Як обклеїти зал шпалерами фото

0 0

Як обклеїти зал шпалерами фото

60 фото-ідей як комбінувати шпалери в залі

Облаштовуючи квартиру, особливу увагу в першу чергу потрібно приділити стінам. Адже саме вони будуть створювати основу інтер’єру, задавати колірну гамму. Меблі та додаткові елементи декору встановлюються вже пізніше і повинні поєднуватися зі стінами, щоб кімнати виглядали цілісними.

Тут не будемо розсіюватися на всю квартиру, а зосередимо увагу на найбільшому її приміщення – вітальні або залі. Саме в цю кімнату ви приводите гостей, тут можете розслабитися після роботи, влаштувати домашній кінотеатр або чаювання.

перевага комбінування

Можна відразу піти в магазин, подивитися різні варіанти шпалер і вибрати найкращий. Але в такому варіанті є кілька мінусів:

 • очі будуть розбігатися від достатку, а оскільки ви точно не знаєте, що шукаєте, буде досить-таки складно зробити вибір;
 • вибрані таким чином шпалери можуть абсолютно не виправдати ваших очікувань після поклейки , так як колір в рулоні і на кожній стіні може виглядати зовсім по-різному.

Тому краще спочатку трохи розібратися в поєднанні кольорів, співвіднести це зі своїми уподобаннями і вибрати відповідний варіант, а вже потім йти вибирати щось підходяще в будівельному магазині.

Якщо ви не знайшли потрібно орнаменту в магазині, зробіть своїми руками малюнок і візерунки на стіні – тут майстер клас!

Як підібрати шпалери за кольором, за контрастом, по малюнку

В першу чергу потрібно визначитися з колірною гамою, а вже потім думати про наявність малюнка. Подумайте, які відтінки ви віддаєте перевагу: теплі або холодні.

 • Теплі зроблять приміщення більш жвавим і яскравим.
 • Холодні – допоможуть візуально розширити приміщення (що особливо актуально для квартир-хрущовок, або інших малометражек).

Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися балансу між теплими і холодними тонами, інакше приміщення може виглядати занадто душно або дуже вже негостинно.

 1. Якщо у вас добре освітлена, сонячна кімната, приглушите її трохи холодними тонами, якщо ж похмура – додайте в неї тепла.
 2. Також вибираючи колір, враховуйте, що ви будете його бачити кожен день . Це кофточку можна вибрати будь-світленьку, хоч яскраву, і надягати під настрій, а весь інший час зберігати в шафі. З шпалерами так не вийде, тому вибирайте не просто колір, який подобається, а й який не набридне до наступного ремонту.

Якщо ви вирішили, що одного кольору буде недостатньо, то можна вибрати кілька, поєднаних між собою.

Можна комбінувати родинні кольору (з одного або сусідніх між собою секторів колірного кола), або контрастні (з діаметрально протилежних секторів).

РАДА: Якщо вирішите використовувати шпалери з малюнком – не перестарайтеся, стіни не повинні різати очі . Особливо обережно потрібно поставитися до малюнку в маленьких квартира х (наприклад, хрущовках), так як він може візуально зменшити приміщення, особливо це стосується великих яскравих малюнків (великі контрастні квіти і в цьому дусі).

Споріднені кольори

Якщо Ви не впевнені в своїх дизайнерських здібностях, поєднання родинних квітів (одноколірних або аналогічних) – це найпростіший спосіб! Ви точно не помилитеся а таке рішення буде виглядати завжди стильним.

контрастні кольори

На цьому фото хороший приклад поєднання контрастних кольорів. Тут присутні не дуже помітний малюнок, але і однотонні шпалери в такому поєднанні виглядали б гармонійно.

Способи комбінування шпалер

Після ознайомлення з основними аспектами поєднання кольорів, потрібно переходити від теорії до практики і приступати безпосередньо до вибору шпалер. Існує кілька способів їх комбінації:

 1. Малюнок + однотонний колір
 2. 2 малюнки
 3. Геометрія + один колір чи малюнок

Який би з них ви не вибрали, головне створити гармонійно поєднується, приємний інтер’єр, який задовольнить ваші уподобання і зробить будинок по-справжньому затишним. Щоб розібратися в можливих варіантах, давайте розглянемо їх більш детально.

