Переробити зал в кухню і вітальню

0 0

Переробити зал в кухню і вітальню

Перенесення кухні в зал (36 фото): постараємося врахувати всі нюанси

Площа кухні в більшості типових квартир залишає бажати кращого. Ось чому багато господарів, затіявши ремонт, починають планувати перенесення кухні в зал – так і планування квартири поліпшується, і готувати можна буде з комфортом.

Однак, на відміну від суміщення кухні з залом шляхом видалення міжкімнатних перегородок (теж, до речі, досить непросте завдання), перенесення кухні пов’язаний зі значною кількістю труднощів. Тому братися за це потрібно тільки в тому випадку, якщо ви точно знаєте, що вам це дійсно необхідно!

Схема кухні, суміщеної з залом

Технічні аспекти перенесення кухні

юридичне узгодження

Перше, про що необхідно задуматися, плануючи «переїзд» кухні в зал або вітальню – чи можна перенести кухню в зал взагалі?

Основна заковика полягає в тому, що нормативні документи в деяких ситуаціях прямо забороняють перенесення кухні, а в ряді інших випадків містять дуже серйозні обмеження:

 • СНиП 31-03-2003 і СаНПиН 2.1.2.2645-10 не допускають перенесення кухні, при якому кухня розташовується під ванною або туалетом квартири, розміщеної поверхом вище – це вважається погіршенням житлових умов, оскільки кухня виявляється в так званій «мокрій зоні».

Зверніть увагу! Раніше таке перенесення був можливий за умови, що власник квартири підписував заяву про свідоме погіршення житлових умов. На сьогоднішній день навіть така заява не буде достатньою підставою для дозволу.

 • Постанова Уряду РФ №47 від 26.01.2006 (пункт 22) забороняє переносити кухню таким способом, при якому вона буде розташована над житловим приміщенням. З огляду на це, кухню доведеться переносити так, щоб вона розміщувалася над комори або інший нежитловий зоною – або ж кімната сусідів буде визнана нежитловий.

 • Об’єднання кухні з житловим приміщенням можливо тільки в тому випадку, якщо на кухні встановлена ​​електрична плита. Встановлення будь-яких газових приладів в житлових приміщеннях не допускається.
 • Вентиляційний короб кухні, поєднаної з залом або перенесеної в зал, необхідно з’єднати з тим же витяжним отвором вентиляції, до якого він був приєднаний раніше. Приєднувати вентиляційні короба кухні до інших вентиляційних отворів забороняє СНиП 31-03-2003 (пункт 9.7), оскільки в цьому випадку забруднене повітря може потрапити в житлові приміщення інших квартир.

Як бачите, складнощів навіть на першому етапі виникає досить багато. Саме тому перенесення кухні своїми руками дуже ускладнений – адже врахувати всі нюанси зможе лише професійний архітектор.

Але якщо все ж вас не лякають труднощі, пов’язані з переміщенням кухні, і у вас на руках є затверджений план з дозволом на перенесення – можна переходити до прокладання комунікацій.

Комунікації для нової кухні

Перенесення кухні в житлове приміщення – навіть якщо він узаконений – являє собою досить масштабне завдання. Тому реалізувати його можна тільки разом з капітальним ремонтом – адже для розміщення кухні в новому місці потрібно буде прокладати нові комунікації.

Нижче наводиться покрокова інструкція, слідуючи якій ви зможете спланувати всі роботи з прокладання комунікацій при перенесенні кухні в житлову кімнату:

Прокладка проводки в штробах

 • Перше, що необхідно зробити – це протягнути електричну мережу до місця, де буде розміщений кухонний гарнітур. Оскільки всі кухонні прилади споживають велику кількість електроенергії навіть у фоновому режимі, проводка повинна бути з запасом по потужності. Старої проводки, яка забезпечувала електропостачання залу, швидше за все, не вистачить.
 • Проводку для кухні прокладаємо в штробах, виконаних в стіні. Додатково захистити дроти можна пластиковими кожухами з гофрованої труби.

Порада! Гілку проводки, що забезпечує живлення нової кухні, необхідно підключати до розподільного щитка через УЗО – автоматичний пристрій захисного відключення.

