Арка з кухні в зал фото

0 0

Арка з кухні в зал фото

Арка між кухнею та вітальні

Особливості та переваги

Грамотні дизайн і обробка дверного отвору між кімнатами грають важливу роль при ремонті. Сьогодні багато господарів квартир не задовольняються стандартним плануванням з дверима, а вважають за краще їх демонтувати і створювати нові рішення. Арка між кухнею та вітальні – це одночасно і простий, і функціональний красивий елемент інтер’єру, який має наступні переваги:

 • вона розмежовує простір і виділяє житлові зони в приміщенні;
 • завдяки такому способу у інтер’єру з’являється індивідуальність;
 • арка візуально збільшує і розширює простір;
 • цей елемент служить додатковим декором.

Їх недоліків такого дизайну відзначають відсутність приватності обох суміжних приміщень, постійно відкритий вид кухні і проникнення звідти сторонніх запахів. Крім цього варто пам’ятати, що на кухні особлива атмосфера: підвищена вологість і висока температура, що не підходить для обробки і меблів у вітальні.

У малогабаритних квартирах дверний проріз між кухнею та вітальні часто забезпечений дверцятами, які при відкритті віднімають ще більше площі у приміщень. Монтаж арки замість дверей додає вільного простору на невеликій житлоплощі. Зробити його своїми руками з доступних матеріалів зможе будь-який господар, навіть без досвіду подібних робіт.

Арка на кухню замість дверей – 42 фото-х варіантів дизайну

Арка на кухню замість дверей – популярний дизайнерський прийом, активно використовується не тільки з метою прокачати естетику приміщення, але також і для функціонального поділу простору між кімнатами. Оформлений таким чином отвір виглядає легко і ненав’язливо – і повністю відповідає всім сучасним інтер’єрним стандартам. Велика колекція фото з реальних квартир допоможе вам підібрати саме самий підходящий варіант арки на кухню і обійтися без віднімає багато корисної площі двері. Крім того, ми детально розповідаємо про те, як виконати оформлення своїми руками. Це досить просто, але навіть в елементарних алгоритмах є свої підводні камені, чи не так?

Всі плюси рішення

 • розширення простору – особливо актуально для малогабаритних кухонь;
 • посилення декоративного потенціалу приміщення – арки виглядають цікаво і стильно;
 • додаткове джерело світла – часто в цей елемент вбудовують світлодіодну стрічку і роблять освітлення в кімнаті більш ритмічним і цікавим;
 • загальне поліпшення інтер’єру – акуратна арка між кухнею і коридором дозволяє зробити останній більш естетичним і затишним за рахунок більшого проникнення природного і штучного світла;
 • функціональне зонування – особливо, якщо кухня об’єднана з іншою кімнатою;
 • поліпшення вентиляції – повітря без перешкод циркулює по квартирі або будинку.

Нюанси, про які потрібно знати

Так як після оформлення арки простір між кухнею та прилеглої до неї кімнатою об’єднується, слідуючи законам фізики запахи готування цілком можуть поширитися по всій квартирі. Ось чому дуже важливо перед монтажем встановити на кухні витяжку: вона повинна очищати повітря, перш ніж він переміститься в інші кімнати.

Також є й інші нюанси:

 • арку не рекомендується встановлювати в квартирах, обладнаних газовими плитами;
 • через відкритого простору виникає проблема постійного шуму, що особливо актуально, якщо вдома є маленькі діти;
 • перехід між кімнатами вимагає гідного освітлення, щоб всі декоративні деталі були підкреслені і загальне враження посилювалося;
 • якщо у вас низькі стелі (менше 2,5 метрів), варто задуматися про монтаж звичайних дверей, так як арка в такому випадку з потенційно красивого інтер’єрного декору ризикує перетворитися в надто нав’язливий акцент;
 • чим менше квартира, тим менш помітним повинен бути оформлений отвір, щоб не отримати ефект звуження простору, як часто буває з хрущовками.

Матеріали для оформлення

Якщо ви все ж вирішили оформити арку на кухні, є сенс розглянути більш пильно матеріали, з яких вона найчастіше виготовляється.

пластик

Варіанти з категорії «дешево і сердито». Мабуть, навіть що більше найперше, ніж друге, так як такі арки важко підігнати під конкретний розмір, та й виглядають вони в просторі вкрай скромно, а нерідко навіть поширюють неприємний пластиковий запах.

