Лінолеум в зал як вибрати фото

0 1

Лінолеум в зал як вибрати фото

Лінолеум в вітальню: як просто і зі смаком прикрасити підлогу + 70 фото

Після того як ремонтні роботи в квартирі або будинку наближаються до завершальної стадії, настає черга підлогового покриття.

Варіанти, які сьогодні представлені на ринку будівельних матеріалів, можуть просто збити з пантелику величезним асортиментом пропонованої продукції.

На вибір є кілька типів покриття, всі вони мають безліч якостей, проте є одне, яке і естетику не порушить, і під навантаженнями встоїть, і гаманець збереже від великих витрат.

Мова йде, звичайно ж, про лінолеумі. Багато наших людей добре знайомі з таким покриттям. У більшості квартир і навіть установ, використовується виключно лінолеум. Його властивості дозволяють йому конкурувати з іншими матеріалами, і що найголовніше, вартість цього матеріалу буквально незрівнянно менше дерев’яних підлог на кшталт паркету або ламінату.

Лінолеум має достатню стійкість до механічних навантажень, які виникають при розміщенні меблів у приміщенні. Краще за інших покриттів матеріал справляється з вологою, він не вбирає її і не руйнується під її впливом.

На що звернути увагу при виборі лінолеуму?

Найбільш затребуваним лінолеум роблять кілька відмінних рис, щодо інших видів підлогового покриття.

Варто зазначити, що існує декілька його видів, які відрізняються за типом сполучного речовини і як наслідок по надійності і відповідно до терміну свій служби. До найбільш яскравим властивостей відносяться:

 • теплоізоляція;
 • звукоізоляція;
 • Відштовхування пилу;
 • Стійкість до вологи і біологічних впливів;
 • Стійкість з сонячним променям, матеріал не втрачає первозданного вигляду;
 • З лінолеумом легко працювати.

Виробники постійно розвивають процес виробництва, здешевлення його і наділяючи свої вироби деякими новими властивостями.

Наприклад, багато нових моделей оснащені антиковзаючим покриттям. Це особливо зручно, якщо стать не має будь-якого текстильного покриття, що до речі кажучи не рідкість, оскільки лінолеум може виглядати цілком самодостатньо.

Іншим корисним властивістю є бактерицидну покриття, на якому не затримуються мікроорганізми, які надають негативний ефект на людину.

Це корисно якщо вдома є діти або хтось страждає хронічними хворобами або алергією.

Неприємною особливістю такого покриття є те, що після укладання воно може видавати не зовсім приємний, гумовий запах.

З цієї причини, потрібно як слід провітрювати приміщення і заселятися в нього через кілька днів, коли все вивітриться.

Зовнішній вигляд лінолеуму

Поряд з різновидами щодо складу підлогового покриття, моделі лінолеуму відрізняються один від одного також зовнішнім виглядом.

Крім однотонних кольорів і відтінків, матеріал може мати малюнок і всілякі візерунки, які можна буде легко підігнати під оточення вітальні.

Великою популярністю користуються моделі, які зовні імітують інші покриття, скажімо паркет або ламінат. Інтер’єр можна доповнити всілякими тонами, які вам необхідні.

Особливо актуальним зовнішній вигляд лінолеуму стає, коли ви не плануєте використовувати текстильні покриття, на кшталт палас, доріжок і т. Д.

Великий ділянку підлоги, вільний від меблів не повинен виглядати безлюдно або створювати враження, ніби чогось не вистачає.

Так, можна вирішити багато завдань в оформленні інтер’єру. Наприклад якщо в вітальні переважають яскраві кольори, то підлогу можна зробити нейтральним або спокійним, щоб розбавити насиченість і збалансувати картину відтінків.

У разі якщо приміщення світле саме по собі і має хороше освітлення, то прекрасно підійде покриття темного кольору. Воно дозволить з’єднати воєдино весь простір і не буде швидко бруднитися.

Який лінолеум краще для квартири

На сьогоднішній день лінолеум є популярним покриттям, використовуваним всюди. Його застосовують не тільки в громадських будівлях, офісах, але і в приватних квартирах і будинках. Невелика ціна, хороші експлуатаційні властивості, а також різноманітність кольорів робить його універсальним, дозволяючи вписати в будь-який інтер’єр житла.

