпалери покриттями з дрібними зображеннями спокійних відтінків;

 • для виправлення недоліків форми або розмірів інтер’єру можна використовувати шпалери з смужкою різної ширини. Вертикальна лінія підніме рівень стелі, але може і зменшити площу кімнати, тому використовуйте такі шпалери з обережністю . Шпалери в горизонтальну лінію – універсальний варіант, що дозволяє виправити недоліки кімнати, пов’язані з наявністю стін невеликої ширини;
 • якщо кімната добре освітлена – можете вибрати для фону шпалери холодної палітри. Такі відтінки особливо популярні в сучасних інтер’єрах: наприклад, сірий і блакитний відмінно впишуться в спокійний дизайн вітальні і налаштують на відпочинок.

 

Зверніть увагу, що дизайн шпалер для стін повинен відповідати стилю меблів і призначенню вітальні .

Можливі варіанти дизайну

Визначившись із загальними вимогами, що пред’являються до якості і дизайну матеріалів для невеликої вітальні, можете починати планувати оформлення вашого інтер’єру з урахуванням його особливостей.

Ми вибрали для вас три найяскравіших і стильних варіанти оформлення, актуальних в цьому році.

лаконічний стиль

Дизайн сучасної вітальні не перевантажується зайвими деталями і хаотичними акцентами : як правило, шпалер яскравого або насиченого відтінку, використовуваних як акцент на одній стіні, досить для створення динамічного, але затишного інтер’єру. Таке оформлення стін властиво для напрямків модерн, хай-тек, лофт і мінімалізм.

Фонове оформлення стін шпалерами з нейтральним дизайном в таких інтер’єрах практично не зустрічається.

У сучасних інтер’єрах можна задіяти практично будь-які відтінки, але краще не надавати перевагу тьмяним кольорам (гірчичного, фісташкові, блідо-зеленого).

Для сучасних віталень з невеликою площею підійдуть шпалери з дизайном на наступні тематики:

однотонні. Такі матеріали повинні виділятися на світлому фоні: не бійтеся використовувати яскраві кольори на зразок коричневого, червоного або фіолетового. В інтер’єрі повинні бути присутніми деталі аналогічних відтінків;

 • геометрія . Квадрати, ромби, кола та інші елементи геометрії створюють динаміку, але виглядають досить строго, тому лаконічність сучасного дизайну збережеться навіть при такому оформленні однієї зі стін;
 • абстракція . Такі шпалери можуть мати найрізноманітніший дизайн і включати навіть контрастні відтінки, які не гармонують один з одним. Проте, при правильному підборі кольорів і форм у всій вітальні ви зможете створити не тільки стильний, але і затишний інтер’єр;

  одна з найбільш модних новинок обробки житлових приміщень – шпалери з імітаційними властивостями . Оформіть одну зі стін під камінь, цеглу або інші матеріали: так ви не тільки створите акцент, але і підкреслите натуральність дизайну;

 • фотошпалери на природну або урбаністичну тематику можуть стати основним акцентом вашого інтер’єру, і доповнювати дизайн додатковими аксесуарами вам не доведеться. Зверніть увагу, що фотошпалери з панорамним ефектом – відмінний варіант для зорового збільшення розмірів кімнати;
 • один із традиційних варіантів – смугасті шпалери . Залежно від того, як вам хочеться змінити на краще акцентну стіну, вибирайте шпалери в смужку вертикальної або горизонтальної спрямованості.

 

Дизайн такого типу підійде для тих, хто не любить сидіти на місці. При насиченому темпі життя навіть в домашньому інтер’єрі хочеться відчувати енергію і впорядкованість.

Домашній затишок і романтичність

Любителі комфорту нерідко вибирають природні мотиви для дизайну вітальні кімнати. Натуральність оформлення інтер’єрів, яка проявляється в фактурах, відтінках і тематиці візерунків, характерна для стилів кантрі і прованс.

На відміну від сучасних віталень, в таких інтер’єрах можна створювати візерункові фони, не турбуючись про їх психологічному та естетичному впливі. Ніжні квіткові мотиви, навпаки, підкреслять домашній затишок у вашій кімнаті.

Шпалери для маленької вітальні такого типу теж можуть зображати вертикальні або горизонтальні лінії. Але строгість цього дизайну краще розбавити більш ніжними природними сюжетами , тому не бійтеся комбінувати шпалери схожою колірної гами.

Якщо ви бажаєте наблизити свій інтер’єр до сучасності, але зберегти тепло і затишок внутрішньої обстановки – використовуйте шпалери в якості акценту. Вони можуть зображати будь-які сюжети на природну тематику, починаючи пейзажами (полями, лісами, морськими просторами) і закінчуючи окремими квітами або рослинами.