Малюнок + однотонний колір

При такому поєднанні, найчастіше шпалери з малюнком наносять тільки на одну стіну , а на інші просто однотонні. Це допоможе зробити певний акцент, але не буде виглядати занадто строкато.

 • Малюнок може бути як з родинних квітів до однотонних шпалер, так і з контрастних .
 • Стіна з яскраво вираженим контрастним малюнком буде виглядати схоже на величезну картину .

Нижче підібрані цікаві варіанти такого комбінування, можете вибрати якийсь із них за основу при створенні дизайну вітальні.

Тут використовувався чітко виділяється квітковий принт. Зверніть увагу, що меблі, килимки і подушечки підібрані саме з тих квітів, з яких складається малюнок.

Візерунок може бути як дрібним, так і великим, абстрактним або конкретним.

Також відзначте, що стіни з яскравим малюнком, незавантажені елементами декору (картинами або фото), максимум дзеркало і то має бути дуже акуратно підібрано. Підтримуйте простоту і гармонію. Перевантажений інтер’єр буде сильно стомлювати.

Але якщо вам хочеться все ж, що то повісити на стіну, дивіться матеріал – 30 ідей як прикрасити порожню стіну!

Хороший приклад поєднання контрастних кольорів, так як при відсутності блакитний тюлі коричневі шпалери виглядали б занадто похмуро.

З геометричним орнаментом

Конкуренцію квітковим принтам, малюнків і абстрактним орнаментів можуть скласти геометричні елементи. Але ви повинні бути впевнені в тому, що строгі лінії не будуть вас пригнічувати, і дадуть спокійно розслабитися.

Зигзаги, ромби, лінії, овали, кола і т.д. – чудовий вибір для любителів чіткості і порядка.В цьому випадку теж можна пробувати цікаві колірні поєднання.

2 малюнки

Сполучення двох малюнків виглядають оригінально і незвично. Для спальні це було б занадто помітно, але для вітальні при правильному підборі дуже навіть добре.

На цьому фото відразу і контраст кольорів, і поєднання квіткового принта і геометричного. Холодний чорний на лініях і теплий червоний на пелюстках.

Тут теж поєднання квіткових орнаментів з геометричними, але вже в одній колірній гамі – використовувалися родинні кольору.

Один з малюнків може бути виражений значно яскравіше за одною, в такому випадку виходить схоже на варіант малюнок + однотонні шпалери. Схожі орнаменти, виконані в різних кольорах, також добре доповнюють один одного.

методи комбінування

одна стіна

Найпростіший спосіб в поєднанні шпалер. Як вибрати стіну? Звичайно ж ту якої ви найбільше хочете привернути увагу. Зазвичай це стіна біля або за диванів залі.

Картина або рама

Якщо в разі зі стіною, повністю обклеєна шпалерами з малюнком, вона виглядає схоже на картину, то тут шпалери і є картиною. Такий собі величезний полотно з надрукованим малюнком.

Можна просто наклеїти шпалери певного розміру, або зробити по краях рамку.

У формі смуг

Цікавий спосіб комбінування – у формі окремих смуг. Для цього випадку шпалери краще підібрати контрастні з активним малюнком, так як це буде основний акцент!

Акцент на ніші

Для квартир в яких є ніша в залі – відмінний варіант обіграти її контрастний шпалерами і кольором. Також не погано нішу підсвітити додатковим джерелом. Особливо це важливо якщо ніша в далеке від вікна.

коротке резюме

Щоб підсумувати, згадаємо головні моменти, на які варто звернути увагу при виборі шпалер:

 • Враховувати розмір і освітленість приміщення
 • Поєднання квітів
 • Особисті уподобання.

Сподіваємося, що для вас процес вибору шпалер пройде спокійно і швидко, а результат буде виглядати чудово і кожен день радувати, створюючи справжній домашній затишок.

Як красиво наклеїти шпалери в залі

Одним з найпростіших і одночасно доступних способів обробки стін в кімнатах виступають шпалери. Завдяки їх величезній різноманітності і асортименту будь-яке приміщення можна зробити затишним і стильним.