Навіть професіоналам складно визначитися у розмаїтті матеріалів, не кажучи про звичайних людей. Щоб правильно вибрати лінолеум для квартири, розглянемо існуючі види, їх характеристики і принцип відбору.

критерії вибору

Складність вибору очевидна. Особливо якщо критерії для кожної людини свої. Щоб не шкодувати про куплений покритті для підлоги потрібно орієнтуватися на наступні основні параметри при виборі:

 • призначення кімнати;
 • можливе навантаження і прохідність кімнати;
 • особливі вимоги до настилу, що залежать від житлових умов;
 • дизайн квартири.

Для того щоб правильно вибрати лінолеум, потрібно враховувати перераховані вище параметри. Це допоможе довго насолоджуватися красою і якістю обраного лінолеуму.

види лінолеуму

Перед тим, як зробити вибір необхідно вивчити які матеріали бувають. На сьогоднішній день список видів лінолеуму різноманітний, починаючи від синтетичних матеріалів і закінчуючи натуральними компонентами. Вивчивши типи лінолеуму, їх позитивні і негативні сторони можна визначитися, що стелити в квартирі.

натуральний лінолеум

Даний вид виробляється з суміші борошна деревної, масла льону, порошку вапняку, різних смол, коркового борошна і природних барвників, яка наноситься на основу з джутового тканого матеріалу. Він застосовується в тих кімнатах, де бувають люди з астматичними і алергічними проблемами, а також діти.

 • натуральний;
 • стійкість до стирання;
 • не вигоряє на сонці;
 • різновид дизайну;
 • має бактерицидні властивості.

Полівінілхлоридний (ПВХ)

Серед синтетичних матеріалів популярністю користується полівінілхлоридний лінолеум з різною основою (безосновной, на спіненої основі або на тканій основі).

При укладанні в квартирі віддають перевагу матеріалу ПВХ на повстяній основі. Завдяки товстому шару під нього не потрібна підкладка і не потрібно приклеювання до підлоги.

Основним недоліком такого покриття є те, що з часом воно дає усадку, а також наявність специфічного запаху. Існує думка, що синтетичний матеріал здатний виділяти шкідливі речовини – технологія виробництва дозволяє робити їх нешкідливими, що підтверджують сертифікати якості.

гліфтальовий лінолеум

Дане покриття отримують закріпленням на тканини алкидной смоли. Матеріал має гарні звуко- і теплоізоляційними властивостями. Але притаманна крихкість складу, ускладнює процес укладання через імовірність появи відколів і тріщин. Рекомендується матеріал перед укладанням витримати в теплі для уникнення деформації.

Коллоксіновий

Проводиться цей вид покриття з нітроцелюлози. Лінолеум такого типу не має основи: не боїться вологи, не горючий, має декоративний блиск. Але, негативними його сторонами є: реакція на перепади температур і здатність давати усадку.

Лінолеум-релин

Являє собою двошаровий склад, який має шар нижній – бітумно-гумову суміш, і шар верхній – суміш гуми, фарби і наповнювача.

Покриття еластичне і протистоїть волозі. Але наявність токсичних, летючих компонентів не дає можливості стелити його в квартирах і там, де живуть люди.

класи зносостійкості

При визначенні який лінолеум вибрати для квартири потрібно враховувати зносостійкість матеріалу і тип кімнати. Залежно від швидкості стирання і розміру шару нанесеної захисту все лінолеум діляться на три класи.

комерційний

Для нього характерна висока ступінь зносостійкості. Таке покриття може бути одношаровим або багатошаровим. Міцність досягається різними способами: за рахунок ущільнення матеріалу або при додаванні спеціальних стабілізуючих речовин. Його застосовують в офісних приміщеннях, в школах, лікарнях.

напівкомерційний

Даний клас міцніший, ніж побутовий. Він теж має різноманітність кольорів і малюнків. Його можна стелити на кухні, в коридорі, вітальні. Добре реагує на переміщення меблів, помірному навантаженні.