Клеяться такі шпалери в одній із зон: за диваном або навпаки (там, де зазвичай розташовується камін або телевізор). Якщо ваша кімната має нестандартну форму, можете використовувати фотошпалери для виправлення її недоліків (наприклад, наклеїти відразу на дві стіни або виділити зону вхідних дверей).

В інтер’єрах такого типу можна використовувати однотонні шпалери теплих відтінків : жовтого, ніжно-рожевого, салатового, лавандового, блакитного і інших. Ще один варіант оформлення стін, який виглядає досить строго, але створює легку і невимушену обстановку, – це клітина.

Вітальня в стилі кантрі або прованс може оформлятися і шляхом горизонтального комбінування настінних матеріалів. Але найчастіше для цих цілей використовують не два види шпалер, а поєднують шпалери з іншими покриттями.

старовинна класика

Навіть в самій тісній кімнаті можна зробити акцент на розкоші . Традиційні напрямки, що дозволяють реалізувати такий ефект – це класика, бароко, арт-деко.

Урочистість і елегантність стін в такій вітальні можна підкреслити, використовуючи візерункові шпалери в якості фону або акцентних вставок.

Наприклад, світлі шпалери з візерунками сталь, незважаючи на досить великі розміри малюнка, можуть використовуватися для оформлення кожен стіни у вашій кімнаті.

Світлий тон візерунків не дозволить їм перевантажувати простір. А якщо шпалери стилізовані позолотою або глянцевими переливами – ви досягнете максимального розширення простору.

Колірна гамма таких кімнат не завжди буває світлою: деякі інтер’єри оформляються в досить тьмяних тонах (наприклад, блакитному або блідо-зеленому). Щоб відтінок не вплинув на сприйняття простору, використовуйте такі шпалери в невеликій кількості на одній зі стін , поєднуючи з шпалерами більш світлій тональності.

Такі шпалери для залу в маленькій квартирі можна розмістити у вигляді окремих вставок, обрамлених молдінгами (вони будуть грати роль картин на вільних стінах) або у вигляді елементів горизонтальних комбінацій. Нижня частина стін в цьому випадку теж може оформлятися не тільки шпалерами, але і панелями.

Як ви бачите, існує досить багато варіантів обробки, що дозволяють перетворити вашу вітальню в витвір мистецтва. І не так важливо, на якому стилі шпалер ви зупинитеся: дотримання принципів обробки і декорування, характерних для кожного з них, дозволить вам відчувати себе комфортно в такій вітальні протягом всього дня.

Комбінація шпалер: сучасні варіанти і правила застосування в інтер’єрі. 105 фото і відео майстер-клас поклейки

Сучасний інтер’єр відрізняється оригінальністю і втіленням в життя найсміливіших ідей. Домогтися такого результату можна за допомогою комбінація шпалер. Завдяки такому рішенню інтер’єр ставати жвавим і динамічним.

Варто відзначити, що дане нововведення в сферу дизайну зовсім недавно вважалося неприйнятним. Але в останні роки комбінування шпалер різних стилів і забарвлень можна зустріти все частіше.

Правила комбінування шпалер

У дизайні сучасного стилю вітаються комбінації всіляких варіацій. Це не тільки поєднання різних колірних палітр, а й об’єднання протилежних матеріалів і текстур.

Варто відзначити, що завдяки комбінації шпалер в інтер’єрі створюються не тільки декоративні ефекти, але і візуально змінюється розмір і площа приміщення.

Подібне поєднання допоможе зонувати приміщення, а при вдалому його використанні можна замаскувати недоліки. Але для досягнення максимального результату необхідно знати певні правила.

Позбавляємося від недоліків

Щоб акцентувати увагу на певному місці в кімнаті, візуально виділити його, досить наклеїти шпалери яскравого забарвлення, або з оригінальним яскравим малюнком.

Завдяки такому прийому увагу всіх відвідувачів кімнати буде залучати виділена зона. При цьому недоліки, присутні в інших ділянках приміщення, не будуть так значимі.

Чим сильніше ви бажаєте приховати недоліки, тим більше яскравий малюнок основної частини кімнати необхідно вибрати. Запозичити ідеї можна з фото комбінованих шпалер.

принципи зонування

Створення в кімнаті різних функціональних зон, не тільки красиве, а й практичне рішення. Існують різні способи виконання цього завдання.