Центральним місцем у будинку завжди був і залишається зал. Від його зовнішнього вигляду часто залежить саме враження від всієї квартири. Саме тому головна мета всіх господарів – це створити унікальний і неповторний «світ».

особливості оформлення

Існує безліч способів і напрямків в оформленні залу. Оцінити можливості, можна виходячи з конкретних стилів. Красиво поклеїти в залі допоможе використання різних видів покриттів, більшість яких вимагають додаткових конструкцій, малярних робіт і т.д. Найпростішим і доступним виступає метод обробки за допомогою вінілових і текстильних шпалер. Вони не тільки гарантують комфортну і затишну атмосферу, а й дозволять позбутися від додаткових витрат і робіт.

Щоб красиво наклеїти їх в залі, необхідно визначитися не лише з візерунками, забарвленням, але і з модними тенденціями. Відмінним рішенням в таких ситуаціях виступає відвідування спеціальних виставок. Завдяки таким заходам можна отримати не тільки відповіді на питання, що цікавлять, а й бути трохи «в темі», розширивши свій кругозір. Фахівці рекомендують уникати клеїти однотонні, адже використання їх може зробити приміщення нудним і одноманітним, а виправити таку ситуацію допоможуть яскраві і насичені візерунки. За рахунок них вдасться зробити акценти на окремих предметах, об’єктах. Цікаве поєднання кольорів представлено на фото:

Згідно сучасним напрямкам велике перевага віддається англійським, скандинавським, східним стилям. Дуже часто вибір оздоблювальних виробів випадає на ті, які імітують натуральні матеріали. А ось щоб додати кімнаті вишуканості і яскравості, варто поклеїти шпалери різної фактури, наприклад, глянцеві, матові, блискучі і ін.

Можна перераховувати ще більшу кількість модних тенденцій, які допомагають поклеїти шпалери в залі, але найголовнішими залишаються ті, які подобаються, а також до душі власникові будинку. В іншому випадку, перебування в залі буде неприємним, що обтяжує, а в загальному – дискомфортним.

Види шпалер для залу

Вибір шпалер для залу – це одне з найважливіших рішень при виконанні ремонтних робіт в будинку. Складність полягає в боязні перетворити кімнату в гіршу сторону, зробивши її не відповідає сучасним тенденціям і неприємну погляду. Іноді яскраві кольори не перешкода приємному інтер’єру, приклад на фото:

Щоб красиво поклеїти шпалери в залі, необхідно ознайомитися і оцінити всі їх характеристики і особливості.

 • Найстарішим і популярним оздоблювальним матеріалом виступають паперові шпалери. Вони заслужили своє почесне місце завдяки легкості у використанні, доступності і ціновим показником. Завдяки їх величезній різноманітності будь-якому приміщенню можна підібрати свій орнамент, відтінок і т.д. Але головною умовою успішного застосування паперових шпалер є невисокий рівень вологості;
 • Проте затребуваними будуть і вінілові. Їх можна наклеїти в залі, але тільки в комбінації з іншими. Це обумовлено тим, що такі шпалери погано пропускають повітря. З метою збільшити здатність матеріалу «дихати» його починають поєднувати з подібними. Таке рішення не тільки корисне, але і стильне;
 • популярною пропозицією на будівельному ринку є бамбукові шпалери. Їх можна наклеїти в залі як самостійно, так і в комбінації з іншими, а також є чудовою основою під фарбування;
 • вдалою альтернативою паперовим виступають акрилові. Вони відрізняються стійкістю до вологи і відмінною міцністю;
 • текстильні шпалери виділяються своєю структурою. Вони являють собою двошарове полотно, в основі якого лежить флізелін або папір, а верх виконаний з льону, шовку або бавовни, як на фото;
 • з метою виправити незначні дефекти залу, акцентувати увагу, а також надати приміщенню індивідуальності, можна поклеїти фотошпалери;
 • одним з нових винаходів будуть металізовані шпалери. Їхня основна перевага – це захист від випромінювання. Вони виконані у великій як колірній гамі, так і в фактурі;
 • рідкі шпалери є ще одним винаходом сучасності. Їх перевага в тому, що вони здатні приховувати невеликі дефекти стін, відносяться до екологічно безпечним, а також мають велике кольорове розмаїття.

