Як поклеїти зал сучасні фото

0 0

Як поклеїти зал сучасні фото

60 фото-ідей як комбінувати шпалери в залі

Облаштовуючи квартиру, особливу увагу в першу чергу потрібно приділити стінам. Адже саме вони будуть створювати основу інтер’єру, задавати колірну гамму. Меблі та додаткові елементи декору встановлюються вже пізніше і повинні поєднуватися зі стінами, щоб кімнати виглядали цілісними.

Тут не будемо розсіюватися на всю квартиру, а зосередимо увагу на найбільшому її приміщення – вітальні або залі. Саме в цю кімнату ви приводите гостей, тут можете розслабитися після роботи, влаштувати домашній кінотеатр або чаювання.

перевага комбінування

Можна відразу піти в магазин, подивитися різні варіанти шпалер і вибрати найкращий. Але в такому варіанті є кілька мінусів:

 • очі будуть розбігатися від достатку, а оскільки ви точно не знаєте, що шукаєте, буде досить-таки складно зробити вибір;
 • вибрані таким чином шпалери можуть абсолютно не виправдати ваших очікувань після поклейки , так як колір в рулоні і на кожній стіні може виглядати зовсім по-різному.

Тому краще спочатку трохи розібратися в поєднанні кольорів, співвіднести це зі своїми уподобаннями і вибрати відповідний варіант, а вже потім йти вибирати щось підходяще в будівельному магазині.

Якщо ви не знайшли потрібно орнаменту в магазині, зробіть своїми руками малюнок і візерунки на стіні – тут майстер клас!

Як підібрати шпалери за кольором, за контрастом, по малюнку

В першу чергу потрібно визначитися з колірною гамою, а вже потім думати про наявність малюнка. Подумайте, які відтінки ви віддаєте перевагу: теплі або холодні.

 • Теплі зроблять приміщення більш жвавим і яскравим.
 • Холодні – допоможуть візуально розширити приміщення (що особливо актуально для квартир-хрущовок, або інших малометражек).

Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися балансу між теплими і холодними тонами, інакше приміщення може виглядати занадто душно або дуже вже негостинно.

 1. Якщо у вас добре освітлена, сонячна кімната, приглушите її трохи холодними тонами, якщо ж похмура – додайте в неї тепла.
 2. Також вибираючи колір, враховуйте, що ви будете його бачити кожен день . Це кофточку можна вибрати будь-світленьку, хоч яскраву, і надягати під настрій, а весь інший час зберігати в шафі. З шпалерами так не вийде, тому вибирайте не просто колір, який подобається, а й який не набридне до наступного ремонту.

Якщо ви вирішили, що одного кольору буде недостатньо, то можна вибрати кілька, поєднаних між собою.

Можна комбінувати родинні кольору (з одного або сусідніх між собою секторів колірного кола), або контрастні (з діаметрально протилежних секторів).

РАДА: Якщо вирішите використовувати шпалери з малюнком – не перестарайтеся, стіни не повинні різати очі . Особливо обережно потрібно поставитися до малюнку в маленьких квартира х (наприклад, хрущовках), так як він може візуально зменшити приміщення, особливо це стосується великих яскравих малюнків (великі контрастні квіти і в цьому дусі).

Споріднені кольори

Якщо Ви не впевнені в своїх дизайнерських здібностях, поєднання родинних квітів (одноколірних або аналогічних) – це найпростіший спосіб! Ви точно не помилитеся а таке рішення буде виглядати завжди стильним.

контрастні кольори

На цьому фото хороший приклад поєднання контрастних кольорів. Тут присутні не дуже помітний малюнок, але і однотонні шпалери в такому поєднанні виглядали б гармонійно.

Способи комбінування шпалер

Після ознайомлення з основними аспектами поєднання кольорів, потрібно переходити від теорії до практики і приступати безпосередньо до вибору шпалер. Існує кілька способів їх комбінації:

 1. Малюнок + однотонний колір
 2. 2 малюнки
 3. Геометрія + один колір чи малюнок

Який би з них ви не вибрали, головне створити гармонійно поєднується, приємний інтер’єр, який задовольнить ваші уподобання і зробить будинок по-справжньому затишним. Щоб розібратися в можливих варіантах, давайте розглянемо їх більш детально.