Найпростіший і доступний спосіб – використовувати дизайн комбінованих шпалер. Функціональну зону виділяють за допомогою контрастного кольору, шпалер з контрастним малюнком.

Не бійтеся експериментувати, ви отримаєте самі сміливі та оригінальні рішення.

Вибір методу зонування залежить від призначення зони, яку необхідно виділяти, а також від наявності перегородок в приміщенні.

Наприклад, коли ми комбінуємо шпалери в залі, або дитячій кімнаті, щоб розділити її на рівні частини, рекомендується обклеїти половину кімнати в яскравий колір, а другу – в більш стриманих відтінках.

Для завершення завдання встановіть декоративну перегородку.

Комбіновані шпалери в зал: ідеї дизайну, прийоми комбінування

Візуальні ефекти творять з простором чудеса. Використання комбінованих шпалер в оформленні вітальні допомагає створити домашню атмосферу, що розташовує на дружні бесіди та сімейні посиденьки.

Основні правила поєднання

Комбіновані шпалери у вітальні служать фоном для облаштування решти інтер’єру. Формують базову простір для стильних ідей. Грамотне поєднання фактури, малюнка і кольору полотна шпалер допомагає домогтися бажаного результату без втрати грошей і часу.

При виборі такого виду оздоблювального матеріалу для стін необхідно знати основні правила комбінацій:

колірна палітра – орієнтуємося на сторони світу, в кімнаті з вікнами на північ перевага віддається теплим тонам, на південь – холодним;

подібне до подібного – при виборі орнаменту на шпалерах варто відразу враховувати деталі інтер’єру, колір меблів і текстилю. Важливо представляти загальну картину облаштування вітальні. Наприклад, малюнок на стіні може перегукуватися з предметами декору, або геометричні фігури на одній зі стін схожі з принтом на диванних подушках;

візуальні ефекти – позбутися від почуття порожнечі в кімнаті допоможе малюнок з великими деталями. Додадуть простору “повітря” шпалери легких, акварельних відтінків з дрібним орнаментом.

Ідеальним буде варіант придбання шпалер для комбінування у одного виробника. Тоді товщина і якість полотна візуально не відрізнятимуться один від одного. У багатьох великих будівельних магазинах є стенди з виставковими зразками можливих поєднань.

З варіантом комбінації краще визначитися будинку. Як правило, в магазині очі розбігаються, і складно визначитися з вибором без наслідків переробки.

Основні прийоми комбінування

Комбінування шпалер в залі допомагає не тільки “заховати” візуальні недоліки приміщення. Індивідуальне поєднання різних фактур і малюнків дозволяє створити унікальний інтер’єр, підкреслити його стиль і спрямованість.

Грамотне поєднання декількох видів шпалер вирішує відразу кілька дизайнерських проблем:

Приховує архітектурні недоліки поверхонь. Наприклад, вітальня з неідеальної геометрією стін – вибираємо стіну з найменшою кількістю вад і робимо на ній акцент. Клеїмо шпалери з оригінальним малюнком (3Д або фотошпалери), а інші три декоруємо в стримані тони. Таким чином, одна стіна буде забирати на себе всю увагу, відволікаючи від недоліків трьох інших;

Підкреслює просторові особливості вітальні. Наприклад, вузький зал стане візуально ширше, якщо оформити дві довгі стіни полотном світлих відтінків, а вузькі – темних;

Зонує приміщення. Зал не завжди є тільки кімнатою для прийому гостей. Тут облаштовують обідню зону, куточок для дитячих ігор або кабінет. Розділити візуально кімнату на функціональні зони допоможе контрастний колір і оригінальний малюнок на полотні.

На даний момент в дизайні існує кілька способів комбінування шпалер на стіні.

вертикальне поєднання

Новий погляд на класичний спосіб приклеювання полотна. Не потребує особливих людських ресурсів, і не займає багато часу. Важливо підібрати гармонійне поєднання кольорів. Як правило, їх не більше 2-3.

Варіант №1 Смужки клеяться через одну, наприклад, одне полотно буде безпосередньо з вертикальними смугами, а друге – нейтральне, грає фоном для першого.

Варіант №2 Підбирається один колір шпалер, але різного ступеня насиченості. В цьому випадку, комбінація стриманого тону по відношенню до активного повинна бути в співвідношенні 2: 1.

Вертикальне поєднання полотен відмінно підійде для залу з недостатньою висотою стелі.

горизонтальне поєднання

Такий варіант поклейки шпалер гармонійно виглядає в класичному стилі інтер’єру. Для створення рівної лінії горизонту рекомендується заздалегідь на стіні малювати лінію-орієнтир. Місце стиків декорується дерев’яним плінтусом.