Підготовка до поклейки

Зробивши вибір оздоблювального матеріалу, можна вже і поклеїти шпалери в залу. Цей процес є досить простим і доступним кожному, і тому можна розраховувати тільки на свої сили. Перш ніж наклеювати шпалери власноруч, необхідно підготуватися. Наприклад, переглянути фото в інтернеті з детальною інструкцією виконання робіт.

Вибираючи шпалери для залу, слід враховувати його параметри, освітленість, розміщення меблів. Ці параметри дозволять не тільки вибрати оптимальний колір, малюнок, фактуру шпалер, але і втілити свій задум у життя. Зверніть увагу на наступне фото:

В першу чергу, наполегливо рекомендується видаляти зі стін залишки старого покриття. Потім варто заґрунтувати і зашпаклювати стіни. Це дозволить уникнути при подальшій експлуатації дефектів і вад. При ретельній обробці стін шпалери зможуть прослужити досить тривалий період.

Основним і, мабуть, головним інструментом, щоб правильно поклеїти шпалери в залі виступає клей. Його слід готувати у відповідності з усіма правилами та вимогами, які прописані в інструкції до суміші. Потім настає час, щоб наклеїти їх на стіни.

Вибирати шпалери для залу – дуже захоплююче. Не варто забувати про той факт, що вони можуть виглядати в рулоні і на стіні по-різному. Саме з цієї причини в магазинах прийнято розгортати рулони і оцінювати їх на стендах. Якщо вибір припав на товар, який перенасичений малюнком, то виправити небажаний результат можна шляхом комбінації декількох типів шпалер.

Таким чином, щоб поклеїти красиво шпалери в залі, необхідно слідувати не тільки своїм смакам, але й прислухатися до рекомендацій фахівців.

Особливості якісної поклейки

Як і будь-який важливий процес, обклеювання стін повинно бути акуратним і ретельно.

Перш ніж поклеїти шпалери в залі, потрібно їх нарізати на листи, потім розкласти смуги і пронумерувати. Почати можна з будь-якого боку від віконного отвору. Фахівці рекомендують рухатися за годинниковою стрілкою, наклеюючи ще і ще смуги на стіну, для отримання по завершенню роботи позитивного результату. Особливої ​​уважності вимагає поклейка шпалер в кутах. Полотно в такі моменти повинно заходити на наступну стіну сантиметра на три. Якщо ця відстань більше, то надлишки варто обрізати. В іншому випадку це може загрожувати викривленням або відсутністю можливості безпосередньо наклеїти. На фото представлені красиво наклеєні шпалери двох кольорів:

Щоб красиво поклеїти шпалери в залі в області радіаторів потрібно робити вертикальні надрізи. А ось в районі розеток і вимикачів можна просто наклеїти полотно, яке в подальшому потрібно вирізати по контуру об’єкта. Після цього корпус знову встановлюють на колишнє місце.

комбінування шпалер

З метою створити цікавий дизайн в залі використовують комбінування шпалер. Такий спосіб красивою поклейки матеріалу прийнято розділяти на горизонтальний, вертикальний, клаптевий і уставний види. Як красиво наклеїти шпалери в залі показано на фото:

Горизонтальний метод комбінування прекрасно підходить для офісних приміщень, але ось для залу варіант поганий, а ось вертикальний – ідеальний підхід. За допомогою такого методу можна виконати поділ залу на зони, створюючи акценти. Виконуючи таке комбінування, необхідно клеїти шпалери схожі за кольором, малюнку, а також фактурі. Вертикальне комбінування представлено на фото:

Щоб поклеїти красиво при клаптиків способі, краще звернутися за допомогою до дизайнерів. Саме вони зможуть добитися порядку в хаосі. Новачкам не рекомендуємо самостійно пробувати на великих площах, отримання хорошого результату в такому випадку вдається дуже рідко.

Особливістю поклейки Інтернейрони способом полягає в створенні шпалерних панно великих розмірів. Такі композиції прийнято виділяти за допомогою молдинга, тобто спеціальних бордюрів, як на фото:

Таким чином, поклеїти зал за допомогою шпалер можна різними способами. Щоб отримати відмінний результат від самостійно виконаних оздоблювальних робіт, необхідно знати деякі нюанси і особливості поклейки шпалер, знати тенденції, ознайомитися з фото всіляких оформлень віталень, а також отримати консультацію від досвідчених дизайнерів. Головне завдання отримання красивого залу – це гармонійно вписати шпалери в дизайн приміщення.