Малюнок + однотонний колір

При такому поєднанні, найчастіше шпалери з малюнком наносять тільки на одну стіну , а на інші просто однотонні. Це допоможе зробити певний акцент, але не буде виглядати занадто строкато.

 • Малюнок може бути як з родинних квітів до однотонних шпалер, так і з контрастних .
 • Стіна з яскраво вираженим контрастним малюнком буде виглядати схоже на величезну картину .

Нижче підібрані цікаві варіанти такого комбінування, можете вибрати якийсь із них за основу при створенні дизайну вітальні.

Тут використовувався чітко виділяється квітковий принт. Зверніть увагу, що меблі, килимки і подушечки підібрані саме з тих квітів, з яких складається малюнок.

Візерунок може бути як дрібним, так і великим, абстрактним або конкретним.

Також відзначте, що стіни з яскравим малюнком, незавантажені елементами декору (картинами або фото), максимум дзеркало і то має бути дуже акуратно підібрано. Підтримуйте простоту і гармонію. Перевантажений інтер’єр буде сильно стомлювати.

Але якщо вам хочеться все ж, що то повісити на стіну, дивіться матеріал – 30 ідей як прикрасити порожню стіну!

Хороший приклад поєднання контрастних кольорів, так як при відсутності блакитний тюлі коричневі шпалери виглядали б занадто похмуро.

З геометричним орнаментом

Конкуренцію квітковим принтам, малюнків і абстрактним орнаментів можуть скласти геометричні елементи. Але ви повинні бути впевнені в тому, що строгі лінії не будуть вас пригнічувати, і дадуть спокійно розслабитися.

Зигзаги, ромби, лінії, овали, кола і т.д. – чудовий вибір для любителів чіткості і порядка.В цьому випадку теж можна пробувати цікаві колірні поєднання.

2 малюнки

Сполучення двох малюнків виглядають оригінально і незвично. Для спальні це було б занадто помітно, але для вітальні при правильному підборі дуже навіть добре.

На цьому фото відразу і контраст кольорів, і поєднання квіткового принта і геометричного. Холодний чорний на лініях і теплий червоний на пелюстках.

Тут теж поєднання квіткових орнаментів з геометричними, але вже в одній колірній гамі – використовувалися родинні кольору.

Один з малюнків може бути виражений значно яскравіше за одною, в такому випадку виходить схоже на варіант малюнок + однотонні шпалери. Схожі орнаменти, виконані в різних кольорах, також добре доповнюють один одного.

методи комбінування

одна стіна

Найпростіший спосіб в поєднанні шпалер. Як вибрати стіну? Звичайно ж ту якої ви найбільше хочете привернути увагу. Зазвичай це стіна біля або за диванів залі.

Картина або рама

Якщо в разі зі стіною, повністю обклеєна шпалерами з малюнком, вона виглядає схоже на картину, то тут шпалери і є картиною. Такий собі величезний полотно з надрукованим малюнком.

Можна просто наклеїти шпалери певного розміру, або зробити по краях рамку.

У формі смуг

Цікавий спосіб комбінування – у формі окремих смуг. Для цього випадку шпалери краще підібрати контрастні з активним малюнком, так як це буде основний акцент!

Акцент на ніші

Для квартир в яких є ніша в залі – відмінний варіант обіграти її контрастний шпалерами і кольором. Також не погано нішу підсвітити додатковим джерелом. Особливо це важливо якщо ніша в далеке від вікна.

коротке резюме

Щоб підсумувати, згадаємо головні моменти, на які варто звернути увагу при виборі шпалер:

 • Враховувати розмір і освітленість приміщення
 • Поєднання квітів
 • Особисті уподобання.

Сподіваємося, що для вас процес вибору шпалер пройде спокійно і швидко, а результат буде виглядати чудово і кожен день радувати, створюючи справжній домашній затишок.

Шпалери для залу: 60 красивих ідей

Вітальня – приміщення, яке виступає центром всіх подій, що відбуваються в сім’ї. Тут проводять сімейні торжества, зустрічають гостей, тому оформлення приміщення необхідно приділити особливу увагу. Найчастіше для оздоблення стін використовую шпалери, які, завдяки своїм різноманіттям кольорів, візерунків і фактур дозволяють втілити будь-які дизайнерські ідеї. У нашій статті ми розглянемо різні види шпалер для залу і можливості їх вдалого комбінування.

