Камінний зал інтер’єр

0 0

Камінний зал інтер’єр

Дизайн невеликої вітальні з каміном

Багато домовласники мріють про вітальні із справжнім каміном, адже саме він є фізичним втіленням тепла і комфорту. Вписати домівку до просторої кімнати досить легко. Але як же бути з малою за площею вітальні, яку теж хочеться облагородити каміном? І ця мета цілком досяжна, варто лише витратити трохи сил і часу і правильно створити дизайн маленької вітальні з каміном, який дозволить домівці максимально розкрити свою красу і заграти новими фарбами.

Особливості маленької вітальні з каміном

Осередок має чудовою здатністю перетворювати нехитрий інтер’єр навіть самого невеликого приміщення в дивно домашній, теплий і привітний. Будь-яке приміщення з вогнищем виглядає комфортніше і атмосферних, що позначається на настрої перебувають там людей. Психологи пояснюють цей феномен пам’яттю людини на генетичному рівні, адже вогонь споконвіку вважався символом безпеки.

Камін в інтер’єрі маленької вітальні

Зараз найбільш поширені такі види камінів:

 • Традиційний дров’яний камін;
 • електрокамін;
 • Декоративний фальш-камін.

Підбирати камін потрібно виходячи з можливостей вашого приміщення. Але можна з упевненістю сказати, що справжній дров’яної камін принесе безліч складнощів з установкою і обслуговуванням в тісному приміщенні. Та й використовувати в маленьких кімнатах справжній осередок досить небезпечно.

Електрокамін в інтер’єрі вітальні

Тому найкращий варіант для невеликих приміщень – електрокамін, який не тільки легкий в установці і не вимагає спеціального догляду, а й по-справжньому зігріє приміщення. До того ж він повністю безпечний не тільки для дорослих, а й для дітей і домашніх тварин.

Увага! У невеликих приміщеннях користуються попитом і фальш-каміни, які виконують тільки декоративну функцію. Подібний предмет інтер’єру потрібно вибирати дуже обережно і відповідально, оскільки з часом він може стати нікому не потрібною дрібничкою.

Інтер’єр вітальні з фальш-каміном

Фальш-камін у вітальні

Отже, перш ніж зайнятися дизайном майбутньої вітальні, потрібно знати кілька правил:

 • Камін повинен гармонійно вписуватися в загальне дизайнерське рішення. Стиль і модель каміна повинен вдало поєднуватися з дизайном кімнати: для вітальні в класичному стилі найкраще підійде вогнище з традиційним порталом, а в сучасну вітальню вдало впишеться мінімалістичний вогнище на основі термостійкого пластику і скла.

 • В інтер’єрі такої вітальні вогнище є домінантою, тому всі інші елементи декору та меблі повинні бути розташовані так, щоб максимально підкреслювати унікальність вогнища.
 • Навколо будь-якого каміна повинні бути розміщені м’які і затишні крісла і диван. Така композиція створює в приміщенні атмосферу умиротворення і спокою і має в своєму розпорядженні до дружньої бесіди за чашкою чаю.
 • Розкрити весь шарм вогнища допоможуть навіть найнезначніші елементи декору, тому його потрібно гармонійно обставити стильними статуетками і фігурками, зображеннями і затишним текстилем.

Рекомендації по дизайну інтер’єру вітальні з каміном

Дизайн вітальні з каміном повинен бути продуманий заздалегідь, оскільки саме камін стане ключовим в інтер’єрі. Всі деталі декору, оформлення і навіть предмети меблів потрібно купувати тільки виходячи з вибору тієї чи іншої моделі.

Сам камін можна вдало встановити на лоджії або в нішах стін і перегородок.

Увага! Слід пам’ятати, що категорично небажано встановлювати поряд з осередком телевізор. Ці два предмети з рівною силою привертають до себе увагу. Тому розташовуйте камін і ТБ на деякій відстані один від одного, інакше вам може здатися, що диктор не тільки повідомляє вам новини, а й стрибає через багаття.

Для того щоб ваша вітальня виглядала ефектно і стильно, фахівці пропонують використовувати виключно тематичний дизайн. В іншому випадку ви ризикуєте перетворити маленьку кімнату в комору, де всі деталі автономні і не становлять єдиного цілого.

Колірна гамма вітальні з каміном не повинна бути надмірно темною. Камін ефектніше виглядає на світлому тлі, який ще й візуально розширює простір.

Прагнення дизайнерів прикрасити простір навколо вогнища відповідними елементами часто «приховує» принадність самого каміна за подібним декоративним достатком.

Однак, камінна полиця, незалежно від обраної моделі, не повинна являти собою окремий, автономний елемент інтер’єру. Її можна, і навіть потрібно в міру прикрасити сувенірами, фотографіями або творами мистецтва. Дизайнери закликають звернути увагу на стіну, поруч з якою знаходиться вогнище. На ній дуже гармонійно виглядатиме відома і стильна картина, її репродукція або витончене дзеркало.