Красиво поклеїти в залі шпалери двох видів допоможе наступне відео:

Як красиво поклеїти шпалери в зал

Виробники пропонують величезний асортимент рулонний матеріалів, вибрати відповідні для оформлення вітальні досить складно. Сучасні дизайнери рекомендують для посилення ефекту комбінувати різні кольори і фактури. Розповідь про те, як красиво поклеїти шпалери в зал, стане предметом цієї статті.

Комбінування, як прийом декорування

Не так давно наклеюючи шпалери в залі, багато з нас використовували для оформлення вітальні полотна одного кольору. Сьогодні став популярним новий прийом, запропонований досвідченими дизайнерами. Комбінування – обклеювання стін шпалерами різних кольорів. Що воно забезпечує?

 • Затишний зал – багатофункціональний простір. Є в ньому і диванна, і телевізійна зона. Іноді зал поєднується зі спальнею або кабінетом. Є варіанти поєднання віталень і їдалень. Розмежовувати функціональний простір, позначати його як раз і допомагає прийом комбінування шпалер.
 • Правильно підібрані кольори допомагають формувати потрібний настрій, саме вони створюють ступінь комфорту, сприйняття розмірів залу, загальне враження про інтер’єр. Ось чому так важливо не поспішати в позначеному питанні і навчитися, правильно підбирати кольори.
 • Ще одна причина обклеювання стін різними шпалерами – необхідність замаскувати недоліки обробки. Застосування фактурних рулонів легко приховує нерівності стіни. Вертикальні смуги піднімають полоток, горизонтальні – розширюють стіни. Для того щоб картинка змогла зійтися і радувати око, необхідно знати основні правила комбінування.

Правила поєднання кольорів і фактур

Дизайнери, відповідаючи на питання, якими шпалерами поклеїти стіни в залі, звертають увагу на виявлення недоліків приміщення. Для того щоб вітальня виглядала красиво, потрібно знати, що можна візуально виправити правильно підібраними шпалерами.

У залі з низькими стелями на стіни краще поклеїти шпалери в вертикальну смужку. Для того щоб розсунути межі малогабаритного простору, можна використовувати полотна з горизонтальними візерунками. Приклад вдалого поєднання представлений на фото.

Красиві шпалери з великим малюнком зменшують розміри залу, тому такі полотна не варто вибирати для того щоб поклеїти шпалери в невеликих, малогабаритних помещеніях.Еслі вікна залу виходять на північну кімнату, в вітальні не буде достатньо сонячного світла. Компенсувати подібний недолік можна шпалерами світлих відтінків.

При необхідності використовувати полотна з різних колекцій, потрібно вибирати ті рулони, які максимально добре поєднуються один з одним по стилю виконання, за фактурою матеріалу. Комбінування старих і сучасних дизайнів, тонких і товстих рулонів недоречно.

Існує шкала сумісності кольорів, її можна брати за основу, бажаючи зробити красиво ремонт в залі вітальні.

Загальний фон до них підбирається з урахуванням їх кольорової палітри. Подивіться на фото, це приклад вдалого поєднання малюнка і фону.

Готові варіанти поєднання кольорів

Існують вже готові зразки поєднання кольорів, які можна використовувати при необхідності яскраво і гармонійно оформити зал в квартирі.

 • Найпоширеніший спосіб комбінування – вертикальний. Він передбачає наклеювання на стіну шпалер різного кольору, суміщених між собою вертикальних полотен, розташовуючи їх на одній або на сусідніх стінах.
 • Більш складний спосіб комбінування – поєднання різних кольорів і наклеювання шпалер по горизонталі
 • Клаптевий спосіб комбінування – найефектніший. Він дозволяє поклеїти на стіни різні шпалери у вигляді квадратних шматків, розміщених в різній послідовності.
 • Шпалерні вставки – найпростіший спосіб комбінування. Він передбачає використання панно, фотошпалер, картин з рулонних матеріалів.

Купівля дизайнерських шпалер – задоволення не дешеве, але вона значно полегшує це завдання.