Види шпалер для залу

У виборі шпалер велике значення має матеріал, з якого вони виготовлені. На відміну від звичайних паперових полотен, якими обклеювали стіни кілька десятиліть тому, сьогоднішні полотна мають безліч інтерпретацій. Для приміщення залу, яке не відчуває особливих кліматичних змін, основним фактором стане практичність і естетична привабливість того чи іншого виду. На сьогоднішній день розрізняють такі типи полотен:

– Паперові шпалери – найбільш простий вид, який має невисоку вартість, тому що не втрачає свою популярність по сьогоднішній день. Такі шпалери не мають високі показники довговічності, але мають величезний вибір кольорів;

– Бамбукові та вінілові шпалери – найбільш практичні покриття, які можна вважати еталоном співвідношення ціни і якості. Бамбукові полотна частіше мають рельєфною поверхнею, можуть мати свій колір або бути розрахованими під фарбування. Вінілові шпалери – це теж бамбукові полотна, але покриті додатковим декоративним шаром. І ті й інші прекрасно уживаються в будь-яких умовах, мають довгий термін служби;

– Натуральні – вміщають кілька видів шпалер: текстильні, бамбукові, коркові, шкіряні. Будь-яке з цих покриттів має відмінні естетичні якості, але дорожнеча матеріалів дозволяє впроваджувати їх в інтер’єр лише в якості акцентів;

– Скловолоконні шпалери – найбільш екологічний і довговічний тип рельєфних шпалер, розрахований на фарбування;

– Рідкі шпалери – по суті, являють собою декоративну штукатурку, як складом, так і способом нанесення. Великий спектр кольорів і сипучих декоративних добавок дозволяють створювати унікальний дизайн інтер’єру. Вони забезпечують високу шумоізоляцію і не мають стиків;

– Металізовані шпалери – полотна, здатні ефективно захищати від випромінювання різних електроприладів, забезпечують хорошу тепло- і звукоізоляцію, неймовірно міцні і красиві;

– Стереоскопічні – шпалери з тривимірним зображенням. Їх виготовляють з поліестеру, на який накладають шарами малюнок в певній послідовності тонів, що в результаті створює ілюзію об’ємності.

В інтер’єрі залу можна чудово комбінувати різні типи шпалер, що нерідко використовується при оформленні окремих функціональних зон. Наприклад, в зоні особливої ​​уваги знаходиться, як правило, стіна з телевізійним екраном, яку можна оформити стереоскопічними або тканинними шпалерами з принтом. На стінах обідньої ділянки краще розмістити більш практичні бамбукові або вінілові полотна.

Як вибрати колір шпалер для залу

Вибір палітри для вітальні залежить як відмінних переваг, так і від розмірів приміщення, але в більшості випадків все ж використовуються світлі тони, які надають приміщенню більше легкості і простору. Також варто врахувати сторону світла, на яку виходять вікна залу: для північної кращі теплі фарби, які підкреслять затишок і тепло домашньої обстановки. Для південної відводять холодні півтони, які кілька вгамують сонячний інтер’єр.

Білий колір в повній мірі рідко застосовується в інтер’єрі залу лише у випадках, коли він створює фон, де основним акцентом виступає меблі. Більш сприятливий – бежевий колір. Його можна зустріти в різних стильових напрямках. Він створює відчуття комфорту й умиротворення, чудово гармонує з будь-якими палітрами, особливо з коричневими, білими, золотистими тонами.

Не менш естетично виглядають у вітальні сині і зелені тони, мають великі спектри відтінків. Насичені кольори налаштовують на спокійне розмірене бесіду, а вибілені створюють повітряну безтурботне обстановку.

Жовтий колір – життєрадісний, він робить приміщення одночасно світлим і теплим, бадьорить і піднімає настрій. У той же час, велика присутність його яскравих відтінків може швидко набриднути і викликати дратівливість, тому краще підібрати більш холодні тони для вітальні і комбінації з іншими квітами.

Червона палітра найкраще виглядає в своїх темних бордових і винних півтонах, що створюють респектабельність, багатство обстановки. Алая палітра також може бути присутнім – вона створює приголомшливе відчуття свята, але її кількість потрібно обмежити.