 • Наступний етап – організація водопостачання. Труби гарячої та холодної води найпростіше підвести від стояка, приховавши їх в стягуванні підлоги. Оптимальний вибір матеріалу – металопластик: ці труби володіють достатньою гнучкістю і міцністю, і тому забезпечують високий рівень надійності.

Прокладка труб водопостачання

 • Найбільш складним завданням є прокладка каналізації від стояка до нового місця зливу. Якщо використовувати безнапірної каналізації, то приховати каналізаційні труби в стягуванні не вийде, оскільки для ефективного видалення стоків труби потрібно прокладати з ухилом, і перепад висот становитиме близько 200 мм.
 • Для оптимального вирішення цього завдання фахівці пропонують установку каналізаційних насосів, які під тиском видаляють стічні води. При цьому каналізаційну трубу можна прокласти горизонтально і замаскувати стяжкою підлоги.

 • Витяжний короб необхідно прокладати через всю стару кухню. Якщо ви хочете приховати його, то простіше за все це зробити, встановивши підвісний або натяжна стеля. Однак цей варіант можна реалізувати тільки в досить високому приміщенні.
 • Альтернативою витяжної короба може бути виведення вентиляції прямо на вулицю – при цьому необхідно розмістити витяжну трубу таким чином, щоб вона не створювала незручностей сусідам зверху.

Як бачите, обсяг робіт належить досить серйозний. Але при правильному підході, а також – при використанні сучасних інструментів і будівельних матеріалів (наприклад, самовирівнюються стяжок для підлоги) підготовку до переїзду кухні можна завершити досить швидко.

Порада! Якщо ви не плануєте наймати майстрів, а будете робити всі ці роботи самостійно – радимо вам вивчити відео інструкції, наочно демонструють нюанси кожного етапу.

Коли комунікації підведені, і обробка приміщення завершена, можна приступати до створення інтер’єру в новому приміщенні.

Інтер’єр кухні в залі

Особливості кухні в залі

Розповідаючи про те, чи можна кухню перенести в зал, ми вже згадували деякі обмеження, з якими доведеться рахуватися. Так які ж вимоги висуваються до кухні, суміщеної з житловим приміщенням?

Потужна витяжка – обов’язковий атрибут!

 • Перша вимога – це відсутність газового обладнання. У кухні, перенесеної в зал, необхідно встановлювати або електричну, або індукційну плиту. І тут справа не стільки в законодавчих обмеженнях, скільки у вашій особистій безпеці!
 • Наступне, без чого неможлива така кухня – це якісна витяжка. Якщо в окремій кухні можна було просто закрити двері, то в кухні, суміщеної з залом, необхідно видаляти повітря з усіма кухонними ароматами безпосередньо в процесі приготування – інакше через кілька тижнів ваша м’які меблі буде пахнути сумішшю перегорів масла, смаженої риби і т.д.
 • Для кухні в залі дуже важливо якісне освітлення – як штучне, так і природне. Тому, якщо у вас є можливість розширити віконні отвори або об’єднати їх між собою – скористайтеся нею! Це не тільки піде на користь зовнішньому вигляду приміщення, але і полегшить вам роботу на кухні.

Великі вікна в залі – гарантія гарного освітлення

Порада! Чим більше віконний отвір, тим більше тепловтрати в зимовий період. Тому при розширенні вікон необхідно встановити якісне енергозберігаюче скло.

Поділ простору на функціональні зони

Щоб кухня в залі не просто виконувала свої обов’язки, а й повноцінно «вписалася» в інтер’єр, її потрібно візуально відокремити від основної частини приміщення.

Таке відділення дизайнери називають «зонуванням», при цьому велика кімната умовно розділяється на дві зони – зону відпочинку і зону приготування їжі.

Способів відділення зон друг від друга існує декілька:

 • Найпростіший спосіб – встановити рухливі ширми, які при необхідності надійно приховають кухню від сторонніх поглядів. Це рішення є ще й найбільш економічним, оскільки ніяких ремонтних робіт проводити не доведеться.
 • Наступний спосіб – установка на кордоні між житловою зоною і кухнею столу, барной стійки або кухонного острова. В цьому випадку ми перетворюємо кухню ще й в імпровізовану їдальню, адже за барною стійкою або досить великим столом зможе зібратися вся родина.