Єдиний плюс – не бояться вологи і забезпечують досить тривалий термін комфортної експлуатації.

дерево

Ідеальний матеріал, якщо ви проживаєте в приватному будинку. Особливо, якщо він виконаний також з дерева.

Підтримує тренд на екологічність і пропонують дуже ефектний і дорогий зовнішній вигляд.

Найкраще реалізують себе в класичних інтер’єрах, заточених під кантрі або прованс.

камінь

Ще один екологічний матеріал, який так само, як і дерево, прекрасно вписується в приміщення з традиційним дизайном.

Такий отвір буде мати серйозний зовнішній вигляд, але вимагає хорошої опори з боку несучої конструкції і прилеглих стін, так як камінь сам по собі дуже важкий.

Коштувати проект буде чимало – натуральні матеріали завжди в ціні.

гіпсокартон

Мабуть, найпоширеніший варіант, який підкуповує тим, що можна без проблем надати такий арочної конструкції практично будь-яку форму.

До того ж, гіпсокартон дуже легкий і не має практично ніякого тиску на отвір в цілому. На відміну від згаданих вище каменю і дерева.

Як оформити своїми руками

Для того, щоб зробити арку з гіпсокартону своїми руками на кухні, отвір спершу потрібно добре підготувати:

 1. провести перепланування відповідно до вибору потрібної форми арочної конструкції;
 2. максимально розширити в висоту і ширину – актуально тільки для конструкцій, які не належать до несучих;
 3. зробити всі необхідні виміри для підбору потрібних фрагментів.

Обшивці отвору гіпсокартоном передує монтаж арочного каркаса. Для цього використовують напрямні профілі з алюмінію. Щоб порахувати їх довжину, потрібно подвоїти висоту дверного отвору і приплюсувати його ширину.

Все подальше – справа техніки:

 1. робимо на профілях невеликі надрізи за допомогою ножівки по металу – краще через рівні проміжки, щоб можна було зігнути його буквою П;
 2. фіксуємо до укосів за допомогою стандартних кріплень по всьому периметру отвору;
 3. вирізаємо 2 частини алюмінієвого профілю і для їх оптимального вигину робимо ті ж надрізи через кожні 10 сантиметрів;
 4. встановлюємо по дузі і закріплюємо від душі саморізами.

Все, каркас готовий. Залишилося, власне, провести обшивку.

Для цього беремо підготовлені фрагменти з ГКЛ і робимо з внутрішньої сторони надрізи з тим же інтервалом, що і на профілі – 10 см. Далі укладаємо лист на каркас, фіксуємо, а що утворилися після вигину листа порожнечі заповнюємо шпаклівкою на гіпсовій основі.

Коли вона висохне, отвір буде мати рівний і красивий вид. Залишиться тільки зробити фінішну обробку, але це вже – питання вашого почуття смаку і загальних пріоритетів в інтер’єрі.

форми арок

Відразу скажемо, що їх десятки – і щороку приносить нові оформлювальні тренди в ніші дизайну кухні з аркою, і без того розширюючи діапазон можливих варіантів.

Однак при виборі конкретної форми слід виходити не тільки з естетичних міркувань – так само варто брати до уваги особливості вашого приміщення, щоб навантаження було рівномірно розподілена і не було потрібно інтегрувати в отвір додаткові утримують елементи.

Квадратні арки

Господарі малогабаритних квартир з невисокими стелями неодмінно повинні взяти собі на замітку як раз такі арки.

Фактично ця конструкція просто оздоблює дверний проріз буквою П, але за рахунок винахідливою художньої обробки можна домогтися ефекту візуального розширення простору.

На фото можна побачити як раз той випадок, коли квадратна арка на кухню замість дверей робить приміщення більш просторим.

Напівкруглі (римські)

Це, напевно, той класичний варіант арки, який можна найчастіше побачити між кухнею і коридором.

Винесене в дужки назва він отримав через те, що саме в Римі вперше стали використовувати замість дверей саме такі напівкруглі склепіння.