побутовий

Такий лінолеум слабко протистоїть стиранню, але зате має великий вибір кольорів і дизайнів. Зазвичай його застосовують в кімнатах, де невисока прохідність (спальня). Невисока ціна не впливає на матеріал, він виглядає якісно і дорого. У місцях квартири з високою прохідністю його стелити не рекомендується.

Групи стиранням

Ще лінолеум вибирається по групі стирання. Що це за параметр, і для чого він потрібен?

Цей будівельний параметр показує швидкість зносу покриття. Відповідно до європейських стандартів він визначається так: до обертається абразиву підносять відрізок матеріалу. Він повинен витримати 25 тисяч обертань. Після експерименту вимірюють товщину шару і визначають групу. Існує кілька груп:

 • Т – покриття не має включень, і зменшується на 0,08 мм (високий знос);
 • Р – шар зменшується по товщині на 0,8-0,15 мм (середній знос);
 • М – матеріал зменшується по товщині на 0,15-0,3 мм (низький знос);
 • F – шар зменшується по товщині на 0,3-0,6 мм (неміцний матеріал).

Включення, які можуть бути в матеріалі, складаються з суміші кварцового піску і крейди. Ця суміш знижує зносостійкість матеріалу. Чистий матеріал добре протистоїть стиранню, і має високу групу зносостійкості.

Який лінолеум вибрати для квартири

При визначенні який лінолеум вибрати слід розібратися в маркуванні, яку наносять на матеріал. Вона позначає клас покриття і складається з двох цифр. Перша класифікує тип кімнати, а друга – передбачувана прохідність. Для вітальні та спальні вибирайте клас 21, для коридору і кухні віддайте перевагу маркування 23-24.

вітальня

В даному приміщенні прохідна навантаження середня. Тому лінолеум тут можна стелити товщиною 1,5 мм. Віддавайте перевагу побутовому ПВХ лінолеуму з невисокою ціною.

спальня

Визначення прохідності в кімнаті допоможе визначити, який лінолеум вибрати в спальню. Навантаження на підлогу тут невелика, тому для настилу можна використовувати побутової поліестеровий або ПВХ на спіненої основі лінолеум товщиною від 1,2 мм.

кухня

Це приміщення має високу прохідність, підвищену вологість, наявність бруду і впливу миючих розчинів. Тому для кухні рекомендується вибирати міцний напівкомерційний матеріал товщиною не менше 3 мм. Детально описали який лінолеум вибрати для кухні щоб він прослужив довше. Для цієї кімнати краще дизайн у вигляді керамічної плитки.

Дитяча кімната

До матеріалів в цій кімнаті пред’являються підвищені вимоги. Тут можна використовувати тільки натуральний матеріал. Звичайно, термін експлуатації буде нижче, але здоров’я дитини в даному випадку важливіше.

балкон

Перепади температур, вплив сонячних променів, можлива вологість – всі ці негативні фактори відчувають підлогове покриття на балконі на міцність. Зазвичай для цього приміщення вибирають вологостійкі і морозостійкі матеріали, які мають протиковзке покриття. Матеріал вибирається, як для офісних приміщень з великим навантаженням.

коридор

Щоб вибрати лінолеум в передпокій або коридор потрібно розуміти, що це приміщення з високою прохідністю і забрудненістю. Протистояти таким навантаженням зможе ПВХ лінолеум (побутовий або напівкомерційний), товщиною 3 мм, який рекомендується класти в коридор.

Поради при покупці

Вибрати гарне покриття для підлоги з представленого різноманіття завдання не з легких. Щоб не розчаруватися і отримати якісний лінолеум для квартири, довіряєте своїй інтуїції і дотримуйтесь основним радам при виборі:

 • відсутність різкого запаху свідчить про відсутність шкідливих речовин;
 • виразний візерунок на покритті без сального блиску;
 • матеріал повинен мати сертифікати про якість і безпечний склад;
 • наявність захисного шару допоможе зберегтися матеріалу в первісному вигляді тривалий термін;
 • матеріал слід купувати з запасом на підгонку (малюнок, виступи, ніші, пороги);
 • перевірити верхній шар лінолеуму на наявність дефектів і вад.