Підбірка шпалер за кольором і малюнком

Можна підбирати шпалери для того щоб поклеїти в залі за кольором і малюнком. Головне в цьому випадку заздалегідь продумати зонування залу і розташування меблів. Ідеально виглядають пари, в яких пропонуються наклеїти стіни шпалерами з помітними малюнками і однотонними полотнами. Наступне фото наочно показує подібний прийом.

Як бачите, крісельна група розміщується у яскравій стіни, до неї компаньйоном прекрасно підійшла стіна з сірими шпалерами. Пов’язує воєдино композицію панно, зроблені за допомогою залишків полотен з малюнком.

Комбінувати можна і різні тематичні візерунки, орнаменти, геометричні малюнки. Подивіться на наступне фото, і такі варіанти можна використовувати при обробці залу.

Якщо на шпалерах представлені флористичні композиції, вони прекрасно поєднуються з рулонними полотнами, що імітують поверхні натурального матеріалу (каменю, дерева). Абстрактні візерунки можна поєднувати з геометричними орнаментами. Але застосовувати подібні варіанти комбінування необхідно вкрай обережно, тому що є ризик зробити кімнату візуально тісній і незатишною.

Хороший прийом, коли використовується чергування однотонних і рулонних полотен. Такий варіант допомагає прикрасити інтер’єр, не роблячи в ньому зональні акценти. Якщо в залі є ніші або виступи, в них можна поклеїти фотошпалери з пейзажними малюнками. Теж вийде дуже красиво.

На наступному фото представлено горизонтальне комбінування. Воно допомагає робити акцент на меблях, відволікаючи увагу від оформлення стін. Використовуючи подібний прийом, правильно робити нижню частину темнішою, а верхню світлою. Розмежування застосування матеріалів формується за допомогою молдингів або бордюрів.

Вибираючи шпалери для залу, необхідно враховувати відразу кілька важливих факторів:

 1. Площа приміщення.
 2. Планування вітальні.
 3. Існуюча природна ступінь освітлення.
 4. Стиль інтер’єру.

Розслабленню сприяє вибір блакитних півтонів, сірих шпалер, світло-фіолетових. Впустити повітря в кімнату можна, якщо поклеїти полотна з переливами рожевого кольору або пісочних фарб.

Комбінування з урахуванням фактури шпалер

Оформити зал можна різними шпалерами, так як сьогодні стають особливо популярними полотна з рельєфною структурою, їх теж необхідно використовувати при створенні потрібного інтер’єру. Такі матеріали, як правило, призначені для фарбування. Їх можна використовувати, якщо потрібно наклеїти шпалери не тільки на стіни, але і на стелі. Максимальної гармонії допомагає домагатися прийом, коли поєднуються різні фактури полотен, при цьому стіни залу фарбуються в один колір.

Поєднання шпалер по типу матеріалів

Дизайнери активно використовують прийом, коли комбінування здійснюється не тільки за кольором, малюнку, а й за типом матеріалів. Приклад такого поєднання представлений на наступному фото.

Фісташкові паперові шпалери добре виглядають в парі з золотистими вініловими шпалерами. Застосований в межах одного функціонального простору такий прийом вимагає особливої ​​уваги. І все тому, кожен вид шпалер має свою техніку наклеювання. Подібна обставина ускладнює процеси декорування, а іноді і вимагає залучення до вирішення поставленого завдання фахівців.

Найскладніше поєднувати стандартні полотна з текстильними покриттями. Замаскувати стики в цьому випадку не вдасться, тому необхідно буде додатково використовувати молдинги або бордюри, так як це показано на фото.

Інтер’єр буде виглядати цілісним, якщо кожна деталь в залі, обробка в тому числі, буде виглядати як частина одного цілого сюжету. Використання для оформлення залу двох кольорів – завдання досить складна. Але додаткові аксесуари і текстильне оформлення допоможе згладити деякі нерівності. Подивіться на наступне фото, як грамотно були використані кольори в залі, яку велику роль відіграє в побудові картинки колір шпалер.

Існує величезна кількість вже готових варіантів, фото, опубліковані в статті, показують, як можна швидко і легко можна красиво прикрасити шпалерами зал. Найкреативніші ідеї наочно продемонструє відео.