Кольори шпалер цілком можна комбінувати в умовах одного приміщення як за родинною ознакою, так і контрастному, виділяючи акценти і коригуючи геометрію простір. Наприклад, оформлення однієї зі стін в темному кольорі значно виділить її і в той же час наблизить. Щоб візуально вирівняти вузьку кімнату, можна оформити темними шпалерами короткі стіни, а більш світлими – довгі.

Особливості шпалер з візерунками

Рідко можна зустріти зал, оформлений однотонними шпалерами – такий інтер’єр може здатися досить нудним і одноманітним. Якщо тільки Ви не є завзятим прихильником надмірного мінімалізму, відсутність візерунків необхідно буде компенсувати декоративними елементами.

На сьогоднішній день існує безліч шпалер для залу з різним орнаментом – це можуть бути великі і дрібні квіткові принти, геометричні лінії, візерунки в стилі «дамаск» з великими рослинними елементами незвичайних форм, розташованими у вертикальному порядку. Залежно від концепції дизайну, вибір може припасти на полотна в клітку або смужку, що нерідко зустрічається в сільських напрямках, або ж мати гратчастий орнамент, як у класичній вітальні. Вибираючи шпалери з малюнком, зверніть увагу на деякі особливості, які можуть вплинути на візуальне сприйняття простору, а саме:

– Великий малюнок здатний «наближати» стіну, тому найчастіше такі шпалери використовуються для створення акцентів або в великих просторих залах, де необхідно скомпонувати обстановку;

– Дрібний принт додає динаміку інтер’єру, наділяє легкістю і витонченістю;

– Вертикальне розташування візерунків або прямих ліній здатне «підняти» стельову поверхню, в той час як горизонтальні зображення сприяють розширенню стін.

В інтер’єрі можна створювати акценти і виділяти зони, комбінуючи шпалери з різними візерунками або однотонними полотнами. Гармонійно виглядають поєднання квіткових елементів з смугами, геометричних ліній з абстракцією.

Особливим видом виступають фотошпалери, здатні прикрасити і змінити інтер’єр до невпізнання, наповнити його чудовими флористичними, пейзажними картинами або панорамами мегаполісів. Полотна можуть бути на паперовій, флізеліновій або самоклеїться основі, мати гладку або текстуровану поверхню, що нагадує декоративну штукатурку.

Шпалери і стилі інтер’єрів

Вибираючи шпалери для залу, зверніть увагу на те, що вони повинні відповідати ідеї стильового напрямку, яке ви вибрали для оформлення. Кожен стиль дизайну має свої характерні риси, нехтування якими створить сумбур в обстановці. Для наочності, наведемо кілька прикладів:

– Зал, виконаний в класичному стилі, буде розкішно виглядати з візерунками «Дамаск», рослинними орнаментами, позолотою і вензелями. Тут саме місце для тканинних полотен, обрамлених гіпсовими молдінгами;

– Прованс наповнить інтер’єр теплими світлими тонами, квітковими малюнками, що асоціюються зі старовинним ситцем, нерідко використовуються фотошпалери з флористичними зображеннями;

– Вітальня в лофтового оформленні не обійдеться без шпалер, що імітують неоштукатурені фрагменти стіни, цегляну кладку;

– Для вітальні хай-тек характерне використання малюнків-абстракцій, стереоскопічних шпалер, металізованих полотен;

– У мінімалізмі частіше зустрічається однотонне оформлення, але не позбавлене можливості бути розведеним непомітними візерунками на акцентної стіні.

Шпалери для залу – фото

На завершення нашого огляду, пропонуємо вам подивитися нашу фотогалерею, де зібрано безліч прикладів, які демонструють оформлення залів шпалерами. Приємного перегляду!

Поклейка шпалер двох видів в залі: фото, практичні поради, можливості декорування

Безмежна кількість оздоблювальних матеріалів, пропонованих сучасними виробниками, дозволяє втілювати в реальність безліч варіацій оформлення стін і інших поверхонь.

Лідируючі позиції серед усього розмаїття способів обробки займають саме шпалери, але, оскільки мода не стоїть на місці, використання одних шпалер в інтер’єрах поступово відживає своє.

На зміну традиційним способам оформлення стін за допомогою матеріалів одного типу прийшов спосіб комбінування, тобто поєднання різних варіантів шпалер в одному інтер’єрі.

Вітальня або зал – це найголовніша кімната у вашому будинку, тому не дивно, що оформлення цих приміщень завжди приділяється максимум уваги. Комбінування шпалер в інтер’єрах таких кімнат – завдання непросте, але цілком реальна, якщо знати, які правила є основоположними в цьому питанні.