Стіл на кордоні кухні і залу

Порада! Якщо в якості роздільника ви плануєте кухонний острів – тобто стільницю, що спирається на кухонні шафки – краще не встановлювати на ній мийку або варильну поверхню.

 • Хорошим способом зонування буде установка подіуму, тобто підйом висоти підлоги в зоні кухні на 10-15 см. Крім усього іншого під подіумом буде легше приховати комунікації так що, можливо, при перенесенні кухні не доведеться розкривати стяжку.
 • Також існують чисто дизайнерські способи розмежування простору з використанням різної обробки пода, стелі і стін, а також – із застосуванням різного освітлення.

Підвісна стеля над кухнею

У будь-якому випадку, який спосіб зонування кухні ви б не вибрали, необхідно пам’ятати про стилістичному єдності всього приміщення: кухня і житлова частина залу повинні відрізнятися один від одного візуально, але в той же час бути витримані в одному дизайні.

Плюси і мінуси кухні, суміщеної з залом

Резюмуючи все вищесказане, хотілося б відзначити, що у перенесення кухні зал є як позитивні, так і негативні сторони.

 • Головний плюс – це, звичайно ж, збільшення вільного простору на кухні, що можна побачити на фото в даній статті. Замість тісної кімнатки ми отримуємо досить велику площу, тому при готуванні навіть удвох чи втрьох тіснитися не доведеться.
 • Крім того, приміщення, в якому кухня розташовувалася раніше, також можна переобладнати. Згідно з нормативами, житловим це приміщення зробити не можна – але хто заборонить нам назвати його в документації, наприклад, кабінетом?

Простора кухня, поєднана з залом – мрія будь-якої господині

Що ж стосується мінусів такого конструктивного рішення, то їх кілька:

 • По-перше, процес перенесення сам по собі досить складний, а ціна всіх необхідних для цього матеріалів здатна пробити серйозну дірку в бюджеті.
 • По-друге, труднощі становить юридичне оформлення.
 • По-третє, кухня в залі повинна підтримуватися в ідеальній чистоті – інакше бруд і неприємні запахи швидко розповсюджуватися на всю велику кімнату.

висновок

Але якщо складності переобладнання вас не лякають, а прибирання ви готові приділяти належну увагу – то переміщення кухні можна починати. У всякому разі, як перенести кухню в зал правильно, ви вже знаєте!

Як правильно: Перенесення кухні в кімнату або коридор

Кухню перенести – не поле перейти. Запитуємо у експертів про підводні камені такого перепланування

Популярна в Росії перепланування – перенесення кухні в інше місце – найчастіше, вимушений захід. До неї вдаються, щоб виділити додаткову кімнату або раціонально використовувати простір: коли хол і коридор величезні, а кухня і кімнати маленькі.

Що важливо знати? З’ясували у практикуючих дизайнерів.

ПЕРЕНЕСЕННЯ КУХНІ = ПЕРЕПЛАНИРОВКА
Потрібно розуміти, що будь-яке перепланування квартири (перенесення кухні в житлову кімнату, приєднання балконів і лоджій, об’єднання кухні і вітальні, знесення перегородок і т.п.) починається зі складання і узгодження проекту.

—————
У ВАШОМУ МІСТІ …
Через Houzz можна найняти архітектора або дизайнера в будь-якому місті і країні. Введіть індекс, щоб підібрати фахівця в своєму місті
—————

КУДИ МОЖНА ПЕРЕНЕСТИ КУХНЮ ПО ЗАКОНУ
► В коридор, в передпокій або на місце нежитлового приміщення (комори, вбудованої шафи та ін.).
► Частково – в житлову кімнату.

При цьому частина кухні з мийкою (так звана мокра зона) повинна розташовуватися строго над коридором, передпокої або коморою сусідів. А частина з холодильником і шафами може бути де завгодно. У тому числі заходити на територію житлової кімнати.

МОЖНА МАЙЖЕ ВСІ, ЯКЩО У ВАС:
► Апартаменти. Тобто квартира в статусі «нежитловий» – кухню можна рухати куди завгодно.
► Перший поверх або поверх над нежитловим приміщенням (магазином).