Шпалери для залу: 60 красивих ідей

Вітальня – приміщення, яке виступає центром всіх подій, що відбуваються в сім’ї. Тут проводять сімейні торжества, зустрічають гостей, тому оформлення приміщення необхідно приділити особливу увагу. Найчастіше для оздоблення стін використовую шпалери, які, завдяки своїм різноманіттям кольорів, візерунків і фактур дозволяють втілити будь-які дизайнерські ідеї. У нашій статті ми розглянемо різні види шпалер для залу і можливості їх вдалого комбінування.

Види шпалер для залу

У виборі шпалер велике значення має матеріал, з якого вони виготовлені. На відміну від звичайних паперових полотен, якими обклеювали стіни кілька десятиліть тому, сьогоднішні полотна мають безліч інтерпретацій. Для приміщення залу, яке не відчуває особливих кліматичних змін, основним фактором стане практичність і естетична привабливість того чи іншого виду. На сьогоднішній день розрізняють такі типи полотен:

– Паперові шпалери – найбільш простий вид, який має невисоку вартість, тому що не втрачає свою популярність по сьогоднішній день. Такі шпалери не мають високі показники довговічності, але мають величезний вибір кольорів;

– Бамбукові та вінілові шпалери – найбільш практичні покриття, які можна вважати еталоном співвідношення ціни і якості. Бамбукові полотна частіше мають рельєфною поверхнею, можуть мати свій колір або бути розрахованими під фарбування. Вінілові шпалери – це теж бамбукові полотна, але покриті додатковим декоративним шаром. І ті й інші прекрасно уживаються в будь-яких умовах, мають довгий термін служби;

– Натуральні – вміщають кілька видів шпалер: текстильні, бамбукові, коркові, шкіряні. Будь-яке з цих покриттів має відмінні естетичні якості, але дорожнеча матеріалів дозволяє впроваджувати їх в інтер’єр лише в якості акцентів;

– Скловолоконні шпалери – найбільш екологічний і довговічний тип рельєфних шпалер, розрахований на фарбування;

– Рідкі шпалери – по суті, являють собою декоративну штукатурку, як складом, так і способом нанесення. Великий спектр кольорів і сипучих декоративних добавок дозволяють створювати унікальний дизайн інтер’єру. Вони забезпечують високу шумоізоляцію і не мають стиків;

– Металізовані шпалери – полотна, здатні ефективно захищати від випромінювання різних електроприладів, забезпечують хорошу тепло- і звукоізоляцію, неймовірно міцні і красиві;

– Стереоскопічні – шпалери з тривимірним зображенням. Їх виготовляють з поліестеру, на який накладають шарами малюнок в певній послідовності тонів, що в результаті створює ілюзію об’ємності.

В інтер’єрі залу можна чудово комбінувати різні типи шпалер, що нерідко використовується при оформленні окремих функціональних зон. Наприклад, в зоні особливої ​​уваги знаходиться, як правило, стіна з телевізійним екраном, яку можна оформити стереоскопічними або тканинними шпалерами з принтом. На стінах обідньої ділянки краще розмістити більш практичні бамбукові або вінілові полотна.

Як вибрати колір шпалер для залу

Вибір палітри для вітальні залежить як відмінних переваг, так і від розмірів приміщення, але в більшості випадків все ж використовуються світлі тони, які надають приміщенню більше легкості і простору. Також варто врахувати сторону світла, на яку виходять вікна залу: для північної кращі теплі фарби, які підкреслять затишок і тепло домашньої обстановки. Для південної відводять холодні півтони, які кілька вгамують сонячний інтер’єр.

Білий колір в повній мірі рідко застосовується в інтер’єрі залу лише у випадках, коли він створює фон, де основним акцентом виступає меблі. Більш сприятливий – бежевий колір. Його можна зустріти в різних стильових напрямках. Він створює відчуття комфорту й умиротворення, чудово гармонує з будь-якими палітрами, особливо з коричневими, білими, золотистими тонами.

Не менш естетично виглядають у вітальні сині і зелені тони, мають великі спектри відтінків. Насичені кольори налаштовують на спокійне розмірене бесіду, а вибілені створюють повітряну безтурботне обстановку.