Від правильності поклейки шпалер в залі буде залежати загальне враження, ступінь комфорту і, звичайно ж, сприйняття розмірів приміщення, тому з такими роботами не варто поспішати, а вибір відповідних шпалер повинен бути продуманим.

цілі комбінування

Головна мета поклейки шпалер двох видів в залі або вітальні – це декоративний ефект . Яскраві та цікаві мотиви будуть виглядати вигідніше на тлі більш спокійних і стриманих шпалер. У попередній статті ми розповіли, як підібрати шпалери в зал двох кольорів, так як досить часто шпалери комбінуються з причини розведення яскравих відтінків на стінах.

Ще одна причина комбінування двох типів шпалер в інтер’єрі – це необхідність і можливість зонування простору . Завдяки відмінності сюжетів або відтінків настінних матеріалів можна розділити площа кімнати на декілька функціональних зон або частин . Як правило, для цих цілей застосовують контрастні шпалери, але навіть схожі за кольором варіанти з різними малюнками стануть відмінним рішенням вашої проблеми.

Можливість маскування недоліків в інтер’єрі здійснюється шляхом створення відволікаючого дизайну на одній зі стін . Одним з перевірених способів приховування нерівностей стін є використання шпалер з рельєфною текстурою. Але в цьому випадку вкрай важливо правильно підібрати відтінок шпалер: в залежності від освітлення і кольору шпалери по-різному справляються з таким завданням.

Отже, в якості основних причин комбінування двох типів шпалер в інтер’єрі залу можна виділити:

 • декорування простору;
 • створення відволікаючого ефекту;
 • маскування недоліків;
 • зонування кімнати;
 • розбавлення надмірно яскравою кольорової гами.

Основні правила

Незважаючи на те, що комбінування шпалер не вимагає спеціальної підготовки, досить часто отриманий результат не відповідає очікуванням покупців.

Для того щоб уникнути поширених помилок, дотримуйте кілька простих, але важливих правил :

 • для зорового підняття рівня стелі використовуйте шпалери в вертикальну смужку, а для розширення кімнати – покриття з горизонтальними візерунками;
 • сюжети великих розмірів сприяють зменшенню розмірів кімнати, тому не підходять для невеликих приміщень;
 • якщо ваш зал розміщений на погано освітлюється стороні, вибирайте шпалери в світлих тонах;
 • матеріали з різних колекцій повинні збігатися за стилем (поєднання старовинних і сучасних дизайнів недоречно), а також по товщині полотна;
 • навіть контрастні відтінки в інтер’єрі вітальні повинні сприйматися гармонійно, тому шпалери різних кольорів заздалегідь перевіряються на сумісність.

Можливі способи поєднання шпалер

Серед найбільш поширених способів комбінування шпалер в інтер’єрах виділяють наступні:

 • вертикальне комбінування (поєднання вертикальних полотен на одній стіні або суміжних поверхнях);
 • горизонтальне комбінування (поєднання різних шпалер по горизонталі уздовж стіни, поклейка шпалер іншого типу на стелю);
 • клаптева (оформлення стіни у вигляді квадратів з різних шпалер в певній послідовності);
 • шпалерні вставки (панно, декоративні картини з шпалер, модульні картини, реалістичні фотошпалери на частини стіни).

Наявність колекцій з поєднуваними шпалерами різних кольорів, сюжетів, а також з наявністю однотонних шпалер, відповідних за колірною гамою, істотно полегшує процес вибору матеріалів для комбінування. Але, на жаль, такими колекціями можуть похвалитися далеко не всі відомі виробники.

Комбінування за кольором і малюнком

Не всім дано наявність тонкого смаку і бачення межі між непоєднуваними відтінками. Хтось вдається до допомоги дизайнерів, але підібрати відповідні за палітрі шпалери можна і своїми силами. Оскільки така комбінація покликана створювати акцент на окремій зоні або поверхні , необхідно заздалегідь продумати, як ви плануєте привернути увагу. Найчастіше для цих цілей застосовуються шпалери з помітними візерунками або яскравими фоновими відтінками.