З огляду на всі нюанси, вибрати підлогове покриття не складе труднощів, а покупка не доставить неприємних вражень в процесі експлуатації.

Який лінолеум вибрати для залу

Для залу краще підібрати універсальний вологостійкий настил. Він стійкий до впливу сонячних променів, відштовхує бруд. Доступна ціна і простота укладання роблять покриття ідеальним варіантом.

Вибирайте для залу ПВХ покриття на джутової або повстяній основі. Такий матеріал пружний, м’який і теплий, що дозволяє ходити по ньому босоніж без дискомфорту. Малюнок нанесений по всій товщині лінолеуму для квартири, тому його стирання буде не помітним. Такий лінолеум простий в догляді, не притягає до себе пил і сміття.

Чиститься звичайними миючими засобами.

Лінолеум якої фірми краще вибрати для квартири

На ринку покриття представлено в широкому розмаїтті, як вітчизняних виробників, так і зарубіжних. Як правильно вибрати лінолеум для дому, якому виробникові віддати перевагу? З упевненістю можна сказати, що матеріал нашого виробництва не поступається за характеристиками європейським. Добре зарекомендувала себе фірма Tarkett. Серед іноземних виробників віддавайте перевагу таким фірмам, як

Фірма Tarkett є світовим лідером з виготовлення покриттів для підлоги. ПВХ лінолеум цієї фірми випускається в різному ціновому діапазоні і відрізняється довговічністю і зносостійкістю.

Французька фірма Gerflor випускає продукцію відмінної якості з урахуванням декоративних і технічних характеристик. Ці покриття легко настилати навіть без допомоги професіоналів. Вони прості у догляді, мають гарні звуко- і теплоізоляційними властивостями.

Виробник Juteks

Компанія Juteks зі Словенії на ринку вже більше 70 років. Спеціальна технологія виробництва випускає лінолеум зі спеціальним захистом, яка подовжує термін служби матеріалу. Покриття стійке до впливу сонячних променів, бруду, жиру, залишається тривалий час, як новий. Всі матеріали відповідають стандартам якості.

Нагадуємо, кращі способи ніж відмити лінолеум від плям, адже навіть найстійкіший з часом буде бруднитися.

Світовий виробник Forbo випускає покриття для підлоги (синтетичні і натуральні) з високоякісної сировини з використанням новітніх технологій виробництва. Покриття мають антиковзаючими, звукоізоляційні, вологозахисними, антибактеріальними властивостями. Різноманітність забарвлень і узорів допоможуть підібрати покриття в будь-який інтер’єр.

Фірма Grabo випускає покриття зі спеціальним скловолокном, яке забезпечує міцність і довговічність матеріалу. Лінолеум цього виробника стійкий до деформацій, має відмінні захисні властивості від шуму, добре зберігає тепло. При відмінних експлуатаційних характеристиках матеріал привертає прийнятною ціною.

фірма Grabo

При пошуку підлогового покриття можна знайти оптимальний варіант для настилу в будь-якій кімнаті, з огляду на матеріальні можливості і сучасний дизайн, для втілення в окремо взятій квартирі або будинку.

Як вибрати лінолеум хорошої якості самостійно

Як вибрати лінолеум хорошої якості самостійно

Раніше таке полотно, як лінолеум, виготовляли тільки з натуральних складників, таких як масло, смола, полотно і багато іншого. В даний час спостерігається великий асортимент не тільки натурального, але і синтетичного покриття. Завдяки цьому тепер дане покриття можна укладати в будь-яких приміщеннях. Перед тим, як вибрати лінолеум для квартири, потрібно знати, що існують різні види цього матеріалу. До них відноситься гумовий, алкідний, коллоксілліновий і інші різновиди. Однак найпопулярнішими серед споживачів є полівінілхлоридний і натуральний. Вони є оптимальним поєднанням ціни і якості.

Переваги та недоліки лінолеуму

Щоб знати, як правильно вибрати лінолеум, потрібно орієнтуватися в перевагах і недоліках кожного з видів. Так, найбільш екологічно чистим є натуральний. Його позитивною якістю є нездатність накопичувати статичну електрику. До того ж, він відрізняється високою зносостійкістю і довговічністю. При цьому, з плином часу таке покриття не втрачає яскравих кольорів.