Чому, власне, саме напівкруглі арки найбільш затребувані саме сьогодні? Все просто: вони ідеально відповідають особливостям планування більшості сучасних квартир. А так же дозволяють рівномірно розподілити навантаження і зробити отвір повністю безпечним і зручним для використання протягом довгих років вперед.

еліпсоїдні

Якщо арку з фото вище взяти і трохи розтягнути в довжину, то можна отримати як раз еліпсоїдні конструкції, які набули поширення переважно в приватних будинках, де немає проблем з корисним простором і є де розвернутися креативної дизайнерської думки.

Не знаєте, як обіграти широкий отвір? Дійте, саме така арка органічно впишеться в ваш простір і вирішить всі питання.

фігурні

Складна конструкція з великою кількістю різьблених елементів і деталей.

Вона, як правило, ігнорує закони симетрії і майстерно вплітається в простір, стаючи його акцентним декоративним елементом.

Багато з подібних фігур носять фантазійний характер. Подивіться, які ідеї були втілені в життя – і придумайте щось своє, якщо вас тягне саме до такої, відірваною від всяких строгих установок моделі.

напіварки

Цікаве рішення, яке комбінує на одному дверному отворі прямі лінії з характерною округлістю.

Це не тільки робить інтер’єр більш цікавим, але ще і допомагає зробити вузький перехід з кухні в коридор ширше і комфортніше.

портали

За формою нагадують портали, звідси і назва.

Вони повністю універсальні:

 • вписуються в кухні різних розмірів;
 • чудово дружать як з мінімалістичним, так і з традиційними інтер’єрами;
 • швидко монтуються і не дають навантаження на стіни навіть у проблемних приміщеннях.

Плюс до того – можна оформити красиве підсвічування. І тоді портал оживе!

висновок

Як видно з фото, арка на кухню замість дверей – це дуже ефектне рішення, за допомогою якого можна кардинальним чином перетворити інтер’єр. І найголовніше – ці зміни на краще. Простір стає ширше, а атмосфера – тепліше і легше. А що ще треба для домашнього затишку і гарного настрою?

Красиві арки між кухнею та вітальні: 35 фото

Як виглядає кухня з аркою в вітальню: фото

Список достоїнств аркових прорізів досить великий, і якщо ви сумніваєтеся, чи варто вдаватися до такого дизайну, розгляньте наступні моменти. Це плюси арок. Їх явні переваги, перевірені часом.

Переваги аркових прорізів:

 • Вони дозволяють не обмежувати простір, як робить це звичайний дверний проріз з міжкімнатними дверима;
 • Арка як розділяють вітальню і кімнату, так і з’єднує інтер’єр, додає йому стилістична єдність, що візуально робить простір більш переконливим, приємним зовні;
 • Якщо приміщення не вистачає витонченості, оригінальності, то можна виправити це шляхом спорудження нестандартної дизайнерської арки.

Нарешті, головна «родзинка» арки в тому, що дизайн її може бути яким завгодно, тобто ідея народжується у вас в голові і зовсім не складно зробити її на практиці. Суміщений варіант двох кімнат з аркою стає більш логічним дизайнерски, та й немає того самого «з’їдання» простору, якого часто і так не вистачає в типових квартирах.

Ідеї ​​і варіанти: всі види арок з кухні у вітальню

Арки вважаються одним з найдавніших архітектурних рішень. І ось вже не одне тисячоліття вони актуальні. Примітно, що вони відмінно вписуються в самі різні стилі і оформляють різні за функціоналом простору. Адже між тими залом і кухнею мало спільного, але об’єднує арка виглядає відмінно в цьому суміщеному просторі.

Арки бувають:

 • Класичні – це арки з рівним склепінням, обрамленим лиштвами прорізом, відсутність акцентних елементів;
 • Фігурні – це арки незвичайної форми, де акцент припадає саме на обробку.

Класичні арки все так само актуальні. Виконуються вони зазвичай з дешевих, найдоступніших матеріалів. Маються на увазі гіпсокартон, МДФ або фанера. Фігурні арки краще в просторих просторах, і роблять їх часто з дорогої деревини, прикрашають підсвічуванням, скляними вітражами і т.д.

За формою арки можуть бути наступні:

 • аравійські;
 • увігнуті;
 • зубчасті;
 • діагональні;
 • еліптичність;
 • Клинчаті;
 • косі;
 • кутові;
 • перекинуті;
 • заплічні;
 • Зворотні.