Якщо ви вирішили оформити одну зі стін у яскравому кольорі (червоному, фіолетовому, зеленому та інших), не забувайте про необхідність розведення обстановки . Решта стіни в кімнаті прикрасьте шпалерами такий же колірної гами більш ніжних тонів або варіантами пастельних відтінків. Білий і бежевий колір є універсальними і підійдуть до шпалер будь-якого тону.

Створення акценту можливо також за допомогою тематичних візерунків (класичних, геометричних, квіткових орнаментів). Такі шпалери поєднуються з однотонними покриттями або світлими варіантами в смужку, яка ледве помітна на загальному тлі.

Флористичні та рослинні композиції на одній зі стін можна підкреслити використанням шпалер, що імітують натуральні матеріали (наприклад, дерево або камінь). Абстрактні мотиви вирівняйте з геометричними орнаментами або шпалерами в смужку. Але не переборщіть, інакше кімната буде тісною і незатишною.

Полотна різних шпалер (наприклад, однотонних і візерункових) можна чергувати . Такий спосіб дозволяє прикрасити всі стіни в інтер’єрі, не створюючи акцент на окремій поверхні, але вносячи зміни в загальне сприйняття простору. Вертикальне комбінування за допомогою шпалер різного кольору підійде для оформлення виступів і ніш. Досить часто такі зони прикрашаються фотошпалерами з реалістичним пейзажним малюнком.

Якщо для оформлення інтер’єру ви спланували горизонтальне колірне комбінування, наклейте на нижню частину стін темніші і холодні шпалери . Забезпечити поділ між верхньою і нижньою частиною стіни можна за допомогою молдингів або бордюрів.

Вибираючи відтінок шпалер для залу або вітальні, орієнтуйтеся на кілька ключових факторів: площа приміщення, планування, ступінь освітленості, стиль кімнати . Для створення теплої атмосфери у вітальні вибирайте шпалери м’яких відтінків: бежевого, жовтого, блакитного, персикового, світло-зеленого.

Сприяти розслабленню будуть такі відтінки, як блакитний, синій, сірий, світло-фіолетовий. Легкість і гармонію підкреслять шпалери з переливами в рожевому, бежевому, блакитному, пісочному кольорі.

Комбінування за фактурою

Фактурні шпалери поступово набувають популярності, так як більшість виробників випускає рельєфні покриття, призначені для фарбування. Такі матеріали зручно використовувати і для стін, і для стель, забезпечуючи комплексне комбінування .

Серед розмаїття фактурних сюжетів найпоширеніші – це абстрактні штрихи, смуги, рослинні мотиви і класичні візерунки.

Класику і геометрію в силу помітності мотивів бажано поєднувати з ледве помітними точковими фактурами. Флористичні і рослинні орнаменти підійдуть до шпалер з декоративними штрихами і пом’ятий на поверхні. Незважаючи на безмежні можливості поєднання рельєфних шпалер в інтер’єрах найбільш поширеним варіантом залишається комбінування зі звичайними гладкими шпалерними матеріалами.

За типом матеріалів

Незважаючи на те, що вітальня і зал – це універсальні кімнати, і для оформлення таких інтер’єрів підходять шпалери будь-якого типу, в силу дизайнерських відмінностей багато хто вдається до комбінування різноманітних покриттів – на основі паперу, вінілу, флизелина і навіть тканинні покриття – в межах одного простору . Такий підхід вимагає великої уважності, а сам процес поклейки може зайняти набагато більше часу, оскільки кожен тип шпалер має свої особливості експлуатації.

Вибираючи шпалери різного типу для вітальні або зали, заздалегідь подбайте про наявність шпалерного клею, відповідного для кожного з таких матеріалів. Бажано проконсультуватися з фахівцями з приводу спеціальних видів клею для простих і складних (важких) шпалерних покриттів.

Деякі компанії випускають універсальні типи клею, які підходять для всіх видів шпалерної продукції (наприклад, марки Semin Murale і Quelyd Murale).

Особливу складність викликає комбінування стандартних шпалер з текстильними покриттями . В силу оригінальності фактури і тонкощі полотна вам не вдасться замаскувати стики і переходи між цими матеріалами. Найбільш простий спосіб створення гармонійного переходу – це бордюри і молдинги.

створюємо гармонію

Головна запорука успіху в оформленні інтер’єру – це створення гармонійної обстановки , в якій кожна деталь сприймається як частина єдиного цілісного сюжету. При поклейке в залі шпалер двох видів домогтися такого результату набагато складніше, адже, як правило, саме різні за кольором і малюнком шпалери забезпечують бажаний ефект.