Жовтий колір – життєрадісний, він робить приміщення одночасно світлим і теплим, бадьорить і піднімає настрій. У той же час, велика присутність його яскравих відтінків може швидко набриднути і викликати дратівливість, тому краще підібрати більш холодні тони для вітальні і комбінації з іншими квітами.

Червона палітра найкраще виглядає в своїх темних бордових і винних півтонах, що створюють респектабельність, багатство обстановки. Алая палітра також може бути присутнім – вона створює приголомшливе відчуття свята, але її кількість потрібно обмежити.

Кольори шпалер цілком можна комбінувати в умовах одного приміщення як за родинною ознакою, так і контрастному, виділяючи акценти і коригуючи геометрію простір. Наприклад, оформлення однієї зі стін в темному кольорі значно виділить її і в той же час наблизить. Щоб візуально вирівняти вузьку кімнату, можна оформити темними шпалерами короткі стіни, а більш світлими – довгі.

Особливості шпалер з візерунками

Рідко можна зустріти зал, оформлений однотонними шпалерами – такий інтер’єр може здатися досить нудним і одноманітним. Якщо тільки Ви не є завзятим прихильником надмірного мінімалізму, відсутність візерунків необхідно буде компенсувати декоративними елементами.

На сьогоднішній день існує безліч шпалер для залу з різним орнаментом – це можуть бути великі і дрібні квіткові принти, геометричні лінії, візерунки в стилі «дамаск» з великими рослинними елементами незвичайних форм, розташованими у вертикальному порядку. Залежно від концепції дизайну, вибір може припасти на полотна в клітку або смужку, що нерідко зустрічається в сільських напрямках, або ж мати гратчастий орнамент, як у класичній вітальні. Вибираючи шпалери з малюнком, зверніть увагу на деякі особливості, які можуть вплинути на візуальне сприйняття простору, а саме:

– Великий малюнок здатний «наближати» стіну, тому найчастіше такі шпалери використовуються для створення акцентів або в великих просторих залах, де необхідно скомпонувати обстановку;

– Дрібний принт додає динаміку інтер’єру, наділяє легкістю і витонченістю;

– Вертикальне розташування візерунків або прямих ліній здатне «підняти» стельову поверхню, в той час як горизонтальні зображення сприяють розширенню стін.

В інтер’єрі можна створювати акценти і виділяти зони, комбінуючи шпалери з різними візерунками або однотонними полотнами. Гармонійно виглядають поєднання квіткових елементів з смугами, геометричних ліній з абстракцією.

Особливим видом виступають фотошпалери, здатні прикрасити і змінити інтер’єр до невпізнання, наповнити його чудовими флористичними, пейзажними картинами або панорамами мегаполісів. Полотна можуть бути на паперовій, флізеліновій або самоклеїться основі, мати гладку або текстуровану поверхню, що нагадує декоративну штукатурку.

Шпалери і стилі інтер’єрів

Вибираючи шпалери для залу, зверніть увагу на те, що вони повинні відповідати ідеї стильового напрямку, яке ви вибрали для оформлення. Кожен стиль дизайну має свої характерні риси, нехтування якими створить сумбур в обстановці. Для наочності, наведемо кілька прикладів:

– Зал, виконаний в класичному стилі, буде розкішно виглядати з візерунками «Дамаск», рослинними орнаментами, позолотою і вензелями. Тут саме місце для тканинних полотен, обрамлених гіпсовими молдінгами;

– Прованс наповнить інтер’єр теплими світлими тонами, квітковими малюнками, що асоціюються зі старовинним ситцем, нерідко використовуються фотошпалери з флористичними зображеннями;

– Вітальня в лофтового оформленні не обійдеться без шпалер, що імітують неоштукатурені фрагменти стіни, цегляну кладку;

– Для вітальні хай-тек характерне використання малюнків-абстракцій, стереоскопічних шпалер, металізованих полотен;

– У мінімалізмі частіше зустрічається однотонне оформлення, але не позбавлене можливості бути розведеним непомітними візерунками на акцентної стіні.

Шпалери для залу – фото

На завершення нашого огляду, пропонуємо вам подивитися нашу фотогалерею, де зібрано безліч прикладів, які демонструють оформлення залів шпалерами. Приємного перегляду!

Leave A Reply

Your email address will not be published.