Покриття з натуральних матеріалів є відмінним варіантом для людей, які страждають на астму або ж для дітей. Це пов’язано з тим, що на його поверхні зовсім не розмножуються бактерії.

Однак, натуральне покриття має і деякі недоліки. Його досить складно укладати, що пов’язано з його крихкістю і жорсткістю.

критерії вибору

Перед тим, як підібрати колір лінолеуму, потрібно знати і інші критерії вибору цього популярного сучасного полотна для підлоги. В першу чергу, він повинен витримувати навантаження на підлогу, яка залежить від кількості людей, що проживають в квартирі, а також від прохідності приміщення. Також, полотно повинно відповідати всім вимогам, що пред’являються до якості матеріалу. До них відноситься теплоізоляція, шумопоглинання, вологостійкість, антистатичність, а також антибактеріальні властивості. В цьому випадку краще всього зупинитися на синтетичному аналогу. Він виготовляється з полівінілхлориду. Синтетичний розділяється на три основні різновиди. В першу чергу, це традиційний матеріал, який може мати поліестерове, повстяне або джутове підставу. Як правило, його ширина становить близько 1,5 – 2 метрів.

Наступною різновидом є спінений вініл. Він відрізняється м’якістю і міцністю. Являє собою рулонний матеріал, ширина якого становить від 1,5 до 4 метрів. Існує також дубльований , який виготовляється на вінілової нетканій основі.

Який вибрати лінолеум для квартири

Розглянемо основні рекомендації по вибору лінолеуму в залежності від облаштовується простору:

 • передпокій. При виборі матеріалу для передпокою, коридору та інших подібних приміщень важливо враховувати, що вони відрізняються дуже високим ступенем прохідності. Саме тому краще всього зупинити свій погляд на полотні із загальною товщиною понад 3 мм. При цьому, верхній захисний шар повинен бути товщі 0, 25 мм. Укладаючи таку “одяг для підлоги” в передпокої, не потрібно забувати про те, що поверхня, на яку його збираються стелити, повинна бути підготовлена відповідним чином;
 • кухня. Найкращим варіантом для кухні стане побутовий лінолеум зі спіненого полівініхлоріда. Крім того, для цієї мети можна використовувати і напівкомерційний матеріал. Він є ще більш міцним, але, при цьому більш дорогим. Тому варто зупинитися на найбільш зносостійкому матеріалі, який має хороші шумоізоляційні характеристики, а також антибактеріальні властивості. При цьому асортимент продукції на ринку досить широкий, тому і за кольором ви також зможете підібрати варіант, що найбільшою мірою відповідає дизайну вашої кухні;
 • вітальня і зал. Вітальня або зал є тим приміщенням, прохідність якого вважається не найвищою. Тому краще всього зупинитися на покритті, загальна товщина якого становить не менше 1,5 мм. Що стосується товщини захисного шару, то вона може коливатися від 0,15 до – 0,2 мм. При цьому, потрібно знати, що в такому приміщенні ймовірність механічних пошкоджень досить невелика. Саме тому в залі можна використовувати відносно недорогий матеріал, який виготовляється на основі поліестеру, а не витрачатися на дороге полотно з спіненого вінілу;
 • спальня. Тут можна класти далеко не самий товстий матеріал. Це пов’язано з тим, що дане приміщення має помірну або навіть низьку прохідність. Саме тому сюди буде цілком достатньо покриття, товщина якого складе від 1,2 до 1,5 мм. При цьому в даному приміщенні можна буде покласти полотно як на спіненої основі, так і на поліестерової основі. Що стосується верхнього шару, то її товщина повинна становити від 0,15 мм до 0,2 мм.