У традиційному варіанті використовується правило – темний низ, світлий верх. Для нижньої частини стіни підбираються шпалери з вертикальним малюнком, для верхньої – абстрактний або рослинний. Цікаво виглядає варіант з дерев’яними панелями в цокольній частині.

декоративні вставки

Ефектний дизайнерський прийом для інтер’єру в стилі нео класика. Підійде для вітальні з невеликою кількістю габаритної меблів. Оздоблювальні роботи проводяться в два етапи. На першому стіну обклеюють полотном з нейтральним малюнком. На другому – частина стіни декорується шпалерами з контрастним і фактурним принтом. Краї полотна оформляються дерев’яною рамою або молдингом. Важливий момент – вставка і фонові шпалери повинні гармоніювати один з одним.

Це прийом можна використовувати і в інтер’єрах інших стилістичних напрямків. І зовсім не обов’язково оформляти рамою всі чотири стіни. Досить виділити тільки на одній зону з малюнком, надрукованим на полотні.

Форма вставки теж має значення. Строгість класичного стилю підкреслить традиційна прямокутна форма. Помпезність бароко – арочні конструкції, а оригінальність хай-тека – поєднання декількох геометричних форм.

Акцент на ніші

Незвичайне планування, дивні виступи і незручні ніші при потрібному підході перетворюються з нестачі інтер’єру в його “родзинку”. Архітектурні особливості не варто ховати, в цьому випадку їх потрібно виділяти. Залежно від розміру ніші, її можна перетворити в полку для спортивних нагород або сімейних фотографій.

Вигідно привернути увагу до такого об’єкта допоможе контрастне поєднання різнофактурних шпалер. Для поглиблення краще вибирати динамічні сюжети 3Д картин або масштабних фотографій на полотні. Інший простір декорується відповідним за кольором полотном спокійних відтінків.

одна стіна

Варіант, який став дуже популярний за останні роки. Фото шпалери при такому варіанті оформлення відмінно впишуться в інтер’єр. До вибору малюнка на центральній стіні необхідно підходити вибірково. Панорамні фотографії природи або міські пейзажі дають нудного інтер’єру динаміки, є продовженням вітальні. Простір как-будто знаходиться в русі.

Абстрактні малюнки на одній зі стін є центром тяжіння вітальні. Близько цієї стіни рекомендується облаштовувати зону місця зустрічі (диванчики з журнальним столиком або обідню групу).

клаптева комбінація

У цій техніці немає особливих правил, комбінація будується фантазийно і підлаштовується під оформлення інтер’єру вітальні. Клаптева поєднання полотна є аналогом технології “печворк”, де малюнок створюється з розрізнених шматочків і шматочків. В основі ідеї такого комбінування шпалер – акцентування уваги на маленьких деталях, і просторове бачення загальної картини. По суті клаптева комбінація – це мозаїка. Для створення гармонійної композиції досить 3-4 фактур і колірних рішень.

Важливий момент – не варто поєднувати бюджетні і елітні варіанти полотна. Вони мають різну фактуру і не підходять один до одного за якісними характеристиками.

способи комбінування

Вітальня – місце зустрічі для всіх членів сім’ї, тому так важливо звернути увагу на екологічність оздоблювальних матеріалів. При довгої експлуатації шпалери з неякісної сировини здатні отруювати повітря в приміщенні шкідливими парами.

Тому при покупці полотна необхідно оцінювати не тільки естетичні якості полотна, але і його склад.

Шпалери з паперу вважаються найбільш екологічними, але мають ряд недоліків – недовговічні, і схильні до дії УФ-променів.

Вініл володіє багатою палітрою кольору, при тривалому використанні не втрачає своїх фарб під впливом сонячних променів. Головний недолік такого виду шпалер – вони не пропускають повітря.

Оригінальний вигляд фольгованого полотна заслужено привертає увагу. Воно відмінно вписується в сучасний і класичний стилі інтер’єру. Служить додатковою звукоізоляцією для стін. Охолоджує приміщення в спекотні літні дні, а взимку, навпаки, допомагає зберегти тепло.

Текстильні шпалери здатні перетворити безлике приміщення в розкішну вітальню. Десятки варіантів орнаментів і кольорів дозволяють оформити простір під будь-який запит. Полотно стійке до дії УФ-променів і забруднень.

Комбінувати шпалери з різних матеріалів – вищий пілотаж. У традиційному варіанті поєднання полотна підбираються за трьома основними параметрами.

Leave A Reply

Your email address will not be published.