І це лише третя частина видів арок! Але найпопулярнішими вважаються класична напівкругла арка, прямокутна арка, а також хвилеподібна арка, трапецієвидна і еліпсоподібна.

Популярний дизайн арок між кухнею та вітальні

Класична арка – це найпопулярніша конструкція, її можна зустріти мало не в кожній третій квартирі. Частота їх вибору обумовлена ​​тим, що багато хто просто не знають про інші варіанти, та й такий дизайн підходить, як то кажуть, під все.

Прямокутна арка хороша тим, що не вимагає глобальних переробок. Вона красива, широка, зручна, добре впорядковує простір. Хвилеподібна ж арка досить специфічна – якщо вітальня у вас підтримує стиль поп-арт, ретро або модерн, така арка буде гармоніювати з ними. Звід її зроблений хвилеподібно, і це теж позначається на загальному сприйнятті образу приміщення. Оригінально, жваво, динамічно.

Трапецієподібні арки добре виглядатимуть в готичному стилі, а елліпсовідниє арки чудово виглядають в вишуканих розкішних інтер’єрах. А якщо ж ще такі арки зроблені з цінних порід дерева, це буде виглядати неймовірно красиво.

З чого ж можна зробити арку

Варіантів матеріалів, з яких може бути споруджена арка, не так і мало. Розглянути можна найпопулярніші з них. У будь-якому випадку, у вас є непоганий вибір.

З чого можна спорудити арку:

 • Деревина. Ці арки більшою мірою цікаві і вишукані, особливо прикрашені різьбленням варіанти. А якщо це ще арка з цінної деревини, ви не пошкодуєте про це рішення.
 • Гіпсокартон. А це практичний ідеальний матеріал для арок. Він порівняно недорогий, його легко обробляти, гіпсокартон надзвичайно податливий – ви можете вирізати з нього фактично будь-яку фігуру, і в разі з аркою це особливо цінно.
 • Штучні матеріали. Вони добре копіюють природні кольори, фактури, вони ізноустойчіви і практичні. Та ж пластикова арка прослужить вам досить довго, але ці матеріали все-таки ненатуральні, і про їх екологічності говорити не доводиться.
 • Цегла. А ось їх будують рідко. При цьому цегляна арка виглядає красиво і в будинку, і в квартирі, і в офісі. Найчастіше цегляними арками називають гіпсокартонні конструкції, які обклеєні матеріалом, що імітує цеглу.

Важлива і фінішна обробка арка. Це може бути фарба, штукатурка, шпалери, будь імітаційний матеріал. Часто це декоративна штукатурка або рідкі шпалери, в які підмішують слюду, блискітки, тирса, нитки і т.д. Головне, щоб така фінішна обробка в цілому поєднувалася з інтер’єром.

Елегантна і практична арка між кухнею та вітальні (відео)

Арка, безумовно, зручніше міжкімнатних дверей з кухні у вітальню. Виглядає вона лаконічніше, економить простір і організовує його. При сучасних потужних витяжках не варто турбуватися про те, що не буде бар’єру запахів. Так що арка це хороший з точки зору дизайну вибір.

Арки з гіпсокартону на кухню (28 фото)

Арки з гіпсокартону на кухні – один з гідних способів облагородити інтер’єр, візуально розширити простір і виділити функціональні зони. Особливо актуальний цей прийом в малометражних квартирах хрущовської і брежнєвської забудови. Фото аркових конструкцій в різних стилях, варіанти їх розташування і докладні описи допоможуть вибрати цікавий варіант для будь-якої квартири.

види арок

Найбільш популярні типи аркових конструкцій, що застосовуються в сучасних інтер’єрах:

 • Класика – прямокутний наскрізний отвір в стіні із симетричною напівкруглої верхньої дугою. Арка в класичному стилі особливо виграшно виглядає в поєднанні з колонами, прикрашеними ліпниною.

 • Модерн передбачає форму арки, з дугоподібним склепінням без плавного переходу. В інтер’єрі просторій кухні стильно виглядають арочні вироби в функціональних зонах, дверному і віконному отворах.