Руслан Кірнічанскій, дизайнер інтер’єру: «Згідно із законом кухня – нежитлове приміщення, а в багатоквартирному будинку не допускається розміщення нежитлової зони над жилою. А ось навпаки – можна. Тобто якщо квартира знаходиться на першому поверсі, то перенесення її в інше місце (умовно під спальню сусідів) можливий. Його узгодять, як узгодять і перенесення або організацію додаткової ванної кімнати. Перший поверх насправді має масу прихованих можливостей ».

Приклад на фото і плані – в цій маленькій квартирі на місці кухні дизайнер Микита Зуб запропонував зробити спальню. Під квартирою розташований перший нежитловий поверх, а газу в будинку немає. Тому перенесення кухні в коридор легко погодили; комунікації розмістили максимально близько до вихідного стояка

ПОРЯДОК РОБІТ
1. Придумати зручний і законний варіант перенесення кухні.
2. Отримати на нього дозвіл (узгодити перепланування).
3. Знайти бригаду з допуском СРО, яка буде робити ремонт. Отримати від ремонтників необхідні акти прихованих робіт.
4. Запросити інспектора, щоб узаконити нове планування квартири.

А тепер докладніше, що важливо врахувати на кожному етапі.

Підйом статі
Перед тим як перенести кухню в житлову кімнату або коридор, варто перевірити, чи реально провести до майбутньої кухні комунікації. Труби гарячого і холодного водопостачання можна прокласти в стягуванні або під стелею, каналізацію ж для відтоку води необхідно прокладати з ухилом. Так що якщо раковина знаходиться на великій відстані від стояка, доведеться піднімати підлогу (оцініть висоту стелі) або використовувати насос, який відкачує воду в каналізаційний стояк. Все це відчутно ускладнить процес перенесення.

Відмова від газу
Переносити газову плиту навіть в рамках кухні можна тільки за проектом і з дозволу газівників. Отримати такий дозвіл на перенесення кухні в інше місце навряд чи вийде. Вихід один – відрізати газ. Коли співробітники газової служби перетравлять магістраль, відключивши її від конкретної квартири, проведіть заміну техпаспорта об’єкта, затвердите проект переобладнання і сміливо починайте реконструкцію: ви нічого не порушили.

Іншими словами, якщо перепланування кухні не включає перенесення в кімнату плити і мийки, узгодити кухню-вітальню буде набагато простіше.

«Подібна перепланування, швидше за все, може ставитися до квартир, проданим у вигляді” коробки “, тобто, без стін, – продовжує Мито. – В такому разі можна розподілити зони відповідно до свого бажання, але при цьому все одно не порушуючи нормативних актів. Якщо розглядати стандартну панельну п’ятиповерхівку, то такий варіант навряд чи можливий ».

Особливий проект – по СРО
Перенесення кухні в кімнату або коридор справа особливо складне з точки зору збору документів для узгодження проекту. Мало придумати цікаву перепланування: потрібно ще отримати на неї офіційний дозвіл до початку робіт.

Перепланування з перенесенням кухні може здійснюватися тільки на основі технічного проекту, підготовленого ліцензованою організацією (СРО), і витрати на проект збільшують загальний бюджет ремонту.

Факт : Найпростіше здійснити перенесення кухні в новобудовах, коли в квартирі ще немає комунікацій і стяжки. Часто в нових квартирах два стояка, менше несучих конструкцій, великі площі. Є безліч винятків, але якщо розглядати квартири в старих панельних будинках, перенесення кухні, швидше за все, буде неможливий.

Особливий ремонт – зі СРО
Перепланування повинна виконувати бригада з допуском СРО. Тільки у неї є право підписувати акти прихованих робіт, на підставі яких будуть вноситися зміни в паспорт квартири.

Це архівний матеріал. Вперше опубліковано в 2016-м, актуалізований в 2020-м

—————
ВАША ЧЕРГА …
Переносили ви кухню в кімнату або іншу частину квартири? З якими складнощами довелося зіткнутися і як вдалося вирішити задачу? Доповніть нашу статтю в коментарях
—————

Як перенести кухню в житлову кімнату?