Вибір покриття для квартири, в якій живуть маленькі діти

Багатьох цікавить питання: який же вибрати лінолеум в тому випадку, якщо в квартирі є діти? Як правило, тут пріоритетними є не тільки експлуатаційні характеристики, але і поведінку дітей, а також їх звички. Оскільки діти часто люблять повзати по підлозі, піднімати з нього щось і тягнути в рот, краще взяти натуральний матеріал, який має виражені бактерицидні властивості. До того ж, потрібно вибирати те покриття, яке буде підходити для приміщень з середньою прохідністю і високою вірогідністю механічних пошкоджень. Так, для дитячої кімнати найкраще використовувати покриття товщиною не менше 3 мм. В іншому випадку вам доведеться міняти покриття досить часто. У зв’язку з цим, для дитячої кімнати найкраще використовувати побутової матеріал на спіненої основі, який відрізняється захисним шаром 0,25 мм.

Також важливо правильно підібрати колір покриття. Якщо, наприклад, ви хочете відобразити в кімнаті осінні тони, вибирайте теплі відтінки жовтого, коричневого. А ось святковий і ошатний вигляд можна додати кімнаті за допомогою світлих пастельних відтінків. У свою чергу літні яскраві кольори (салатовий, яскраво помаранчевий і інші) створять атмосферу життєрадісності.

Поради щодо вибору для офісів і громадських приміщень

Для приміщень з великим рівнем прохідності, таких як офіси і інші, потрібно застосовувати максимально міцний матеріал. Так, тут краще використовувати комерційний лінолеум, який відрізняється захисним потовщеним шаром. При цьому, чим більше прохідність в даному приміщенні, тим товщі має бути це підлогове покриття. У тому випадку, якщо все-таки в приміщенні передбачатиметься середня прохідність, тоді можна буде обмежитися комерційний Лінолеум.

Як вибрати лінолеум в зал?

Підбираючи підлогове покриття для дому, потрібно підійти до цього питання досить серйозно. Адже воно несе в собі не тільки естетичну складову, але і є стримуючим елементом для навантажень.

Не всі зони в квартирі піддаються однаковим впливам. Найбільш прохідними, а значить, мають велике навантаження на підлогу, є коридор і кухня. Вітальня – це особлива кімната, в якій ми не тільки проводимо дозвілля, а й приймаємо гостей. Тому підлогове покриття в ній повинно бути не тільки практичним, але і красивим.

різновиди

Уже багато років безсумнівним лідером серед покриттів для підлоги є лінолеум. Він підходить для будь-яких приміщень, потрібно тільки зробити правильний вибір. Зал – не виняток.

Ось основні моменти, на які слід звернути увагу при виборі лінолеумного покриття в вітальню.

Існує кілька варіацій видів лінолеуму:

 • побутовий: клас зносостійкості – 21-23, товщина захисного шару – 0.3 мм, витримує невеликі навантаження;
 • напівкомерційний: клас зносостійкості – 31-32, товщина захисного шару – 0.5 мм, витримує навантаження середнього ступеня;
 • комерційний: клас зносостійкості – 33, товщина захисного шару – 0.6 мм, витримує досить великі і тривалі навантаження.

Для вітальні побутового лінолеуму буде досить, так як прохідність даної кімнати невелика.

Велике значення має матеріал. На вибір пропонуються вироби: ПВХ, гумові, природні, коллоксіліновие, гліфтальовиє.

До зали вибирайте покриття з ПВХ з джутової або повстяної основою. Професіонали стверджують, що такий матеріал найкращим чином підійде для вітальні кімнати.

Існує кілька його видів:

 • гомогенний: має 1 шар з домішками вапна і кварцового піску. Він еластичний, йому досить легко надати форму. Але через свою малу товщину швидко приходить в непридатність. До того ж через нього видно все нерівності підлоги;
 • гетерогенний: складається з декількох шарів, кожен з яких виконує свою функцію: захисну, що амортизує, декоративну.

Виберіть для залу другий варіант ПВХ покриття. Він приховає дефекти підлоги, забезпечить теплоізоляцію, прослужить досить довго.

Як вибрати?

Щоб вибрати для вашої кімнати якісне підлогове покриття, дотримуйтеся деяких рекомендацій :

 • У холодну пору року купувати лінолеум краще в магазині, а не на ринку, так як він схильний деформуватися під дією низьких температур. До того ж в магазині зручніше оглянути полотно на предмет дефектів.
 • Щоб дізнатися, якого розміру має бути купується виріб, виміряйте площу вашого залу і залиште припуски з усіх боків по кілька сантиметрів.