Існує величезна кількість модних варіантів комбінування шпалер в залі. Реалізувати кожен з них можна навіть при мінімумі витрат, використовуючи рулони, навіть залишилися після колишнього ремонту. Найсміливіші та креативні вже встигли переконатися на практиці в оригінальності такого способу, настала і ваша черга створення індивідуального інтер’єру.

Як красиво поклеїти шпалери в зал

Виробники пропонують величезний асортимент рулонний матеріалів, вибрати відповідні для оформлення вітальні досить складно. Сучасні дизайнери рекомендують для посилення ефекту комбінувати різні кольори і фактури. Розповідь про те, як красиво поклеїти шпалери в зал, стане предметом цієї статті.

Комбінування, як прийом декорування

Не так давно наклеюючи шпалери в залі, багато з нас використовували для оформлення вітальні полотна одного кольору. Сьогодні став популярним новий прийом, запропонований досвідченими дизайнерами. Комбінування – обклеювання стін шпалерами різних кольорів. Що воно забезпечує?

 • Затишний зал – багатофункціональний простір. Є в ньому і диванна, і телевізійна зона. Іноді зал поєднується зі спальнею або кабінетом. Є варіанти поєднання віталень і їдалень. Розмежовувати функціональний простір, позначати його як раз і допомагає прийом комбінування шпалер.
 • Правильно підібрані кольори допомагають формувати потрібний настрій, саме вони створюють ступінь комфорту, сприйняття розмірів залу, загальне враження про інтер’єр. Ось чому так важливо не поспішати в позначеному питанні і навчитися, правильно підбирати кольори.
 • Ще одна причина обклеювання стін різними шпалерами – необхідність замаскувати недоліки обробки. Застосування фактурних рулонів легко приховує нерівності стіни. Вертикальні смуги піднімають полоток, горизонтальні – розширюють стіни. Для того щоб картинка змогла зійтися і радувати око, необхідно знати основні правила комбінування.

Правила поєднання кольорів і фактур

Дизайнери, відповідаючи на питання, якими шпалерами поклеїти стіни в залі, звертають увагу на виявлення недоліків приміщення. Для того щоб вітальня виглядала красиво, потрібно знати, що можна візуально виправити правильно підібраними шпалерами.

У залі з низькими стелями на стіни краще поклеїти шпалери в вертикальну смужку. Для того щоб розсунути межі малогабаритного простору, можна використовувати полотна з горизонтальними візерунками. Приклад вдалого поєднання представлений на фото.

Красиві шпалери з великим малюнком зменшують розміри залу, тому такі полотна не варто вибирати для того щоб поклеїти шпалери в невеликих, малогабаритних помещеніях.Еслі вікна залу виходять на північну кімнату, в вітальні не буде достатньо сонячного світла. Компенсувати подібний недолік можна шпалерами світлих відтінків.

При необхідності використовувати полотна з різних колекцій, потрібно вибирати ті рулони, які максимально добре поєднуються один з одним по стилю виконання, за фактурою матеріалу. Комбінування старих і сучасних дизайнів, тонких і товстих рулонів недоречно.

Існує шкала сумісності кольорів, її можна брати за основу, бажаючи зробити красиво ремонт в залі вітальні.

Загальний фон до них підбирається з урахуванням їх кольорової палітри. Подивіться на фото, це приклад вдалого поєднання малюнка і фону.

Готові варіанти поєднання кольорів

Існують вже готові зразки поєднання кольорів, які можна використовувати при необхідності яскраво і гармонійно оформити зал в квартирі.

 • Найпоширеніший спосіб комбінування – вертикальний. Він передбачає наклеювання на стіну шпалер різного кольору, суміщених між собою вертикальних полотен, розташовуючи їх на одній або на сусідніх стінах.
 • Більш складний спосіб комбінування – поєднання різних кольорів і наклеювання шпалер по горизонталі
 • Клаптевий спосіб комбінування – найефектніший. Він дозволяє поклеїти на стіни різні шпалери у вигляді квадратних шматків, розміщених в різній послідовності.
 • Шпалерні вставки – найпростіший спосіб комбінування. Він передбачає використання панно, фотошпалер, картин з рулонних матеріалів.