Перенесення кухні в житлову кімнату – процес складний, але можливий. Така перепланування здатна зробити проживання більш комфортним за рахунок об’єднання приміщень і виділення додаткової кімнати.

Популярністю перенесення кухні в кімнату користується не тільки в будинках споруди минулого століття, але і навіть у власників житла в сучасних новобудовах.

Перенесення кухні на прикладі різних проектів і планувань, а також важливі нюанси можна подивитися у відео:

Розглянемо, коли можна і не можна проводити таке перепланування.

Заборонені та допустимі варіанти

Випадки, коли не можна переносити

 1. Після перепланування кухонне приміщення буде перебувати прямо під санвузлом сусідів зверху.

Такий варіант може вийти, якщо ви збільшуєте площу нового приміщення за рахунок квадратних метрів санвузла шляхом знесення перегородки.

Тут є винятки.

 • Так можна робити, якщо у вас двоповерхова квартира.
 • Так можна робити, якщо ви живете на останньому поверсі.

Кухня, перенесена в вітальню разом з комунікаціями

 1. Під новим кухонним приміщенням після перепланування знаходяться житлові кімнати сусідів.

Тут теж є винятки.

 • Так можна робити, якщо ви живете на першому поверсі.
 • Так можна робити, якщо під вами нежитлове приміщення. Як правило, це приміщення під комерцію на перших поверхах багатоквартирних будинків. Вони можуть займати один або два поверхи. З житлом на другому або третьому поверсі є шанси узгодити проект за всіма правилами.

Кухня у великій вітальні. Водопровід і каналізація підведені від санвузла за примикає стіною

 1. У сусідів зверху над кухнею буде туалет або ванна.

Добре, якщо місце розташування нової кухні знаходиться недалеко від початкового місця. Тоді вдасться уникнути проблем з підведенням каналізації, водопроводу і вентиляційної труби.

 1. Кухня газифікована.

Зносити перегородку з вітальні в газифицированном приміщенні не можна, тому що за нормами вона повинна бути ізольована. Припустимо зробити розсувні двері.

Виняток: можете на законних підставах відмовитися від газу в своїй квартирі в єдиній особі, звернувшись із заявою в муніципалітет. Спеціальною комісією приймається рішення про проект перебудови і переходу на нову тарифікацію для електроплит. Після внесення змін до технічного план можна погоджувати час робіт з газовими службами. Розривається договір зі старими постачальниками послуг і полягає новий – з постачальниками електроенергії.

 1. З кухні буде вихід в туалет або ванну.

5 допустимих варіантів перенесення

Ось кілька варіантів, коли отримати узгодження реально:

 1. ви живете на першому поверсі і над вами немає санвузла сусідів;
 2. поверхом нижче знаходиться нежитлове приміщення;
 3. у вас дворівнева квартира;
 4. сусіди знизу теж узаконили перепланування (а вже під ними (сусідами) напевно нежитлове приміщення).
 5. ви живете на останньому поверсі і розширюєте кухню, об’єднуючи її з санвузлом. Тут є важливе зауваження: основне кухонне обладнання (плита, мийка тощо) можуть перебувати тільки над нежитловими і приміщеннями.

Ще один можливий приклад перепланування. Вентиляція проводиться по стелі (ховається натяжним або підвісною стелею), каналізація проходить по підлозі, а водопровідні труби проходять поруч з новою мийкою. Об’єднання санвузла і перенесення кухні в житлову кімнату. Тут легко перенести комунікації, тому що стіна межує з санвузлом. Але узгодити перепланування перегородок коридору може бути важко.

Є ще один варіант, хоча назвати його перенесенням навряд чи можна, – знесення перегородки між кухнею і вітальнею. У хрущовках така ідея отримує найбільше схвалень з боку житлової інспекції, тому що стіна між кухнею і вітальнею не є несучою.

Ще кілька важливих нюансів

 1. Вентиляція. Вона обов’язкова в новому приміщенні, але її перенесення – найбільш проблемна частина. Недоцільно переносити кухню, якщо доведеться тягнути вентиляційну трубу більше, ніж на 10 метрів. Тяга зменшиться. Буде потрібно установка додаткових вентиляторів. Для квартири з низькою стелею це не найкраща ідея.