Зорове збільшення простору

Як і будь-яка інша невелике приміщення, вітальня потребує зоровому розширенні простору. Дизайнери рекомендують використовувати такі прийоми, які додатково підкреслять ефектність вогнища:

 • Більше світла. Правильно обрана і грамотно встановлена ​​підсвічування всіх частин кімнати, включаючи акцентовану – в районі вогнища. Це може візуально розширити простір вітальні.

 • Більше пастельних відтінків. Щоб громіздкий вогнище не займав добру половину кімнати і не зменшував обсяги і без того маленької вітальні, оформляйте сам камін і довколишній простір в максимально світлих або ж нейтральні відтінки.

 • Вертикальні акценти, легкі і прозорі матеріали, дзеркала – це зовсім не повний список рішень, які дозволяють зробити дизайн маленької вітальні з каміном легше і легше.

Загалом, політ фантазії у дизайнерів безмежний, тому важливо самим знайти цю тонку грань, що розділяє стиль від громіздкої химерності.

Вітальня з каміном: види камінів, сучасні моделі і варіанти оформлення (105 фото + відео)

Втілити в життя бездоганний варіант інтер’єру вітальні з каміном як на фото зі сторінки глянцевого журналу по дизайну приміщень цілком можливо. З різноманіття варіантів можна вибрати відповідний для будь-якого типу житла, стилю і площі приміщення.

Установка справжнього пристрою вимагає певних умов: приватний будинок, площа не менше 20 м.кв. Але на заміну в багатоквартирний будинок прийде електрокамін або фальш-камін.

Присутність такого елемента в інтер’єрі приверне увагу, наповнить зимові вечори теплом і затишком, а тріск вогню створить розслаблюючу атмосферу.

Грамотно організований простір навколо нього дозволить не тільки збирати навколо себе і приємно проводити час всій родині, а й тепло приймати гостей.

Класика з дров’яними камінами

Вітальня з натуральним каміном допустима тільки в приватному будинку тільки в приватному будинку. Власники зможуть насолоджуватися ароматом дерева, зігріватися теплом вогню і милуватися танцем справжнього полум’я.

Складнощі монтажу та обладнання топки, порталу, димоходу, клопоти по обладнанню безпечного місця перед вогнем, місця для зберігання дров будуть моментально забуті після проведеного вечора в затишній обстановці і під тріск вогника.

газові каміни

Виступають чудовою альтернативою дров’яником побратимам. Виключають метушню з дровами, а тепло буде виділятися при згорянні метану або пропан-бутану. Точна імітація дров і вогню вводить в оману, створюючи точну схожість з класикою.

Інтер’єр вітальні з каміном: 100 фото-ідей

Архітектори та дизайнери ретельно стирають грань між містом і селом. Тому вітальня з каміном тепер може бути влаштована не тільки в заміському будинку, але і в квартирі.

Вибираючи тип пристрою вогнища, його розташування бажано дотримуватися простих правил, які зроблять користування каміном безпечним.

Класичне пристрій каміна

Спочатку місця з відкритим вогнем у приміщенні влаштовували для опалення. В даний час ця функція найчастіше вторинна. Тепер кухні, вітальні або зал з дров’яним каміном будують для створення атмосфери затишку, домашнього тепла.

Проте важливо розуміти, що стандартний робочий схема такого елемента опалення складається з 4 частин:

 1. Портал, який є фасадом. Саме він створює стилістику каміна.
 2. Топка – вогнище. Місце завантаження палива.
 3. Димар – вентиляційна труба певної конфігурації. Цей елемент забезпечує витяжку продуктів горіння і доступ кисню до вогню.
 4. Димозбірник – спеціальна камера, розташована над топкою. Ця частина системи сприяє зниженню втрати тепла, не дає чадного газу потрапити всередину приміщення.

Якщо влаштовується імітація вогнища, майстри намагаються надати інсталяції класичні звичні форми. Роблять вони це різними способами, не всі з яких підходять для реалізації на площі міської квартири.

Розрізняють каміни за багатьма ознаками, найбільш важливі 2 класифікації:

 1. За типом палива.
 2. За місцем пристрої.

По використовуваному джерела енергії каміни діляться на наступні види:

 • Дров’яні. Найпоширеніший класичний варіант. Будівництво топки цього типу потребують обов’язкової закладки димоходу. З цієї причини для квартир такі проекти реалізують вкрай рідко.

 • Газові. Джерелом енергії є природний газ, а значить для його установки буде потрібно дозвіл спеціальних служб. Крім того, розташування такого вогнища сильно обмежена відповідними комунікаціями.

 • Електричні. За своїми експлуатаційними якостями цей вид обігрівача ідеально підходить для квартир. Живого вогню тут немає, а сучасні технології дозволяють реалістично імітувати звуки потріскування дров, шипіння смоли.

 • Біологічні системи. Такі осередки працюють на спиртовмісні пальному. Їх експлуатація не вимагає пристрою витяжки або димоходу.