Купівля дизайнерських шпалер – задоволення не дешеве, але вона значно полегшує це завдання.

Підбірка шпалер за кольором і малюнком

Можна підбирати шпалери для того щоб поклеїти в залі за кольором і малюнком. Головне в цьому випадку заздалегідь продумати зонування залу і розташування меблів. Ідеально виглядають пари, в яких пропонуються наклеїти стіни шпалерами з помітними малюнками і однотонними полотнами. Наступне фото наочно показує подібний прийом.

Як бачите, крісельна група розміщується у яскравій стіни, до неї компаньйоном прекрасно підійшла стіна з сірими шпалерами. Пов’язує воєдино композицію панно, зроблені за допомогою залишків полотен з малюнком.

Комбінувати можна і різні тематичні візерунки, орнаменти, геометричні малюнки. Подивіться на наступне фото, і такі варіанти можна використовувати при обробці залу.

Якщо на шпалерах представлені флористичні композиції, вони прекрасно поєднуються з рулонними полотнами, що імітують поверхні натурального матеріалу (каменю, дерева). Абстрактні візерунки можна поєднувати з геометричними орнаментами. Але застосовувати подібні варіанти комбінування необхідно вкрай обережно, тому що є ризик зробити кімнату візуально тісній і незатишною.

Хороший прийом, коли використовується чергування однотонних і рулонних полотен. Такий варіант допомагає прикрасити інтер’єр, не роблячи в ньому зональні акценти. Якщо в залі є ніші або виступи, в них можна поклеїти фотошпалери з пейзажними малюнками. Теж вийде дуже красиво.

На наступному фото представлено горизонтальне комбінування. Воно допомагає робити акцент на меблях, відволікаючи увагу від оформлення стін. Використовуючи подібний прийом, правильно робити нижню частину темнішою, а верхню світлою. Розмежування застосування матеріалів формується за допомогою молдингів або бордюрів.

Вибираючи шпалери для залу, необхідно враховувати відразу кілька важливих факторів:

 1. Площа приміщення.
 2. Планування вітальні.
 3. Існуюча природна ступінь освітлення.
 4. Стиль інтер’єру.

Розслабленню сприяє вибір блакитних півтонів, сірих шпалер, світло-фіолетових. Впустити повітря в кімнату можна, якщо поклеїти полотна з переливами рожевого кольору або пісочних фарб.

Комбінування з урахуванням фактури шпалер

Оформити зал можна різними шпалерами, так як сьогодні стають особливо популярними полотна з рельєфною структурою, їх теж необхідно використовувати при створенні потрібного інтер’єру. Такі матеріали, як правило, призначені для фарбування. Їх можна використовувати, якщо потрібно наклеїти шпалери не тільки на стіни, але і на стелі. Максимальної гармонії допомагає домагатися прийом, коли поєднуються різні фактури полотен, при цьому стіни залу фарбуються в один колір.

Поєднання шпалер по типу матеріалів

Дизайнери активно використовують прийом, коли комбінування здійснюється не тільки за кольором, малюнку, а й за типом матеріалів. Приклад такого поєднання представлений на наступному фото.

Фісташкові паперові шпалери добре виглядають в парі з золотистими вініловими шпалерами. Застосований в межах одного функціонального простору такий прийом вимагає особливої ​​уваги. І все тому, кожен вид шпалер має свою техніку наклеювання. Подібна обставина ускладнює процеси декорування, а іноді і вимагає залучення до вирішення поставленого завдання фахівців.

Найскладніше поєднувати стандартні полотна з текстильними покриттями. Замаскувати стики в цьому випадку не вдасться, тому необхідно буде додатково використовувати молдинги або бордюри, так як це показано на фото.

Інтер’єр буде виглядати цілісним, якщо кожна деталь в залі, обробка в тому числі, буде виглядати як частина одного цілого сюжету. Використання для оформлення залу двох кольорів – завдання досить складна. Але додаткові аксесуари і текстильне оформлення допоможе згладити деякі нерівності. Подивіться на наступне фото, як грамотно були використані кольори в залі, яку велику роль відіграє в побудові картинки колір шпалер.

Існує величезна кількість вже готових варіантів, фото, опубліковані в статті, показують, як можна швидко і легко можна красиво прикрасити шпалерами зал. Найкреативніші ідеї наочно продемонструє відео.

Leave A Reply

Your email address will not be published.