 1. Температурний режим. Допустима температура – 18-26 градусів за Цельсієм. У холодну пору – 19-21 градус.
 2. Коефіцієнт природної освітленості теж важливо. Його значення – від 0,5. Нове місце розташування повинне мати достатню освітленість. Не допускається зводити глухі перегородки, які перекриють вікно на вулицю.
 3. Не рекомендується далеко переносити водопровід. Це загрожує зменшенням напору через великий горизонтальної протяжності. Труби ховають під підлогою або в коробі з гіпсокартону.
 4. Перетин каналізаційних труб більше водопровідних. З огляду на, що вони повинні проходити під ухилом, належить піднімати підлогу, під яким їх ховають. Ідея для квартир з достатньою висотою стель.
 5. Варто враховувати навантаження електромережі, при необхідності встановити окремий автомат.

Як узаконити і куди звертатися?

Самовільне перепланування кухні

Не рідкість – перепланування кухні без узгодження. Це може загрожувати штрафом , згідно КоАП (від 1 000 до 30 000 рублів). Крім штрафу, ви зобов’язані будете або повернути все в початковий стан, або звернутися до суду . Самовільно здійснений перенос кухні в житлову кімнату можна узаконити тільки таким чином.

Якщо програли справу, суд зобов’язав відновити первісний вигляд приміщення, а ви не зробили цього в означений термін, то є ризик нового судового розгляду вже за нормами Цивільного Кодексу. Вас можуть примусово позбавити права власності.

Узгодження перенесення кухні до перепланування

Варіант, коли не потрібно випробовувати удачу, завжди веде до найкращого результату: навіть якщо не погодять, що не оштрафують. Загалом, проблем менше. Документи, які потрібно буде зібрати на малюнку нижче.

Як правильно перенести кухню в зал: особливості та правила створення нового простору

Типові квартири обладнані маленькими кухнями, тому власники вирішуються перенести кухню в кімнату . При цьому поліпшується якість планування.

Красиве об’єднане приміщення актуально в наші дні

До даного питання варто підійти серйозно, адже перенесення кухні в зал супроводжується зносом стін. На дану процедуру потрібно отримати спеціальний дозвіл.

Щоб зробити приміщення просторим, необхідно перенести побутове обладнання в іншу кімнату або перемістити з кухні комунікаційні схеми і вентиляцію.

Навіщо потрібно узаконити перенесення кухні?

Об’єднання залу і кухні вважається оригінальним рішенням. Буде потрібно узаконити перенесення кухні в житлову кімнату. Подібні ремонтні роботи супроводжуються переплануванням квартири.

При перестановці підключаються комунікаційні конструкції, і обладнується вентиляція в створеному приміщенні.

Збільшення кухні за рахунок житлової кімнати вважається нетрадиційним підходом. До нього вдаються, якщо неможливо використовувати балкон або коридор.

На переміщення потрібен спеціальний дозвіл. Документи виробляються на основі нормативних актів.

Забороняється переносити кухню в кімнату в наступних випадках:

 • при порушенні зручностей житлових умов;
 • якщо при виконанні планування зачіпаються електромережі або система водопостачання;
 • при поєднанні кімнат, які мають різні температурні показники.

Якщо перенесення кухні в вітальню виконати незаконно, то перероблену квартиру не вийти переоформити.

Кухня в залі – оригінальне рішення

Дотримання юридичних правил

Потрібне узгодження перенесення кухні в кімнату в спеціальних інстанціях, так як в деяких випадках нормативні документи забороняють дану перепланування.

Забороняється переміщати кухню в місце, де поверхом вище розташовується ванна або туалет. Не можна перенести кухню в кімнату, якщо поверхом нижче знаходиться житлова кімната.

Подібний спосіб перенесення можливий, якщо в житловій кімнаті буде монтуватися електрична плита.

Вентиляція при переміщенні в зал, залишається з’єднаної з існуючим витяжним отвором.

Об’єднати кухню і зал можна, якщо не передбачається демонтаж несучих конструкцій. Чи не дозволяється перенесення газової плити в іншу кімнату. При наявності газового устаткування буде потрібно встановити перегородку або розсувні конструкції замість дверей.