 • Арка-портал являє собою прямокутну конструкцію з простою або об’ємної надбудовою, яка може бути прикрашена точковими світильниками і ажурними декоративними елементами. Портал можна використовувати для оформлення дверного і віконного отвору в маленькій кухні в хрущовці, для візуального розширення проходу в кухню-вітальню, для позначення функціональних зон у великих квартирах і студіях. Нерідко для посилення ефекту використовується поєднання зводу в дверному отворі за барною стійкою.

 • Арка в формі еліпса і напівеліпса-прямокутника поєднує в собі класику, модерн, романтизм, сучасність. Еліптичні конструкції ідеально виглядають в інтер’єрах великих приміщень, але в хрущовці зменшують висоту.

 • Арка-трапеція має скошені кути в зведенні. Трапециевидная форма вписується в дизайн кухні будь-якого розміру і легко монтується в дверні та віконні прорізи.

 • Арка в романтичному стилі – різновид класичної конструкції, характеризується плавними закругленими контурами арочних склепінь.

 • Фантазійна арка відрізняється вільної конфігурацією, хвилястими лініями, асиметрією, великою кількістю фігурних елементів. Створення конструкції такого типу своїми руками вимагає певних навичок, тому новачкам краще вдатися до допомоги професіоналів.

Арка в кухні-хрущовці

Арки в інтер’єрі малометражної кухні повинні створювати ілюзію об’ємного простору, достатку повітря і світла.

 • У дизайн кухні з виходом в вузький коридор вписується портал з асиметричним склепінням в дверному отворі.

 • Вхід в кухню з квадратної передпокою оформлюється у вигляді арки в стилі класика або модерн. Можна злегка розширити отвір з одного боку і зверху, якщо стіна не є несучою.

 • Обідня зона вирізняється високою вузькою конструкцією з барною стійкою, яка виконує функцію столу. Ефектно виглядає асиметричний звід.
 • Виділення робочої зони підкреслить широка арка в стилі модерн або простий прямокутний портал від підлоги до стелі. У звід монтуються світильники і елементи точкового підсвічування.

 • В тренді перепланування з об’єднанням різних функціональних блоків квартири. Для здійснення цієї ідеї частково або повністю зноситься стіна між кухонним і житловим блоками. У утворився отвір вбудовується модуль з ГКЛ, доповнений цегляною кладкою, в який включені різні елементи – фігурна перегородка, велика фантазійна арка або конструкція в романтичному стилі з барною стійкою.

Важливо! Для перепланування квартири слід отримати дозвіл БТІ, житлової інспекції, комунальних служб, оскільки пошкодження або знос несучої стіни може негативно відбитися на загальному стані будівлі.

Дизайн арки в брежневка

Кухня в брежневка ненабагато виграє в розмірах в порівнянні з хрущовкою, проте «зайві» 2-3 м² мають значення при створенні дизайну.

 • Дверний отвір у вигляді арки в стилі модерн або романтика сприяє візуальному розширенню простору.
 • Невелике порожнє місце між вікном і робочою зоною можна виділити прямокутної аркою-порталом або оформити фантазійну конструкцію у вигляді неповного півкола. У утворився куточку можна встановити кавовий столик з кріслами, кутовий диван, стійку з кімнатними рослинами. Високі меблі – шафи-пенали, підвісні шафи – там краще не використовувати, щоб не обмежувати природне освітлення.

 • Легка витончена арка ефектно виділить обідню зону зі столом і табуретами або стільцями.

 • Вхід кухню з передпокою можна оформити у вигляді арки в стилі модерн або еліпсоїдної конструкції.

 • У брежневках особливо популярна перепланування з об’єднанням залу з кухнею. Ефектно виглядає широка арочна конструкція з вітражами, класична арка з колонами, форми з асиметричним дугоподібним склепінням.

Порада. Розширювати площу кухні за рахунок ванній або передпокою в квартирах хрущовської і брежнєвської забудови не варто. У першому випадку зменшиться і без того вузьке і тісний простір санвузла, а перевстановлення устаткування може привести до порушення комунікацій. У другому – зменшення площі передпокої візуально обмежить загальний інтер’єр квартири.

Дизайн арок в великій кухні

Просторі кухні з високими стелями надають практично необмежені можливості в плані зведення арочних конструкцій.

 • Широкий вхідний отвір оформляється як класична, еліпсоїдна, фігурна або трапецієвидна арка.