 • Зверніть увагу на запах. Якісний виріб не повинно випромінювати «аромат». Для зони відпочинку це неприйнятно.
 • Не можна залишити без уваги такий вид лінолеуму, як мармолеум. Він виготовлений з натуральних матеріалів і володіє відразу двома позитивними якостями: відсутністю запаху і антибактеріальним ефектом. А це дуже важливо, якщо у вашому будинку є діти, адже вітальня часто стає їх ігровою зоною.
 • Виріб з антиковзаючим шаром ідеально підійде для вітальні кімнати, якщо вона позбавлена ​​килимових покриттів.

Також слід врахувати один нюанс. Якщо ви вибираєте лінолеум не в квартиру, а для спортивного, концертного, актового залу, то тут критерії вибору трохи інші. Основне, на що доводиться спиратися, – всі перераховані вище аудиторії мають високу ступінь прохідності, тобто піддаються великим механічним навантаженням: ходьбі, перестановці меблів, дії каблуків. Тому лінолеумних покриття для цих залів має бути, перш за все, міцним.

Вибирайте з цією метою, як мінімум, напівкомерційний вид, а краще комерційний, з протиковзкими властивостями.

Кольорова гама

Після того, як вибір за структурою лінолеуму зроблений, залишається найприємніше – визначитися з кольором. Тут також існують деякі правила.

Якщо ваша вітальня досить простора, для підлоги підійдуть будь-які тони: світлі, темні, яскраві. Причому темні відтінки будуть більш практичні у використанні. Якщо ж вітальня кімната має невеликі габарити, вибирайте для лінолеумного покриття світлі кольори. Вони візуально розширять простір і позбавлять від гнітючої атмосфери.

Необхідно пам’ятати, що підлога, як і будь-яка інша частина кімнати, повинен поєднуватися з інтер’єром.

Якщо ваша вітальня виконана в класичному стилі, для неї використовуйте лінолеум теплих, непомітних тонів. Для сучасних стилів підійдуть більш сміливі рішення в вигляді яскравих фарб. А мінімалізм вигідно підкреслять підлогові покриття чорного і білого кольорів.

Пол може стати акцентуацией уваги в вашому залі. Якщо предмети інтер’єру виконані в спокійному, непомітному стилі, і відсутня килим, пожвавите кімнату красивим лінолеумом з орнаментом або великим малюнком.

Правильно підібрані, вони можуть візуально витягнути або розширити простір, якщо це необхідно.

Якщо ж ваш підлогу все-таки прикрашає килим, то лінолеумних покриття слід стелити однотонне і непомітне, щоб воно створювало фон і вигідно підкреслювало малюнок килима. Також скромність в кольорі радять дотримуватися в тому випадку, якщо всі складові інтер’єру мають насичені, яскраві тони.

Красиво і благородно виглядає лінолеум, зроблений під паркет або ламінат. Особливо ефектно він виглядає в кімнаті з дерев’яними меблями. В даний час виробництво лінолеуму зробило крок далеко вперед. Фантазії в його обробці немає меж. Тому ви без зусиль підберете варіант для конкретно вашого залу.

Особливості

Сучасні технології виготовлення лінолеуму вивели його на новий рівень. І зараз він може змагатися в якості з іншими, більш представницькими видами підлогових покриттів.

Спираючись на те, що зал – це кімната для всієї родини, а також для гостей, правильно підібраний лінолеум забезпечить вам в ньому :

 • тепло- і звукоізоляцію;
 • мінімум пилу;
 • протиалергічний, антибактеріальний ефекти;
 • знизить ефект ковзання, що особливо важливо, якщо у вітальні бігають діти;
 • використання для «теплих» підлог;
 • вологостійкість;
 • легкість в догляді;
 • мінімум витрат.

Як видно, для кожної кімнати існують свої критерії вибору лінолеуму. Знаючи всі нюанси, ви зможете підібрати для себе виріб з розумом, яке прослужить вам довгі роки і буде радувати своїм виглядом.

Про те, як вибрати лінолеум – наступне відео.

Leave A Reply

Your email address will not be published.