Підведення комунікацій в нове приміщення

Переміщення кухні в зал передбачає перенесення комунікацій з кухні в кімнату. Дані монтажні роботи вважаються найскладнішими.

Перед переплануванням виконується проект. Він необхідний для отримання спеціального дозволу і для планування ремонту.

У проекті відображається знаходження комунікаційних ліній, а також умови перепланування.

Проект передбачає перенесення сантехніки з кухні в іншу кімнату, що вносить зміни в схеми каналізації і водопроводу:

 1. План переміщення затверджується до початку монтажних робіт. Нова каналізація попередньо планується і розраховується.
 2. Нова розводка виконується від найближчої точки водопроводу.
 3. Труби прокладаються під підлоги стяжкою. При цьому не дотримується ухил магістралі, так як монтується насосне обладнання.
 4. Водопровідна конструкція враховує точки подачі води. При цьому варто передбачити мийку і пральну машину.
 5. Використовуються труби з міді, металопластика або спеціальної сталі.

Грамотне проведення комунікацій має велике значення в об’єднанні приміщень

Прокладка каналізації своїми руками проводиться з перенесенням мийки і з заміною змішувача.

Насос для каналізації в кухню потрібно, якщо від розташування кухонних пристроїв і до стояка занадто велику відстань.

Передбачається облаштування вентиляційної схеми. Правильна конструкція допоможе підтримувати оптимальну вологість у приміщенні.

Монтаж вентиляційної конструкції має такі особливості:

 1. Устаткування нової вентиляційної схеми проводиться у попередньому вихід.
 2. Повітря з нової кухні не повинен надходити до сусідів.
 3. Не можна підключатися до витяжки в санвузлі.
 4. Якщо вентиляційний короб протяжний, то всередині встановлюються додаткові вентилятори.

Вентиляційну конструкцію можна ховати в натяжні стелі. Якщо проробляються отвори в несучих стінах, то потрібен дозвіл.

СНиП рекомендує використання джерел природного світла в кухонній зоні.

Якщо виконується перенос кухні в житлову кімнату, де немає природного освітлення, то виконується установка скляних перегородок і зміни дверних прорізів.

В проекті перепланування враховується необхідна кількість джерел живлення. Після цього проводиться схема електропроводки в квартирі.

Особливості планування інтер’єру об’єднаного простору кухні і залу

Щоб перенести кухню в житлову кімнату потрібно встановити потужну витяжку, а також індукційну або електричну плиту. Важливо обладнати широкі віконні прорізи, які впливають на якість освітлення.

Зробити із залу кухню і вітальню можна за допомогою зонування. При цьому кухня відділяється від решти приміщення. Великий простір поділяється на зону відпочинку і кухонну зону.

Зонування виконується наступними способами:

 1. Поділ за допомогою меблевих конструкцій. При цьому використовуються столи, барні стійки або острівні композиції. Барна стійка застосовується як додаткова робоча поверхня і як стіл для обідів.
 2. Застосовуються ширми, розсувні конструкції, стелажі або штори.
 3. Виконується розмежування за допомогою подіуму або підвісної стелі. Стяжка виконується з підведення одному щаблі.
 4. Застосовується виділення зон оздоблювальними матеріалами, різноманітними покриттям для підлоги або за допомогою освітлення.
 5. Використовується зонування за допомогою арочних конструкцій. При цьому арки виконуються з гіпсокартону.

Зонування обідньої зони вимагає особливого підходу

Кухня і зона залу розрізняються візуально, але при цьому виконуються в єдиному стилі.

Розділити інтер’єри житлових приміщень дозволять різні матеріали підлогових покриттів. Зона відпочинку декорується ламінатом, а кухонний простір плиткою.

Подіум в кухонній зоні характеризується зручністю і в нього ховаються проведені комунікації.

Барна стійка застосовується в якості обіднього столу або робочої поверхні.

Щоб правильно перенести кухню в зал потрібно розумно використовувати колірні рішення.