 • Об’ємний фантазійний хвилеподібний звід виділить їдальню, робочу зону, куточок відпочинку.

 • Незвичайний візуальний ефект створює багатоярусна стельова конструкція, об’єднана з асиметричною аркою.
 • Кругла або фігурна варіація між кухнею і холом або житловою кімнатою надає інтер’єру особливий вишукування.

При можливості бажано оформити у відповідному стилі арочні вікна, однак якщо в квартирі встановлені стандартні прямокутні віконні конструкції, домогтися дозволу керуючих органів важко, оскільки буде потрібно проводити роботи з капітальною стіною і арочні вікна змінять загальний вигляд фасаду. Можна обмежитися установкою декоративного зводу в інтер’єрі, щоб не порушувати екстер’єр будівлі.

 • Кухню з балконом або лоджією можна декорувати дугоподібної аркою від підлоги до стелі з внутрішньої сторони.

Це треба знати: важливі нюанси

При самостійному монтажі конструкції будуть корисними наступні рекомендації:

 • Вибираючи арку з гіпсокартону для кухні, необхідно враховувати всі нюанси її виготовлення, місця в інтер’єрі, сполучуваності з стельовим, настінним і покриттям підлоги, кухонним обладнанням, предметами меблів, освітлювальними приладами.
 • З огляду на мікроклімат кухні, необхідно використовувати ГКЛВ (вологостійкий гіпсокартон) або ГКЛВО (волого-і вогнестійкий гіпсокартон). Матеріали – листи, профілі, саморізи -Бажано купувати з запасом.
 • Перш ніж приступити до крою матеріалу, потрібно намалювати ескіз або створити комп’ютерну модель інтер’єру кухні.
 • Слід обов’язково провести заміри, зробити креслення на папері, потім перенести на ГКЛ.
 • Монтаж складного фігурного зводу або багаторівневої стельової композиції, що включає в себе арку, краще довірити професіоналам.
 • Після успішної установки арки слід її декорувати.

Способи декоративного оформлення арок

Для обробки арок використовуються:

 • алкідна емаль;
 • водоемульсійні і дисперсійні фарби;
 • бамбукові і вінілові шпалери;
 • декоративна штукатурка;
 • металеві та дерев’яні молдинги;
 • карнизи, фронтони, ліпнина, багети з поліуретану і ПВХ;
 • пластикові куточки;
 • деревне шпон;
 • облицювальна плитка, що імітує цегляну кладку, натуральний камінь, деревину;
 • дзеркальна плитка;
 • вітражі;
 • мозаїка.

Вибирати варіант оформлення арки слід відповідно до стилем інтер’єру і своїми уподобаннями.

 • Портали в маленькій кухні бажано декорувати в світлій гаммі, на тон-два темніше або світліше настінних покриттів.
 • Можна створити цілісну конструкцію, що зливається зі стінами, або позначити краю рельєфною кладкою зі штучного каменю чи молдингом, що імітує дерев’яну раму.

 • Візуально розширити простір допоможе дзеркальна плитка, викладена фрагментарно або по всій бічній стороні конструкції.
 • У внутрішні поверхні арки можна вмонтувати крапкові світильники, світлодіодну стрічку, декоративні світильники.

 • Яскраві шпалери з золотим або срібним малюнком, наклеєні на колони в круглій арці, підкреслять пишність інтер’єру в візантійському, грецькою, вікторіанському стилі.

 • Фігурний звід в великій кухні бажано акцентувати в контрастних тонах. Ефектно виглядає оздоблення структурною штукатуркою.
 • Надати стильний вигляд арочної конструкції можна за допомогою поліуретанових молдингів.
 • Обклеювання арки деревним шпоном, що імітує цінні породи дерева, надає конструкції солідності.

 • Складні різьблені елементи можна забарвити або обробити штукатуркою і залишити порожніми, проте гра світла в вітражах, вставлених в прорізи, створює особливий настрій.

 • У кухні в стилі хай-тек бажано обробити арку металевими молдингами.

Арка з гіпсокартону в інтер’єрі кухні повинна прослужити не менш десяти років, тому важливо продумати кожну деталь і максимально акуратно обробити конструкцію.

Leave A Reply

Your email address will not be published.