Використовуваний вид палива безпосередньо впливає на вибір точки закладки і тип конструкції вогнища.

визначення місця

Як правило, ідея каміна у вітальні викреслюється ще на стадії проекту. На цьому етапі можна правильно розрахувати, розташувати всередині приміщення будь-який тип вогнища. Складнощі, обмеження виникають тоді, коли топка влаштовується в експлуатується будівлі.

Простір, де буде розташований камін, вписується в загальне планування, тому місце вогнища, матеріали обробки порталу обмежені вже існуючими деталями інтер’єру.

Якщо до будівництва планується електричний або біологічний камін, то вибір місця не має особливих обмежень, крім естетичних. Але якщо обраний дров’яної або газовий вогнище, то бажано дотримуватися певних правил.

За місцем розміщення каміни поділяють на 4 види:

Тип розташування переваги недоліки
пристінний Можна викладати в вже побудованому будинку на існуючих поверхнях Конструкція є об’ємною, органічно виглядає лише в приміщеннях великої площі
вбудований Компактний, але при цьому повноцінний осередок з живим вогнем Систему виведення диму, топку частково поглиблюють в тіло стіни. Пристрій можливо лише в процесі будівництва будівлі
кутовий Є різновидом пристенного, при цьому використовується простір кутів Система димоходу монтується до сполученої вертикальної поверхні, що дозволяє встановлювати портал лише в кутах з глухими стінами
Острівний або центральний Встановлюється в просторому відкритому просторі Витратний по влаштуванню, вогнище більше підходить для біологічного або електричного джерела енергії

Сучасні матеріали дають можливість виконувати портали з живим або штучним вогнем різних стилів в будь-якому місці. Дизайнери втілюють як класичні форми, так і сучасні. Топку можна органічно вписати навіть в такі високотехнологічні стилі, як лофт або хай-тек.

стилістика

Перш ніж визначитися з інтер’єром вітальні з каміном, рекомендується ознайомитися з уже реалізованими проектами. Це дозволить розширити коло можливостей і спростить завдання.

Існує кілька традиційних правил при будівництві камінів різних стилів:

 • Арт-деко передбачає багатство розкоші. При обробці порталу важливо не перевантажити його дрібними деталями.

Вітальні з каміном: 12 зачаровують ідей

Показуємо, як вписати камін в інтер’єр просторого заміського будинку і сучасної міської квартири.

Камін – це не тільки джерело тепла і затишку, але і стильний елемент інтер’єру. У нас вітальні з каміном асоціюються з розкішшю і респектабельністю, одним із символів успішного життя. І якщо раніше інтер’єр вітальні з каміном могли собі дозволити хіба що власники заміських особняків, то сучасні технології дозволяють його організувати і в міській квартирі.

Стилі камінів в інтер’єрі вітальні

Підхід до вибору каміна грунтується на тих же принципах, за якими підбираються будь-які інші деталі інтер’єру: він повинен відповідати загальному стилю приміщення. Найбільш популярні стилі:

Класичний. Ці каміни асоціюються у нас з палацами, оскільки для них характерні п-образні портали з топкою декоративної форми, прикраси з дорогоцінних матеріалів, гравірування, тонке різьблення. Сам портал може бути виготовлений з мармуру. Як правило, класичний камін вбудовується в стіну.

Прованс. Каміни в стилі прованс – протилежність класиці. Тут ви не знайдете витончених форм або дорогих матеріалів. Такі каміни, як правило, виготовлені не з цінних порід каменю і дерева, їх часто облицьовують керамічною плиткою. Часто каміни в стилі прованс припускають необхідність використання решітки або екрана, щоб через традиційно відкритий портал на підлогу не потрапили іскри.

Англійська. Каміни в англійському стилі – теж респектабельний варіант, що має на увазі використання дорогих матеріалів. Головна відмінність від класики – домінування прямих ліній і кутів. Особливістю англійських камінів можна назвати традиційно невелику топку, яка при цьому містка.

Хай тек. Каміни, які виглядають суперсучасно, – це, звичайно, стиль хай-тек. Їх виготовляють у формі трикутника, сфери, призми, деякі моделі схожі на журнальний столик з вогнищем. Такі каміни можна підвішувати, а можна кріпити на стіні. Традиційні матеріали для цього стилю – метал і вогнетривке скло.

Кантрі. Каміни в цьому стилі забезпечують в приміщенні атмосферу домашнього затишку і тепла. Їм властива рустикального, природна грубувата. Ви напевно бачили такі каміни в сільських будинках: це масивні конструкції з димоходом, часто облицювання постареним цеглою, піщаником або черепашником.

Етно. Каміни в цьому стилі багато в чому схожі на кантрі, але оформлюються в традиціях культури, до якої належать. Зазвичай вони відбуваються під старовину (наприклад за допомогою глиняного розчину або побілки) і передбачають можливість використання в якості печі. Нерідко в етностилі можна зустріти кутовий камін в інтер’єрі вітальні.

Leave A Reply

Your email address will not be published.