Для створення функціонального інтер’єру при оформленні дотримуються таких правил:

 1. Кухня в залі оформляється в спокійній колірній гамі, забарвлення дух приміщень не повинні контрастувати. Відтінки плавно поєднуються, щоб вийшло відчуття єдиного простору.
 2. Поверхні декоруються пастельними відтінками. Нейтральні відтінки підходять для оформлення гармонійного інтер’єру і створення єдиного простору.
 3. Перенесення кухні в кімнату виконується з урахуванням колірної гами. Підходять м’які і теплі відтінки. Від темних кольорів варто відмовитися.
 4. Колірна гамма підбирається з урахуванням обраного інтер’єрного стилю. Класичний стиль і прованс оформляються без використання яскравих забарвлень. При застосуванні арт-деко підбираються різні орнаменти і колірні рішення. Інтер’єр в вінтажному стилі відомий використанням бежевих, молочних і темно-коричневих відтінків. При оформленні кімнати в скандинавському стилі застосовуються світлі забарвлення.

Виконується ремонт в залі своїми руками і монтується правильне освітлення.

Монтаж освітлення виконується з урахуванням рекомендацій:

 1. Устаткування кухні вимагає більшої кількості освітлення. Більш яскраве світло розміщується над раковиною, стільницею і плитою.
 2. Використовуються точкові світильники, які допомагають зонувати простір.
 3. Якщо для розділення приміщення застосовується барна стійка, то її обладнують підсвічуванням.

Щоб зробити кухню в залі потрібно розширити простір. При цьому необхідно правильно розставити меблі в залі.

Застосовується меблі відповідно до вибраного стилю. Скандинавський стиль в інтер’єрі припускає застосування простою і лаконічною меблів, яка виконана з натуральних матеріалів. Для Провансу підходять резьбленние конструкції. Для суміщеного приміщення не рекомендується встановлювати меблі по периметру кімнати. Оригінальним рішенням може стати диван посередині кімнати.

При ремонті враховується прокладка проводки своїми руками. Провід ховаються в плінтуса або під підлогові покриття. Виконана каналізація своїми руками також маскується.

Всі дроти, комунікації, з’єднання повинні бути акуратно заховані, щоб не псувати зовнішній вигляд

Переваги та недоліки об’єднання двох кімнат

Переміщення кухні в зал має позитивні сторони і негативні моменти. Подібний перенесення виконується для збільшення простору і для створення оригінального і стильного дизайну.

Так як перепланування вимагає документального підтвердження, то подібне рішення приймається в разі крайньої необхідності.

Перенесення кухні в житлову кімнату має такі переваги:

 1. Два маленьких приміщення трансформуються в одну простору кімнату, в якій приймаються гості і проводяться свята. При цьому збільшується кількість вікон, що додає світло в приміщення.
 2. Займаючись приготуванням їжі, господиня може спілкуватися з гостями.
 3. Купується один великий телевізор, замість двох маленьких для кімнат.
 4. Легше розносити страви на стіл.
 5. Надається можливість контролювати переміщення маленьку дитину, не відриваючись від діяльності.
 6. З’являється можливість використовувати обідній стіл як робочий куточок. При цьому економиться простір.

У даній планування є мінуси:

 1. Зменшується кількість кімнат. Це відчутно в малогабаритних квартирах. При цьому відсутня можливість усамітнитися.
 2. Процес приготування їжі та миття посуду спостерігатимуть гості.
 3. У зоні кухні швидко брудниться підлогу. Щоб підтримувати порядок потрібно часто робити прибирання і в зоні вітальні. Доведеться частіше мити посуд, щоб вона не псувала вигляд під час відпочинку.
 4. Приготування їжі супроводжується різними запахами. Для їх усунення знадобиться якісна витяжка. При цьому слід вибирати безшумні конструкції, які не завадять спілкуванню гостей.
 5. При облаштуванні суміщеного приміщення варто враховувати, що холодильник виробляє шум в нічний час. Видають звуки при роботі такі прилади як міксери, мікрохвильовки і електрочайник.

При грамотному плануванні суміщеного простору підвищується функціональність приміщення, і з’являються комфортні умови проживання.

Продуманий дизайн створить простору і ергономічну кімнату, поділену на окремі зони.

Leave A Reply

Your email address will not be published.